Aprilia sportcity 250 / 300 (cube)

gfest

Member
Link na članak:
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=2461&str=2

Kažu kako su 300-ticom po kiši podnicom strugali o cestu.

Namjeravam kupiti 250-icu, ali sad su me malo zabrinuli.

Cijenjeni vlasnici sportcityja 250 (ili 200 ili 125), jeste li imali sličnih problema sa struganjem podnice o cestu?

Trenutno sam vlasnik SR 150 sportera. Može li mi netko usporediti visinu od podnice do ručki volana kod sportera i sportcityja (u testovima kažu kako je volan u sportcityja prenizak te da smeta nogama, ili noge njemu  :D). Visok sam 185 cm i na sporteru nemam takvih problema.

Edit: nemam gdje isprobati položaj sjedenja na sportcityju.


Hvala!
 
gfest said:
Link na članak:
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=2461&str=2

Kažu kako su 300-ticom po kiši podnicom strugali o cestu.

Namjeravam kupiti 250-icu, ali sad su me malo zabrinuli.

Cijenjeni vlasnici sportcityja 250 (ili 200 ili 125), jeste li imali sličnih problema sa struganjem podnice o cestu?

Trenutno sam vlasnik SR 150 sportera. Može li mi netko usporediti visinu od podnice do ručki volana kod sportera i sportcityja (u testovima kažu kako je volan u sportcityja prenizak te da smeta nogama, ili noge njemu  :D). Visok sam 185 cm i na sporteru nemam takvih problema.

Edit: nemam gdje isprobati položaj sjedenja na sportcityju.


Hvala!

meni onaj Sportcity one izgleda kao kinez, ne bi me iznenadilo da i je kinez.
ne kuzim zsto su se odrekli vrhunskog dizajna originala i otisli korak natrag sa tim one sirotanom, to mi nema veze sa apriliom.

300 je c00l :)
 
djenka said:
meni onaj Sportcity one izgleda kao kinez, ne bi me iznenadilo da i je kinez.
ne kuzim zsto su se odrekli vrhunskog dizajna originala i otisli korak natrag sa tim one sirotanom, to mi nema veze sa apriliom.

Baš sam pomislio isto, ali rekoh neću o izgledu, subjektivna stvar. No, stvarno izgleda lošije, i to puno. Aprilia inače radi fenomenalan dizajn, ne znam što im bi.

To Gfest: pogledaj si http://www.cyberscooter.it/modelli/aprilia/redazione/sportcity300c_1.htm

ili odi na stranicu http://www.serviceaprilia.com/public/lum/index.asp - tamo imaju nešto dimenzija, ako pomogne, inače se bojim da ćeš morati do salona.

Inače, mene bi više brinula traljava izrada od struganja, možda je bio neko oteži za volanom.  :)
 
djenka said:
meni onaj Sportcity one izgleda kao kinez, ne bi me iznenadilo da i je kinez.
ne kuzim zsto su se odrekli vrhunskog dizajna originala i otisli korak natrag sa tim one sirotanom, to mi nema veze sa apriliom.

300 je c00l :)

:misli:

Sto bi se odrekli sad su dva modela, prvi je skroz drukcijeg dizajna i zove se One, a drugi je ostao izgledom skoro ko stari sportcity i zove se Cube...
 
hacuhacu said:
Baš sam pomislio isto, ali rekoh neću o izgledu, subjektivna stvar. No, stvarno izgleda lošije, i to puno. Aprilia inače radi fenomenalan dizajn, ne znam što im bi.

To Gfest: pogledaj si http://www.cyberscooter.it/modelli/aprilia/redazione/sportcity300c_1.htm

ili odi na stranicu http://www.serviceaprilia.com/public/lum/index.asp - tamo imaju nešto dimenzija, ako pomogne, inače se bojim da ćeš morati do salona.

Inače, mene bi više brinula traljava izrada od struganja, možda je bio neko oteži za volanom.  :)

E hvala! Ovo su korisni linkovi.
Da budem iskren ni meni ovaj One izgledom nije nije legao, a mislim da se ni Cube neće prodavati u ovoj zlaćanoj boji :wink:

 
Tommee said:
:misli:

Sto bi se odrekli sad su dva modela, prvi je skroz drukcijeg dizajna i zove se One, a drugi je ostao izgledom skoro ko stari sportcity i zove se Cube...

