Aprilia Sr 150 vs. Runner 180

Status
Not open for further replies.

Rage

New member
Zanima me usporedba ova 2 skutera. Apriliu sam vozio dosta, ali 180-icu(malo cudno mozda), nikad. Pa me interesira koliko je Runner jaci u praksi i eventualno bolji?
 
mašina je jača..... i to je odprilike svi plusovi za runner 180.....

milion puta sam pisao zakaj... odi na svijet skutera forum i u search tražiu postove od vajndera u kojima se spominje sp 180...


 
Našao sam nesto o temi i tu http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,10403.0.html
 
raner ima bolju i jacu masinu al sve ostale prednosti idu sr-ki
dobro mozda jos mali minus kod srke sto iza ima bubanj al mislim da to nebi trebalo stvarati probleme  :wink:
 
bad_dac said:
raner ima bolju i jacu masinu al sve ostale prednosti idu sr-ki
dobro mozda jos mali minus kod srke sto iza ima bubanj al mislim da to nebi trebalo stvarati probleme  :wink:

a kad ideš na ISTI upgrade runerove i srkine mašine (obe su ti piaggio big bore) sr će ti biti za zericu jači... ja vozio ja probo ja snimio i iveo.. samona tom videu je srka ubila ranera kod a je ovaj pure shi... pure jet =)

------------------------------
stopthemadness6ea.jpg
 
A što Runner ne leži bolje od SR 150?

p.s. nadam se da je tvorac topica mislio na Runner 180 obični ili SP, a ne na četverotaktni 180 VXR
 
joke said:
A što Runner ne leži bolje od SR 150?

p.s. nadam se da je tvorac topica mislio na Runner 180 obični ili SP, a ne na četverotaktni 180 VXR

Da, dvotaktni! Zaboravio sam napomenut.
 
joke said:
A što Runner ne leži bolje od SR 150?
ne..
Vozio sam pun klinac runnera i ne govorim to zato što ja imam SR već jednostavno je to činjenica...

(govorim o starijim runnerima i starijim SRima..ovo ostalo nit me zanima nit znam!)
 
Ja sam vozio SR 50, tako da neznam što je s ovom verzijom od 150, ali pod ležanjem mislim ležanje oko 100 km/h a ne gradsku jurnjavu s kratkim zavojima.
 
joke said:
Ja sam vozio SR 50, tako da neznam što je s ovom verzijom od 150, ali pod ležanjem mislim ležanje oko 100 km/h a ne gradsku jurnjavu s kratkim zavojima.
sad meni opće više nije jasno što želiš reći.Ležanje u zavoj od oko 100 na sat??? da i u čem je tu problem??
a gradski kratki zavoji? :shock: :mrgreen:
nisi vozio SR 150?? a pa uvati nekoga za điranac pa provaj....
meni osobno se jako sviđa....probao sam SR 125 ubrzanje isto kao i na mojoj SRki
e da!
 
Faber said:
sad meni opće više nije jasno što želiš reći.Ležanje u zavoj od oko 100 na sat??? da i u čem je tu problem??
a gradski kratki zavoji? :shock: :mrgreen:
nisi vozio SR 150?? a pa uvati nekoga za điranac pa provaj....
meni osobno se jako sviđa....probao sam SR 125 ubrzanje isto kao i na mojoj SRki
e da!

Želim reći da kroz kratke zavoje sa 2taktnom Gilerom prolazim u proklizavanju te mi nije ležanje ni bitno, ali u dugim zavojima se ponaša iznimno mirno i ne vjerujem da skuter bez ukrute između upravljača i sjedala može bit bolji od nje
 
sčazem se sa jokeom...

ali o ovome su se vodile teme i na kraju dodje se do zakljucka da svatko ima svoj subjektivan dojam...

osobno mi je sr s*anje u usporedbi sa runnerom, ali to je samo moje misljenje :D
 
demza said:
sčazem se sa jokeom...



osobno mi je sr s*anje u usporedbi sa runnerom, ali to je samo moje misljenje :D
je li  :lipotan:
nadam se da si ikad vozio duže od jednog dana SRa pa da znaš...ali kad vidim ko to piše puno me ni nedira da se bar jebeno razumiješ i voliš skutere onda bi se zapitao ovako ti se smijem u facu :LOL:
 
Rage said:
E, a kolko je težak tocno jedan, odnosno drugi skuter?  :misli:

Zar ih misliš negdje podizat?


Težina nije toliko bitna ako je pravilno raspoređena, sve u svemu mislim da je Runner nešto teži
 
Davnih dana sam vozio i Runner i SR ali oba od 50ccm. Ne znam kolika je razlika između ovih jačih i moja dva navedena. Meni je SR bio puno bolji za voziti po karting stazi jer se vozio baš kao skuter dok je Runnera trebalo vući u zavoj kao motocikl što mi nije pasalo.
Po toj logici je SR bolji za po gradu i po sporim zavojima a Runner za malo brže zavoje jer je stabilniji kroz zavoj pri većoj brzini.  :misli:
 
joke said:
Zar ih misliš negdje podizat?


Težina nije toliko bitna ako je pravilno raspoređena, sve u svemu mislim da je Runner nešto teži

Ma ne, nego sam negdje nabasao na podatak da Sr ima 106 kg, to mi se cinilo malo premalo, ali nije ni bitno...
 
Neznam koji je razlog, ali Aprilijia ne iskazuje službeno podatak o težini, trebalo bo windera pitat :mrgreen:
 
Faber said:
je li  :lipotan:
nadam se da si ikad vozio duže od jednog dana SRa pa da znaš...ali kad vidim ko to piše puno me ni nedira da se bar jebeno razumiješ i voliš skutere onda bi se zapitao ovako ti se smijem u facu :LOL:

koje si ti dijete

nemas nista konstruktivno za reci
 
Status
Not open for further replies.