Aprilia SL 750 Shiver

Neznam, meni je taj motor bio odlican...da nije vec neko vrijeme monster u glavi, vozio bi se jos dugo shiver 👍
 
Kako sam stavio 15w ulje i spustio prednji kraj nekih 2,5 cm poprilicno se poboljsao osjecaj u voznji naspram tvornickog ulja i klasicne pozicije vilica...
 
Postao sam vlasnik Shivera iz 2008., te mi je potrebna pomoć ili savjet oko jednog problema, motor se sam od sebe gasi u vožnji nakon nekog određenog perioda vožnje, već sam skoro dva tri puta otresao u zavoju, padnu mu okretaji kao da se ugasi i na sekundu dvije kao da opet proradi i onda se skroz ugasi, pali normalno nakon toga, danas mi je jedan kolega rekao da je davno imao isti problem s jednim shiverom ali nisu bili otkrili šta je bilo, našao sam jednu temu na forumu iz 2011. gdje je član foruma imao isti problem, njegov je čak i modove sam mijenjao, navodno je bila riječ o nekom famoznom releju koji treba izvaditi a navodno da i kill switch zna raditi problem, pa ako netko ima kakvih informacija u vezi tog kvara bio bi zahvalan
 
Moguce da se iz nekog razloga zagrije jedan dio el instalacije i motor se ugasi...isti problem sam imao na rsv, prekidac prednje kocnice bi znao ostati blokiran i cjelo vrijemo stop svjetlio, instalacija se grijala i motor bi se ugasio u voznji
 
Postao sam vlasnik Shivera iz 2008., te mi je potrebna pomoć ili savjet oko jednog problema, motor se sam od sebe gasi u vožnji nakon nekog određenog perioda vožnje, već sam skoro dva tri puta otresao u zavoju, padnu mu okretaji kao da se ugasi i na sekundu dvije kao da opet proradi i onda se skroz ugasi, pali normalno nakon toga, danas mi je jedan kolega rekao da je davno imao isti problem s jednim shiverom ali nisu bili otkrili šta je bilo, našao sam jednu temu na forumu iz 2011. gdje je član foruma imao isti problem, njegov je čak i modove sam mijenjao, navodno je bila riječ o nekom famoznom releju koji treba izvaditi a navodno da i kill switch zna raditi problem, pa ako netko ima kakvih informacija u vezi tog kvara bio bi zahvalan
Najbolje rjesenje ti je da to isto pitas onoga tko ti ga je prodao,on sigurno zna sta je i gdje je prckao i ocito zajebao(nesto zamaskirao)....
 
  • Like
Reactions: Zog
Imas osnovnu dijagnostiku na dashboardu, kod je 12398. Tamo procitas gresku, ali bi najbolje bilo da odes kod nekog tko ima bas pravu dijagnostiku i vidi u cem je problem.
 
U dashboardu nije bilo grešaka, no uspio sam naći šta je, to mi je promaklo od samog starta, u pitanju je ventilator bio, svaki put kad se palio motor je krepavao, bio je naslonjen čini mi se na kompjuter, taman jednim malim dijelom gdje su žice i vjerovatno je kod paljenja zblesirao komp, privremeno sam to izolirao oko kompa, zasad više ne radi probleme
 
Okrenula 50 kkm,izgorila zarulja...izgubio nogicu...to cak ni nisu kvarovi,nego talijanski nacini kako napraviti vlasnistvo talijanskog motora zivopisnim iskustvom....napravio nogicu (sam) skoro identicnu originalu ali cak i cvrscu.....i dalje samo gas....
 

Attachments

  • 20231013_074747.jpg
    20231013_074747.jpg
    1.7 MB · Views: 0
Pozz svima ..

Ako može pomoć mala...
Kako mogu znati-provjetiti gasi li se elektropokretač nakon upaljenja..

Vozilo je shiver 2008..
Hvala
 
Trebao bi mijenjati impeler vodene, no imam jednu dvojbu, našao sam metalni impeler koji prema kataloškom kaže da se ugrađivao negdje od 2010. Da li itko zna da li paše taj metalni na model iz 2008.?
 
Sjedalo malo obnovljeno,nema vise sklizanja na tank....
 

Attachments

  • 20240202_130634.jpg
    20240202_130634.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • 20240202_131446.jpg
    20240202_131446.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • 20240202_131504.jpg
    20240202_131504.jpg
    1.5 MB · Views: 0
  • 20240202_130656.jpg
    20240202_130656.jpg
    2 MB · Views: 0