Aprilia rs 50 - iskra na svječici

trop

New member
Trebao bi jednu stručnu pomoć ako je moguće !!!!!!!!!
Radi se o maloj aprilii RS 50, 1999.god.
Prvo paljenje nakon slaganja - motor pali, prima gas, sve ok
Drugo paljenje - jedva upalio, radi samo na leru kad daš gas crkne i evo problema.

Iskra na svječici na trenutak dobra, na tren je nema, a kad je ima jako je slaba.
Svječica i kabal provjereni, pa me zanima kako da ispitam struju i pronađem da li je greška u impulsatoru (pick-up),
davaču struje ili elektronici sa bobinom. Iz motora izlaze tri žice koje idu na elektroniku.
 
trop said:
Trebao bi jednu stručnu pomoć ako je moguće !!!!!!!!!
Radi se o maloj aprilii RS 50, 1999.god.
Prvo paljenje nakon slaganja - motor pali, prima gas, sve ok
Drugo paljenje - jedva upalio, radi samo na leru kad daš gas crkne i evo problema.

Iskra na svječici na trenutak dobra, na tren je nema, a kad je ima jako je slaba.
Svječica i kabal provjereni, pa me zanima kako da ispitam struju i pronađem da li je greška u impulsatoru (pick-up),
davaču struje ili elektronici sa bobinom. Iz motora izlaze tri žice koje idu na elektroniku.

Jesu li zice bjela crvena i zelena  :misli:
 
To ti je kutija indenticna od nekoga skutera 50ccm iz Piaggio grupacije npr nrg nadi nekog frenda koji ima takav skuter i probaj stavit tvoju kutiju u njega da vidis jeli radi ili njegovu kod tebe Takvu ti je masinu imo dt 50 samo sto su kod njega bile limitirane na okretaje pa su se stavljale te da bi se odblokirali
 
vickodu said:
To ti je kutija indenticna od nekoga skutera 50ccm iz Piaggio grupacije npr nrg nadi nekog frenda koji ima takav skuter i probaj stavit tvoju kutiju u njega da vidis jeli radi ili njegovu kod tebe Takvu ti je masinu imo dt 50 samo sto su kod njega bile limitirane na okretaje pa su se stavljale te da bi se odblokirali


Probao sam drugu elektroniku i opet ništa, znači da je greška negdje unutra. Zanima me kako  da provjerim ispravnost impulsatora.
 
Treba mu izmjerit kolii je otpor idem pogledat imam li manual od njega da vidim koliki treba bit
 
da nisi slucajno priklijestio koju zicu u statoru prilikom slaganja...ako je prije radio motor...cudno da odjednom nece....jesi probao iskru direktno na kabel bobine?....ako imas dvije zelene zice koje idu na bobinu jednu bi trebalo za probu eliminirati(jedna ide na kontakt bravu).....sve je to malo cudno....pogledaj jos jednom instalaciju... :?
 
Imao sam isti problem,motor je i pucao,i gasio se,pa uopce nije htjeo upalit.......onda opet upali,pa opet nece...

Nakraju sam skuzio da mi je bobina jednospavno pukla sa unutarnje stane,a to nisam mogao vidjet....
Nije se radilo o apriliji,ali je i jedan frend imao slican problem,bas na takvoj...al ju je prodo takvu  :wink: