aprilija

startx

Member
stvar je sljedeca:
imam tuarega 125 ccm, dvotaktni i neki dan sam bio u Zaprešiću vracam se kuci i motor ne prima gas tj. gusi se.
jedva dodjem kuci (max 40 km/h).
I sad ja vas pitam sta bi to moglo bit?

unaprijed se zahvaljujem
 
puno goriva i svićica ga nemože zapalit

puno goriva pod večin gason i svičica ga nemože zapalit, zato se guši i jedva da ida 40km/h
pravac servis i neka ti poštelaju diznu!!!













8veliki gas puno goriva
 
Servis- neko kome viruješ i u koga imaš povjerenja a ne nužno ovlašteni servis. Kako ljudi pričaju biži šta dalje od ing-karta.
 
a znam i ja sam bio par puta zbog dijelova u ing-kartu i nisam bas zadovoljan.

a motor sam sredio i sve po starom hvala na savjetu :cool:
 
ventil ti je ok ako normalno prima gas na male đire(što u tebe nije slučaj).
provjeri ventil tako da prvo vidiš rukom sajlu dal možeš povuć. to je korak 1. ako je sve OK, dalje ćeš ga provjerit da ga zavidaš u mistu, mislim oko 6800, i gledaj u cilindar dal će ona sajla šta si je vuka rukom isto to napravit. ako ti je elektomagnetski vidit ćeš ga(vjerovatno je zavidan na rami) kako povlači sajlu. ako je sve to OK ventil radi bez greške. sa mehaničkim nisam radio, pa nemogu da kažem, al je princip vjerovatno sličan, osim što imaš onu kapulu od mehanizma.
dalje po ovom što si napisao mogla bi bit svičica. netribaš ništa kemijat ni pokušavat nego jednostavno stavi NOVU. sam znaš kad si minja prstene i što je rađeno, al reda radi izmiri kompresiju.
kako ti motor pali na toplo?????
kad ti izduši jedino može upalit da mu špricneš benge u cilindrinče :D i zavidaš svećku i kresneš ga, il nju malo natopiš u bengu. kompresija bi ti trebala bit bar oko 9-10.
valjda će ti nešto od ovo pomoć
 
hvala na savjetima :cool:

iskreno da kazem danas me je motor ugodno iznenadio
vozim se na poso i prije podsuseda iz smijera zapresica vozim se iza busa oko 75 km/h i prebacujem ga u nizu (5. brcina) i motor povuce na stotku. Do sad ga nisam vozio vise od 80 jer je sve novo u masini i moram rec da sam zadovoljan, jos ga moram obut jer su gume slabe i propuhat onaj APR ili APS nisam siguran kako se veli i same gas. :mrgreen:

hvala svima na savjetima :cool:
 
Razmisljao sam o kupovini tog motora kao drugog motora. Mislio sam staviti na njega terenske gume i pokusat malo voziti po terenu (mislim na enduro terene, a ne na cross). Koliko si zadovoljan, sta se kvari na njemu... ajd par rijeci o motoru od vlasnika?