Aprilia rs 125 nema punu snagu

nikolabb

New member
Evo ovako vozim apriliu rs 125 2003. godine cvaju ,prosle godine pisao sam vamo zbog problema koji sam imao,naime u leru mi je sam primao gas i odlazio u obrtaje, to sam rjesio kad sam promjenio svjecicu i sajlu gasa odglavio na karburatoru i na jednom mjestu vukao falš zrak. Od tada motor kao da nema 30 ks vec 15 , nece preko 11000-11500 obrtaja, max brzina mu je 140 trenutno,znao mi je katkad povuci i na 150 ali ni sada to nece, 2 puta mi je odlazila gas sajla i kvacila jednom, vjerovatno to ima veze na kojoj je visini plovak postavljen i sta ja znam...blokada mu je skinuta (bar tako mi je rekao prijasnji vlasnik ) rave ventil mi otvara na 7500 i tad lijepo povuce do 11500 samo...Iskreno ne razumijem se bas u to stelovanje karburatora ,sta bih trebao napraviti mozda neki omjer na njemu optimalni pronaci...Zracni filter mi nije originalni od druge spuzve ali iste debljine tj gustoće...Sta raditi ,odvesti nekom majstoru iz okolice Osijeka sam...Hvala lp 🙃
 
Imao sam SX 125, Rotax masina osjetljiva i komplicirana. Odvezao na privatan servis u Karlovcu i sve sredili u 2 tj. za 400 Eur.
Pogledao bi top 3 servisa u Osijeku i vozio tamo.
Sretno! Cool motor ;)
 
  • Like
Reactions: nikolabb
Imao sam SX 125, Rotax masina osjetljiva i komplicirana. Odvezao na privatan servis u Karlovcu i sve sredili u 2 tj. za 400 Eur.
Pogledao bi top 3 servisa u Osijeku i vozio tamo.
Sretno! Cool motor ;)
Hvala puno, ipak cu odvesti majstoru