AtlasPROfilax

Atlas je od samog rođenja pomaknuti u ljevo a nije se pomaknuo sam od sebe,
tako da jedno kad nastelas to je to ne mrda valjda
 
ajmo ovako sad:

Znači nikad se nisan upušta u rasprave oko Atlasprofilax-a na razno raznim forumima, jer mi je to pomalo glupasto, baš zbog ljudi što puno pametuju, a sa slabom podlogom. Na ovom forumu, pošto sam aktivni član istog, kad san vidia temu, prvo sam se dvoumia dali da se upustim u raspravu ili ne. Nekako mi se činilo da kao kolege sa foruma čujete neke stvari oko namještanja atlasa iz prve ruke, jer možda preporučite svom bližnjem i otklonite ga razno raznih tegoba. (y)
Nakon što san vam objasnia neke stvari i pokaza vam slike prije i posli namještanja, opet ste nevjerni (jer vam je malo 114 ljudi, jer nema nekih standardnih devijacija itd...) ne preostaje van ništa onda nego da mi virujete na rič, iako će to kod nekih ići teško :mrgreen:
Imam iza sebe i srednju medicinsku i studij fizioterapije (znači imam velik spektar znanja iz konvencionalne medicine), normalno da se nebi upušta raditi nešto u što nisam siguran i što prvenstveno nisam proba na sebi, osjetia pozitivne stvari i iza čega neću stajati. Danas nakon 3 godine rada, mogu reći da se bavim jedinstvenom i jako djelotvornom metodom, koja je POTPUNO bezopasna. Puno ljudi koji su bili, ne samo kad mene, nego bilo gdje u svijetu će to potvrditi.
Eto ukoliko nekome nešto nije jasno uvik može doći na besplatan pregled i konzultacije, kod bilo kojeg atlasspecijaliste, pa tako i kod mene.
Eto toliko od mene  :D

Antišin Lovre, atlasspecijalist, bacc. fizioterapije
 
Cool82 said:
Atlas je od samog rođenja pomaknuti u ljevo a nije se pomaknuo sam od sebe,
tako da jedno kad nastelas to je to ne mrda valjda
Jel i kod Thompsona?
:mrgreen:

.:Lovre:. said:
...
Eto ukoliko nekome nešto nije jasno uvik može doći na besplatan pregled i konzultacije, kod bilo kojeg atlasspecijaliste, pa tako i kod mene.
Eto toliko od mene  :D

Antišin Lovre, atlasspecijalist, bacc. fizioterapije
Jesi li kad po Splitu, ili triban potegnit do Šibenika?
 
Lovre, uzalud ti trud, mi postelani nikad nismo uspjeli uvjerit ove auzvinkl, bez obzira o cemu se radi  :mrgreen:
 
.:Lovre:. said:
Antišin Lovre, atlasspecijalist, bacc. fizioterapije


:misli: forumaški popust  :mrgreen:
 
Ja sam bio na ispravljanju atlasa i osjetio sam brojna poboljšanja. A imao sam i brojne ozljede prije toga tako da jasno mogu osjetiti ista. Razlog zašto sam odlučio napisati post je tupljenje o znanosti i znanstvenim metodama. Naime znanost kao takva je poluslijepa i vjeruje samo u ono šta uspije svojim metodama dokazati. Tko je taj ko određuje metode? Jeli taj koji ih određuje dovoljnog znanja? Tko je odredio da je dovoljnog znanja? Da skratima o znanosti:
1. znanost je znala da je zemlja ploča koju nose četiri slona koji stoje na ogromnoj kornjači.
2. znanost je znala da je zemlja ravna ploča i ako se dodđe do kraja da ćeš pasti u bezdan
3. znanost je unaprijedila znanje i znala je da se sunce i planeti okreću oko zemlje.
4. znanost je znala da se zemlja okreće oko sunca i da je svjetlosna brzina apsolutna i ne postoji ništa brže.
5. znanost je opet zasrala jer rezultati dobiveni u Švicarskom ciklotronu pokazuju da postoje čestice koje su brže od svjetlosti.

Jebena je ta znanost.
 
pod prve tri stavke stavi religiju.

druga stvar, ako netko tvrdi da 90 i više postotaka populacije ima problema s atlasom, onda mora moć to i dokazat, u protivnom je to prijevara poput mister džirla i magičnih kugli za pranje
 
limit said:
Ja sam negdje procitao da je u medicini iscasenje atlasa opcepoznata stvar samo joj nitko nije pridavao veliki znacaj. A meni se kao laiku cini da bi iscaseni atlas mogao utjecati na veliki dio problema sa kraljeznicom. Valjda ce vrijeme pokazati tko je u pravu. Metoda se primjenjuje tek od 76.

