Aprilia SL1000 Falco.....

bikerbj

Member
pozdrav svima i jedno pitanje...tj. pomoć...namjeravam mjenjat motor i za oko mi je zapela aprilia sl1000falco...zanima me vaše iskustvo sa ovim motorom....mane i prednosti...može li sa sa njime veselo popeljati tj. sport vožnja jer normalana ide sa svakim...inače imam 110kg i 190cm....pa mi je malo teže naći motor po mome ukusu...hvala na odgovorima.... :misli:
 
bikerbj said:
pozdrav svima i jedno pitanje...tj. pomoć...namjeravam mjenjat motor i za oko mi je zapela aprilia sl1000falco...zanima me vaše iskustvo sa ovim motorom....mane i prednosti...može li sa sa njime veselo popeljati tj. sport vožnja jer normalana ide sa svakim...inače imam 110kg i 190cm....pa mi je malo teže naći motor po mome ukusu...hvala na odgovorima.... :misli:
A da probaš Tuono? ja sam visok 2m i imam preko 150 kg,a imao sam Tuono i bio sam zadovoljan!
 
sl falco je odličan izbor zbog pouzdanog i dobrog motora, a i ide jako dobro. Jedini veći nedostatci se mu što potroši nešto više goriva i što, većina, trese na prednjim diskovima dok se koči. Navikneš se, ali to nije to, zapravo ne bi trebalo biti obzirom na exkluzivnost motora. Ide jako dobro, isto tako i koči i nevjerojatno lako se upravlja, dobro zvuči, atraktivno izgleda. Položaj vozača nije zamoran i vjetrobranska zaštita je odlična. Cijenom je često povoljan, al vrijedi više nego obično košta jer mu mille ruši cijenu - u istoj je kategoriji registracije i poreza, a daje ipak više.  Meni je bio jedan od favorita kad sam kupovao. U svakom slučaju  (y) (y) (y)
 
e, da, ima ga jedan član foruma i okrenuo je preko 40 tisuća, još prošle sezone, znam da je prezadovoljan, kvarovan ema, a i znam preko MMS-a da  su to dobri motori.  (y) (y) (y)
 
miro ti je sve rekao...

da nadodam: imam kolegu koji je uzeo bandita 1200 umjesto falca i dan danas mi tuli kako mu je zao sto nije imao 1000€ vise da uzme falca...
 
ma ja sam 99% siguran da ću ga kupit a to što malo trese kad se koči sve se da sredit pa i to a i nemora se kočit.... :mrgreen:
 
bikerbj said:
ma ja sam 99% siguran da ću ga kupit a to što malo trese kad se koči sve se da sredit pa i to a i nemora se kočit.... :mrgreen:
ne znam jel svi tresu, 2 su trela koja sam probao, treći mi je rekao da trese. Čitao sam o tome i dosta na netu. Al fakat za naše ceste i 118 konja na v2 od 1000ccm je dosta, pogotovo ako je upravljiv, a falco jest! Ko igračka! Kad ga vidiš nikad ne bi rekao, ali je tako!
 
Točno, sl1000 falco je zbilja motor koji me je jako ugodno iznenadil i mogu ti reći da nemreš s tim motorom fulat.  (y)
 
vidićemo i probaćemo al najprije da prodam ovog što imam, jer ako dovezem kući drugi a ovaj nisam prodo joooj žena me bu u top nabila :D :misli:
 
Evo da ti opisem Falco iz prve ruke  :D To je jedan odlican motor. O tresnji prednjih diskova ne mogu ti nista reci jer se ne desava. Ne znam ni kako to izgleda. Vise takve glasine kruze neko sto je to istina. Ja na 200 stisnem kocnicu do blokiranja i nista motor savrseno stabilan. Ne znam odakle je Miro iskopo podatak o potrosnji. Moj trosi od 5.5 do 7l zbija ostre voznje. 8l kad je brzina non stop preko 200.
MMS nekidan podesio ovjes, dobijo jurilicu strava.
CBR 900 rr derem gdje god hoce ('96 do '99), cijelu gamu od 750 kubika. Malo se patim sa zx9 ali to je zbilja do vozaca.
Problem imam jedino sa paljenjem zbog akumulatora inace pali ko mina.
Uglavnom ludi, ali ludi motor.  (y)
 
Sip said:
Evo da ti opisem Falco iz prve ruke  :D To je jedan odlican motor. O tresnji prednjih diskova ne mogu ti nista reci jer se ne desava. Ne znam ni kako to izgleda. Vise takve glasine kruze neko sto je to istina. Ja na 200 stisnem kocnicu do blokiranja i nista motor savrseno stabilan. Ne znam odakle je Miro iskopo podatak o potrosnji. Moj trosi od 5.5 do 7l zbija ostre voznje. 8l kad je brzina non stop preko 200.
MMS nekidan podesio ovjes, dobijo jurilicu strava.
CBR 900 rr derem gdje god hoce ('96 do '99), cijelu gamu od 750 kubika. Malo se patim sa zx9 ali to je zbilja do vozaca.
Problem imam jedino sa paljenjem zbog akumulatora inace pali ko mina.
Uglavnom ludi, ali ludi motor.  (y)
a ti si onda onaj s plavim falcom s leo vinčijem?  :misli:

za potrošnju su mi rekli vlasnici falca, po gradu teško ispod 10, inače 7 do 8. Samo prenosim.
trešnja kod kočenja - pitaj mms-a jel kad to doživio na falkićima. ja jesam na 2. treći mi je rekao da njemu isto, a vozi ko malo tko. No to ne umanjuje vrijednost tog odličnog motora. nemoj s ljutiti, ako je netko nešto loše doživio na falcu. AKo si ti taj što mislim da jesi, onda voziš motor koji sam ja za dlaku odustao kupiti.  (y) (y) (y)  U kojem svijetu se krećeš da se nađemo i malo se provozikamo? bila bi mi čast. :D
 
