Aprilia RS125 - problem na 5000 okretaja

Rista6969

New member
Pozz ekipa,danas sam uzeo RS-a u brutalnom stanju koliko sam uspio pregledati,uglavnom motor ima jedan problem a to je da na 5500-8000 izgubi snagu,sad dal je do ventila,svjecice,smjese, ne znam stvarno
Znaci motor ide super i onda trokira tako,kad probije tih 6500 7500 normalno sve radi ventil se nakon toga otvori i ide,ako ga peglam u svakoj brzini od prve onda nema problema(kad se otvori ventil) a npr,iz druge ga je pretesko progurat kroz tu rupu nekako nema snage uopce
Zna li netko sto bi to moglo biti?
Hvala na odgovorimaa😊
 
Moze biti da na CDI-u nije prerezan most, jer tvornicki CDI dolazi sa retardacijom paljenja na 5000 okretaja (Nippodenso CDI).
Tu imas kako se ta blokada skida: https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=185990.0
 
Hvala na odgovoru Enduro, moze samo pitanje
Znači čak i na serijski otvorenim dolazi ta retardacija paljenja?
 
Rista6969 said:
Okej,sutra vadim van pa ću vidjeti
Hvala na savjetu😉
To je prijelazna godina, stariji su imali Nippodenso CDI, a odvojeno elektroniku RAVE ventila (Ducati), noviji su imali svu elektroniku u jednoj kutijici (Piaggio). Znaci moras biti siguran da je Nippodenso CDI, i provjeri sa straznje strane da neki bivsi vlasnik vec nije prerezao taj most (cudno mi je da ga je netko vozio 12 godina tako da ga zeza izmedju 5000 i 6000 okretaja).
Poslikaj CDI i stavi tu slike.

Prpa@  Hvala, znas da pomognem kada mogu.
 
Pozz,evo otvorio sam sada to iza,Nippodenso je CDI siguran sam,no koliko vidim netko je to već napravio tako da nije problem to.
Motor je stajao 4 godine u garazi, da li je moguće da je ventil pun čađe,karburator zacepljen ili da krenem od svjecice?
Zeza ga od 5500-8000 dok se ventil ne otvori
Lp i hvala jos jednom na pomcći 👋
 

Attachments

  • 06167AB4-E6CD-4497-813D-7AC1A5F09F58.jpeg
    06167AB4-E6CD-4497-813D-7AC1A5F09F58.jpeg
    1.6 MB · Views: 215
Ako je motor dugo stajao, onda sigurno treba ocistiti karburator, a i ventil snage na ispuhu.
 
Mogu li taj ventil očistiti ako nisam siguran u svoje mehanicarske sposobnosti ili je bolje da ne prčkam i odvedem mehaničaru motor?
 
Ekipa da vam se javim nakon dužeg vremena,stigla sajla iz Italije,pukla je sajla bila od ventila.Danas zamjenjena i Aprilia pici.
Hvala na trudu Enduro
LP