Aprilia SR 50 2000g karburatorac

FireRider900

New member
Problem. Skuter neće da upali niti malo da se javi, preljeva karburator, natapa cilindar i granu sa gorivom, pljuje gorivo u zračni filter ... karburator očišćen, sve se čini ok u njemu, usisna grana (između karburatora i cilindra) lošija sa vanjske strane ali iznutra se pod svjetlom i gibanjem cijevi ne može naći nikakva točkica niti pukotina pa da mogu okrivit to. Skuter nije friziran niti je išta dirano po njemu, samo je od jednom podivljao i u vožnji počeo preljevat ali je uspješno došao do kuće i od tada je mrtav.  :shock: HELP
 
Iglica od plovka, provjeri da nije prljavstine ispod pa ti nece zatvoriti benzin kad si se vozio trosio si benzin pa je islo, kad si stao prelilo je karburator ima previse benzina i nece upaliti. Skini karburator ocisti iglicu zaverglaj par puta bez svjecice da ocistis karter i onda probaj, ako ti nece i onda upaliti napravi "turbo" tj puhni kompresorom u filter dok palis. Ili te zajebava vakum spina skini cijev od vakuma i od benzina i probaj potegni ustima na cijev od vakuma i trebalo bi teci benzin. Kada pustis trebalo bi stat.

 
Element said:
Iglica od plovka, provjeri da nije prljavstine ispod pa ti nece zatvoriti benzin kad si se vozio trosio si benzin pa je islo, kad si stao prelilo je karburator ima previse benzina i nece upaliti. Skini karburator ocisti iglicu zaverglaj par puta bez svjecice da ocistis karter i onda probaj, ako ti nece i onda upaliti napravi "turbo" tj puhni kompresorom u filter dok palis. Ili te zajebava vakum spina skini cijev od vakuma i od benzina i probaj potegni ustima na cijev od vakuma i trebalo bi teci benzin. Kada pustis trebalo bi stat.
E to je dobar INFO  (y) Iglica provjerena, sve očišćeno, verglano na suho, jedino nisam TURBO probao a što se tiče vakuma, probao sam i to i od par puta, jednom je benzin počeo špricat ko lud van i onda opet kasnije dobro. Mislim da je moguće da je ipak vakum jer kad počnem verglat dok je sve spojeno, obavezno počne prelivati.
 
Provjeri jos jedanput iglicu da ti se nije "naspicila" tj ovalno se potrosila to ces lako provjeriti uzmi jednu cjevcicu spoji je na karburator na dotok goriva i puhni u karburator i okreni karburatot za 180 u jednoj poziciji bis trebao moci puhati a u drugoj ne tako ces provjeriti dali je sve uredu sa iglicom.
 
Element said:
Provjeri jos jedanput iglicu da ti se nije "naspicila" tj ovalno se potrosila to ces lako provjeriti uzmi jednu cjevcicu spoji je na karburator na dotok goriva i puhni u karburator i okreni karburatot za 180 u jednoj poziciji bis trebao moci puhati a u drugoj ne tako ces provjeriti dali je sve uredu sa iglicom.
Druga pipa stavljena, sad više ne preljeva ali i dalje neće da upali. Iglica se čini ok na oko ali kad sam probao puhnit u dotok goriva, mogu puhat unutra kako god okrenuo karburator. Gledam da je karburator nezz koliko zdr..., morao bi barem puknit iz auspuha ili bilo kakav znak dati ali on vrti i vrti a neće da me pozdravi s ničim osim što ja njega stalno pozdravljam sa !#%#%mater#$#%talijansku.  :censored: :zid: