Aprilia Tuareg Wind 350

Macola69

New member
Od nedavno sam vlasnik ovog motora i pocetnik sam teski  :( pa bi imao jedno pitanje za vas iskusnije naime ujutro mi jako tesko pali a kad upali onda sa tim cjeli dan nemam problema, primjetio sam da kad palim ako imalo dodam gas ili cok akumulator nema snage da zawergla masinu, dal je to normalno ili moram mjenjati akumulator?
pozzzz
 
Probaj ga dopuniti ak opet nebude ok kupuj novi , nije preskup a može sj... mašinu. Očisti svječicu, a bilo bi ti ipak najpametnije otfurat kod nekog poštenog majstora da ti napravi servis pa si siguran.Uživaj u vožnji  (y)
 
Znaci i kad dodam gas pri paljenju masina bi trebala bez zastoja i opterecenja zaverglati?
Da li smjem na ovaj akumulator spojiti punjac od auta da isprobam ili ti mali akumulatori se moraju puniti na posebne punjace (to sam negdje procitao pa ne znam jel bas tako)?
 
Ja punim na isti. Prilikom paljenja nije dobro dodavati gas. Ak je hladan, čok i trebal bi upaliti ili nekaj nevalja.
 
Daj mi reci jos jednu stvar, da isprobam da li je do akumulatora da li smjem taj punjac od auta spojiti na akumulatorske kleme od motora i onda paliti motor? Mislim ne kuzim se u struju 12 V je 12V ali cemu onda oni amperi  :misli: :mrgreen: valjda necu tako nista spaliti od elektronike na motoru?
 
Da budes siguran provjeri tekucinu u akumulatoru, skini cepove i ostavi ga puniti 24 sata. Ako i tada bude problema kupi novi akumulator jer je ocito u banani.
 
imao sam taj isti problem i jednostavno ga rjesio.
kad stanes nacecer ili kad vec obavezno zatvaraj gorivo,iduci dan prilikom paljenja ,upali motor sa zatvorenim gorivom nakon toga ga otvoris i nebi smio imat problema
Naime kod mene se desavalo da je preko noci dosta goriva nakapalo u fergaser i kad je hladni nakon 1-2verglanja nisi vise imao sanse upalit ga jer se vec skoro pa zalijao pogotovo kod malo slabijeg akumulatora.
Akumulator obavezno mora biti pun u palit motor samo sa cokom.
Nebi trebao imat problema ako ovako, napravis.nadam se da sam pomogao :)