Baš malopri san bija u doktorice i malo smo pričali o tome... samo je rekla "to nije medicina".
Nakon toga san popriča s njenom med. sestrom i ona mi je rekla: "medicina ne priznaje alternativu jer cilj medicine nije ličit bolesti već prodavat ljekove (u sprezi sa farmaceutskim kompanijama)".

Mislim da je time sve rečeno.

Kad sidne iduća plaća iden kod Tomljenovića na pregled, pa ako bude tribalo... ćao pare.
Trošija san ih i na luđe stvari, a ako mi ovo pomogne da me prestane bolit i kočit vrat, da se ne budim s glavoboljama... ja zadovoljan.
 
Shepa said:
Baš malopri san bija u doktorice i malo smo pričali o tome... samo je rekla "to nije medicina".
Nakon toga san popriča s njenom med. sestrom i ona mi je rekla: "medicina ne priznaje alternativu jer cilj medicine nije ličit bolesti već prodavat ljekove (u sprezi sa farmaceutskim kompanijama)".

Mislim da je time sve rečeno.

Kad sidne iduća plaća iden kod Tomljenovića na pregled, pa ako bude tribalo... ćao pare.
Trošija san ih i na luđe stvari, a ako mi ovo pomogne da me prestane bolit i kočit vrat, da se ne budim s glavoboljama... ja zadovoljan.
Isto je malo puno 1400kn i to još moraš dat u kešu  :misli:
 
Nije bila religija nego znanost toga vremena. tako će i današnja izgledati za par stotina godina, smiješna.

Ajde ti dokaži da nema problema?
 
Mario T said:
Isto je malo puno 1400kn i to još moraš dat u kešu  :misli:
A znan i ja, ne ispadaju mi iz džepova, ali ako će pomoć, nije skupo.  (y)
 
stealth said:
Nije bila religija nego znanost toga vremena. tako će i današnja izgledati za par stotina godina, smiješna.

Ajde ti dokaži da nema problema?
religija vikinga im je govorila da je zemlja ravna i da se pada s ruba ako se ode predaleko. s druge strane, znanost (navigacija, orijentiranje pomoću zvijezda, brodogradnja) ih je dovela do islanda, amerike parsto godina prije kolumba.
dakle, tvoja teza ne stoji nikako. ovo gore je samo jedan od primjera.

druga stvar - ne kažem da je to s namještanjem atlasa neistina. samo nije dokazana ta teza. isto ko i čestice koje putuju brže od svjetlosti.

Shepa said:
Baš malopri san bija u doktorice i malo smo pričali o tome... samo je rekla "to nije medicina".
Nakon toga san popriča s njenom med. sestrom i ona mi je rekla: "medicina ne priznaje alternativu jer cilj medicine nije ličit bolesti već prodavat ljekove (u sprezi sa farmaceutskim kompanijama)".

Mislim da je time sve rečeno.

Kad sidne iduća plaća iden kod Tomljenovića na pregled, pa ako bude tribalo... ćao pare.
Trošija san ih i na luđe stvari, a ako mi ovo pomogne da me prestane bolit i kočit vrat, da se ne budim s glavoboljama... ja zadovoljan.

doktori opće prakse nisu neka sreća. baš iz razloga kojeg ti je medicinska sestra opisala - dobivaju razne bonuseve od farmaceutskih tvrtki, pa im je dijagnoza nerijetko loša. ako želiš popričati, radije popričaj sa specijalistom nego s doktorima opće prakse (ili po novom "specijalist obiteljske medicine" odnosno "specijalist školske medicine".
 
jolly the roger said:
... samo nije dokazana ta teza. isto ko i čestice koje putuju brže od svjetlosti.
onda novinari lažu  :mrgreen: :mrgreen:
 
jolly the roger said:
religija vikinga im je govorila da je zemlja ravna i da se pada s ruba ako se ode predaleko. s druge strane, znanost (navigacija, orijentiranje pomoću zvijezda, brodogradnja) ih je dovela do islanda, amerike parsto godina prije kolumba.
dakle, tvoja teza ne stoji nikako. ovo gore je samo jedan od primjera.

druga stvar - ne kažem da je to s namještanjem atlasa neistina. samo nije dokazana ta teza. isto ko i čestice koje putuju brže od svjetlosti.

Jesu li oni imali više od 114 primjera dok su usvojili navigaciju i ostalo? ili su  išli znanstvenim metodama po današnjim mjerilima? Nije dokazana teza jer je nije dokazao znanstvenik? Jebeš to šta je ljudima pomoglo i to nekima drastično, al dok to netko nije dokazao to nije tako?? Daj molim te..

Kako nije dokazana kad su to objavili znastvenici?? (čestica brža od svjetlosti)Ili ni oni to nisu znanstveno dokazali nego se zajebali pa im izletilo??