Uz jednu bitnu razliku: One je 50-ica. Ne znam znači li to da prestaju s proizvodnjom SR 50.
 
gfest said:
Uz jednu bitnu razliku: One je 50-ica. Ne znam znači li to da prestaju s proizvodnjom SR 50.

Daj citaj tekst...

"Agregati koji se ugrađuju u model One su četverotaktni sa dva ventila i bregastim vratilom u glavi motora"

"Verzija od 50 ccm je ipak namjenjena onima koji će skuter koristiti u strogom centru"
 
Bok ljudi,

evo ja vozim Sportcity 250 i mogu rec da nisam ni malo razocaran.Kupio sam ga prije godinu dana i do sada sam presao 5000 km bez problema.
Skuter ide ko lud,imao san prilike ga usporedit sa derbi gp1 250 koji nema i.e. i mogu rec da je sportcity bolji,uz to manje trosi.ja sam s njim isao vec cetiri puta na relaciji Zagreb-Pag i motor je super za dulju voznju.Mislim da je idealn za vozace visine 180-190 cm.Sad sam bas gledao ovaj novi i nije ni priblizno ko stari sportcity,a sto se tice 300 ccm,nije to neka velika razlika u snazi,cisto da sa strane pise 300.Ja kad bi kupovao novi,definitivno bi otisao u derbi i kupio derbi rempla(sportcity).Super su ga sredili,ljepse boje.Jos bi samo htio reci da je najveci minus sportcity-a manjkava zastita od vjetra.Bilo bi dobro,odmah pri kupnji da mu se polozaj amortizera stavi na najtvrde,e onda je spreman za voznju.
Sto se tice ovih novih,slazem se sa svima vama i nisu bas najljepsi...
 
neznam dali ima kakve razlike u obliku između 200/250 verzija jer za 200 imam givi veliku šajbu za grad stvorena da štiti vozača od prevelikog vjetra.
 
gfest said:
Uz jednu bitnu razliku: One je 50-ica. Ne znam znači li to da prestaju s proizvodnjom SR 50.

Jesi normalan?? Pa Srka im je najprodavaniji model skutera
 
rekli su da i podnice - to je i mene začudilo (ja nisam nikad ni s nogarom na svom zakačio pod...)
 
gfest said:
Link na članak:

Trenutno sam vlasnik SR 150 sportera.

srka 150 je pure mega sport tuning skuter... totalno različit i nema nikakve veze sa sportcityem osim proizviđaća...

uglavnooooom...


prodaješ?
 
gfest said:
Uz jednu bitnu razliku: One je 50-ica. Ne znam znači li to da prestaju s proizvodnjom SR 50.

ko da kazes da ce aprilia prestati radili Mille jer su sada napravili shivera....  svašta...
 
Ja imam Sportcity-a 250 i znam zastrugat podnicom po asfaltu, ali za to se treba nagnut fest
 
rednyaW said:
srka 150 je pure mega sport tuning skuter... totalno različit i nema nikakve veze sa sportcityem osim proizviđaća...

uglavnooooom...


prodaješ?

Nazalost vec prodan, za 5.000,00 kn. Uzeo sportcity 300.
 
gfest,kako si zadovoljan s cube 300? moze malo dojmova? vrijedi li te novce?
ja s cube 300 planiram zamjeniti carnaby u proljece negdje.
 
Pa cuj, kako mi je to drugi skuter u zivotu mogu ti ga usporediti jedino sa SR150.

Sportcity je puno udobniji, sigurno ce biti brzi u konacnoj brzini (jos ne znam jer ga tek razradjujem pa vozim ko penzioner), ali mi se SR-ka cinila startnija (ipak je imala 2-taktni motor).

Dosad sam po casopisima citao kako neki motori/skuteri "sami padaju u zavoj" pa ono citam o cemu sad ovi.., e to sam sa sportcityjem prvi put i osjetio, dok sam SR-ku trebao vuci prema dole... Sad kad sam se navikao mogu reci da je odlican u zavojima, cini mi se puno brzi od SR-ke, mozda je caka u vecim tockovima.

A fali mi zvuk! Na sportcityju pri nekih 100 km/h (brze ne zelim jos) cujem samo fijuk vjetra, ma uzas.

Ne znam, za nekih dva tjedna cu ti ovdje napisati kako sportcity stvarno ide, kad odradim servis na 1000 km.