Aprilia Pegaso - lampica ulja i zvuk

rafael

New member
Pozdrav,
jedan problem u kojem ne mogu dokučiti riješenje. Ovo opleteno crijevo je počelo puštati ulje pa sam ga skinuo i stavio novo. Ulje i filter ulja sam vratio isto jer je još novo stavljeno prošli mjesec. Međutim, kad sam upalio motor lampica ulja ostala je svijetliti, a i motor je čudno lupao. Normalno, odmah sam ga ugasio. Radi se o modelu 650 ie. 2001.g. za koji koliko znam nije potrebno odzračivanje, možda i griješim. Zanima me jesam li što propustio u postupku, pa se nešto poremetilo. To opleteno crijevo služi za podmazivanje kako mi je čovjek rekao i kroz njega ide ulje pod pritiskom. Tu u prilogu je fotka tog crijeva i položaja gdje se nalazi na motoru. Ako ima neki znalac sa savjetom.
Pozz, Ljubo!
 

Attachments

  • page.jpg
    page.jpg
    441.5 KB · Views: 283
Ako je lampica ulja ostala svijetliti onda bi to trebalo značiti da nešto ne valja s pritiskom ulja, a to znači da nešto ne valja s pumpama ulja.
Koliko sam ja čitao manual, mislim da pegaso ima dvije pumpe, jedna koja usisava ulje, a druga ga gura nazad gore u ramu.
Nešto se očito dogodilo, ili su stradale lopatice pumpe ili se nešto zaštopalo ili nešto treće.
Uglavnom bojim se da će trebati malo rastaviti motor da se ne bi nešto gore dogodilo jer bez dobrog podmazivanja nije zdravo da motor  radi.

Pozdrav.