Mislim, želim ti reći da je znanstveno glupo apriori odbacivati nešto jer to isto znanost nije dokazala. To je sljepoća i egoizam, jer znanost napreduje i nema mehanizme dokaza razvijene. Odnosno ima ograničene, jer su ograničene tehnikom, ljudskom sposobnošću ili nesposobnošću i okovanim razumom. Dakle, možeš li ti dokazati da atlas ne uzrokuje probleme? Ne možeš. Dakle uzrokuje ih jer se ne može dokazati suprotno? Nije znanstveni dokaz mjerilo u puno slučajeva, pa ni u ovom... (y) (y) pozz

 
stealth said:
Jesu li oni imali više od 114 primjera dok su usvojili navigaciju i ostalo? ili su  išli znanstvenim metodama po današnjim mjerilima? Nije dokazana teza jer je nije dokazao znanstvenik? Jebeš to šta je ljudima pomoglo i to nekima drastično, al dok to netko nije dokazao to nije tako?? Daj molim te..

Kako nije dokazana kad su to objavili znastvenici?? (čestica brža od svjetlosti)Ili ni oni to nisu znanstveno dokazali nego se zajebali pa im izletilo??

Mislim, želim ti reći da je znanstveno glupo apriori odbacivati nešto jer to isto znanost nije dokazala. To je sljepoća i egoizam, jer znanost napreduje i nema mehanizme dokaza razvijene. Odnosno ima ograničene, jer su ograničene tehnikom, ljudskom sposobnošću ili nesposobnošću i okovanim razumom. Dakle, možeš li ti dokazati da atlas ne uzrokuje probleme? Ne možeš. Dakle uzrokuje ih jer se ne može dokazati suprotno? Nije znanstveni dokaz mjerilo u puno slučajeva, pa ni u ovom... (y) (y) pozz
)
nit je (dobro) dokazano da ih uzrokuje, nit je (dobro)dokazano da ih ne uzrokuje. promovirati jednu od te 2 tvrdnje bez čvrstih dokaza je upravo ono što ti opisuješ - religija, koja se oslanja na dogme ("ne pitaj, jer nije tvoje da pitaš nego je to tako i amen")

a apropo "povećane" brzine  u odnosnu na onu svjetlosti, koliko znam to izmjereno povećanje još uvijek spada u rang mjerne nesigurnosti. treba još dosta eksperimenata sprovesti da se vidi jel je čestica zbilja brža od svjetlosti ili nije.
 
limit said:
A jebiga, tko ne riskira, ne profitira. Meni je najbitnije da metoda nije opasna, a za sada ne znam da je ikome naštetila...ali to još uvijek ispipavam  8)
čuj, možda i nije opasna, al ne vjerujem dok mi to ne kaže neovisan izvor s dokazima po p.s.

ovako ispada "svaki cigan svoga konja hvali" , bar je to moj dojam.
 
jolly the roger said:
)
nit je (dobro) dokazano da ih uzrokuje, nit je (dobro)dokazano da ih ne uzrokuje. promovirati jednu od te 2 tvrdnje bez čvrstih dokaza je upravo ono što ti opisuješ - religija, koja se oslanja na dogme ("ne pitaj, jer nije tvoje da pitaš nego je to tako i amen")

a apropo "povećane" brzine  u odnosnu na onu svjetlosti, koliko znam to izmjereno povećanje još uvijek spada u rang mjerne nesigurnosti. treba još dosta eksperimenata sprovesti da se vidi jel je čestica zbilja brža od svjetlosti ili nije.

Greška. Službena medicina i znanost nikada nisu ni pokušali išta dokazivati vezano za atlas, dapače ignoriraju ga.. a pomaže i pomogao je stotinama samo još znanost to nije dokazala, kao šta ne zna i nema pojma zašto je zakrivljen.

I meni je jasno zašto to odbacuju, zato jer kad nemaš pojma o nečemu, ignoriraš stvari koje ne možeš objasniti..to ti je ono kad znaš da nešto nije u redu, a ne možeš objasniti šta je, a ipak se desi sranje.. Naravno predosjećaj ne postoji jer ga znanost NE ZNA objasniti, kao u ostalom hrpa ostalih stvari.. al znaš šta je interesantno? Da će se na svaki način omalovažiti sve šta nije znanošću objašnjeno. Pa koji vam je ku..c? Šta ne priznate da nemate pojma kako stvari funkcioniraju? Onda bi cijenio znanost. Kada bi jednom izjavili, a čujte ljudi, nemamo pojma u čemu je stvar. Pokušat ćemo skužit, al za sad nemamo pojma. Odbacivanje svega šta nije znanstveno dokazano jest religija. Isto kao i tabu.

Al obzirom da je forum o motorima neću ti pokušavat dalje objašnjavati koliko znanost bude slijepa i u krivu. Mislim da je i ovo jedan takav slučaj. A ti prijatelju čekaj da znanstveno objasne, al mislim da dočekat nečeš.  :)