Sip said:
Evo da ti opisem Falco iz prve ruke  :D To je jedan odlican motor. O tresnji prednjih diskova ne mogu ti nista reci jer se ne desava. Ne znam ni kako to izgleda. Vise takve glasine kruze neko sto je to istina. Ja na 200 stisnem kocnicu do blokiranja i nista motor savrseno stabilan. Ne znam odakle je Miro iskopo podatak o potrosnji. Moj trosi od 5.5 do 7l zbija ostre voznje. 8l kad je brzina non stop preko 200.
MMS nekidan podesio ovjes, dobijo jurilicu strava.
CBR 900 rr derem gdje god hoce ('96 do '99), cijelu gamu od 750 kubika. Malo se patim sa zx9 ali to je zbilja do vozaca.
Problem imam jedino sa paljenjem zbog akumulatora inace pali ko mina.
Uglavnom ludi, ali ludi motor.  (y)
blago vama što vozite fijate jer imate mms-a. sam što je fulo marku i ja sad moram u zg na servis umjesto da sam ostao u domicilu. :mrgreen:
 
miro said:
a ti si onda onaj s plavim falcom s leo vinčijem?  :misli:

za potrošnju su mi rekli vlasnici falca, po gradu teško ispod 10, inače 7 do 8. Samo prenosim.
trešnja kod kočenja - pitaj mms-a jel kad to doživio na falkićima. ja jesam na 2. treći mi je rekao da njemu isto, a vozi ko malo tko. No to ne umanjuje vrijednost tog odličnog motora. nemoj s ljutiti, ako je netko nešto loše doživio na falcu. AKo si ti taj što mislim da jesi, onda voziš motor koji sam ja za dlaku odustao kupiti.  (y) (y) (y)  U kojem svijetu se krećeš da se nađemo i malo se provozikamo? bila bi mi čast. :D

Taj sam  :D

Potrosnju po gradu ne znam jer se skoro nikad ne vozim po gradu, jednostavno Falko nije za to namijenjen. (ali potrosnja nikad 10 l)
Naravno u MMS-u Kiki reko kao po pravilu, tresu diskovi. (ja uzeo komparator, diskovi  (y) )
Boris mi rekao da si razmisljo o kupnji i prije kupnje otisao sam kod njega po savjet. Naravno rekao kupuj.
Svaki tjedan petak, subota palim Krndija, nazad. Samo sam ja sa onu stranu brda  :mrgreen:
 
hvala na savjetima i opisima motora i sigurno ću ga kupit samo da još malo zatvorim financijsku konstrukciju kak bi naši političari rekli :mrgreen:
 
Sip said:
Taj sam  :D

Potrosnju po gradu ne znam jer se skoro nikad ne vozim po gradu, jednostavno Falko nije za to namijenjen. (ali potrosnja nikad 10 l)
Naravno u MMS-u Kiki reko kao po pravilu, tresu diskovi. (ja uzeo komparator, diskovi  (y) )
Boris mi rekao da si razmisljo o kupnji i prije kupnje otisao sam kod njega po savjet. Naravno rekao kupuj.
Svaki tjedan petak, subota palim Krndija, nazad. Samo sam ja sa onu stranu brda  :mrgreen:
ajd baš me zanima vidjet taj motor uživo da vidim što sam propustio. :wink:
 
miro said:
ajd baš me zanima vidjet taj motor uživo da vidim što sam propustio. :wink:

Bolje da ti ga ne pokazem, samo ces biti nesretan  :mrgreen:
 
Taj motor je i u mom užem izboru sa sv 1000 a i frend ga je imao ali 3 puta neplanirano otišo na servis ostavio ga na sred ceste pa sam odustao , a poslje mi je rekao da ga je šibao minivošom pa je natjero vodu u đekove.
 
Ja sam, prije tri godine, kad sam razmišljao koji motor da kupim, bio skoro siguran da ću uzet Falca. Na kraju sam odustao, jer je bio nešto skuplji i mislio sam da mi je to malo previše za početak. Kad bi Aprilia napravila novi model Falca, al da izgleda ko stari, samo da je malo moderniziran iznutra, gotovo sigurno bi ga uzeo za sljedeći motor. Kolko se meni čini, više se ne proizvodi, a nisam ništa čuo da je neki nasljednik u pripremi.

Što se tiče usporedbe s Tuonom. Tuono je, vjerujem, izvrstan motor, ali položaj na Falcu mi se više dopada, kao i zaštita od vjetra. Tuono je ipak naked, a Falco je više sport-touring, čini mi se.

Evo i par slikica:
 
Fenring said:
Što se tiče usporedbe s Tuonom. Tuono je, vjerujem, izvrstan motor, ali položaj na Falcu mi se više dopada, kao i zaštita od vjetra. Tuono je ipak naked, a Falco je više sport-touring, čini mi se.

Falco mi se cini jedini pravi predstavnik sport-turinga. Naravno to mu se najvise i zamjera.