Aprilia pegaso strada 2007 kod boje

Kneeslider

Member
Problem:
Kolega s posla je ogrebao Pegasa i sada nigdje ne možemo naći boju ni kod boje.
Imas li tko kakvu informaciju gdje bi se mogla nabavit boja?
 
Kneeslider said:
Problem:
Kolega s posla je ogrebao Pegasa i sada nigdje ne možemo naći boju ni kod boje.
Imas li tko kakvu informaciju gdje bi se mogla nabavit boja?

Dobro pitanje jer nažalost imam sličan problem!
 
oni ce nekaj smjesat,ali ce se vidjet razlika,problem je veliki kod tih boja na motorima,vec sam ja s dosta njih pricao
 
ma spominju neke slojeve i gluposti,i redosljed spricanja,pa zato ispada takva boja,uglavnom komplicirano
 
mislim da se može pogoditi dosta slicna nijansa , osim toga pospricaš cijeli komad i najvjerojatnije se nece ni primjetiti razlika
 
_mali_ said:
aprilia nema kod boje...
od kud ti to?
pa svaka boja po meni treba imati kod
 
rooky said:
od kud ti to?
pa svaka boja po meni treba imati kod

Pa ne samo "po tebi" ili "po meni" Ima svaka boja svoju šifru. Identifikacijski obrazac po kojoj se zna koliko je udjela koje boje. Pitanjem sam mislio da li taj podatak ima negdje, recimo u papirima motora i sl.
 
BobaCH said:
Pa ne samo "po tebi" ili "po meni" Ima svaka boja svoju šifru. Identifikacijski obrazac po kojoj se zna koliko je udjela koje boje. Pitanjem sam mislio da li taj podatak ima negdje, recimo u papirima motora i sl.


dakle, ne prichamo o boji kao o boji vech o proizvodjachu, aprilia nema brojeve boja...olitiga ne daje ih napisane nigdje...
dok recimo kod piaggia lipo ispod sica imash nalju i na njoj br. boje...

a boja sigurno ima broj..al u tvornici negdje na polici s receptima...kojeg baka neda nikome... :)
 
ja isto imam ogrebotinu na svojoj dragoj, probao sam s onim pastelama koje sam kupio u Bojama i lakovima, probao sam s raznoraznim markerima, sa svim živim i na kraju sam shvatio da je bolje to ne dirat. ali opet, možda je najbolje riješenje te pastele jer to možeš i skinuti ako nije ok, a da će ti napravit točno takvu boju, nema šanse.