auspuh za vx 125

niger3001

New member
zelio bih kupiti auspuh za vx 125,malo sam citao po forumima i sada ,jedni kazu kucelj je najbolji drugi kazu deak je jos bolji,treci kazu ma kakav deak kakav kucelj serdarevic je jos bolji,razmisljam o leo 4road,za njega isto tako jedni kazu nevalja nista,drugi kazu prejeben je,i sada nakraju sam zbunjen i neznam ustvari sta je dobro a sta nije pa bih zelio cuti one koji imaju ili deaka ili 4road ili bilo kaj,da kazu jel vrijedi to sta i sta je najbolje po njihovm misljenju.hvala
 
O kolega...pa kaj ima vise vx-eva u gradu  :misli:

Od auspuha bi ti preporučio 4 road jel to je ipak 125 ccm da je Vxr onda bi ti preporucio Serdarevic-a ili isto 4 road...

Leovince 4 road ti je oko 2200 kn, dobis i granu i odgovarajuce rolice sa njim... glavni zastupnik u Hrvatskoj za Leovince ti je Autobill i Bencony moto...

Na taj Vx bi bilo dobro staviti cijelu termo grupu od Vxr-a...na tehničkom ti to nevide a u papirima pise 125 ccm  :wink: ali onda mora ici 4 road za Vxr-a gore jel nisu isti za Vx-a i Vxr-a...
 
šta god staviš popušit ćeš, pa biraj šta ti je ljepše, bolje i isplativije

treba znat uštelat motor s auspuhom da to ide s mjesta, a ne da se dere sam za bezveze
 
baš sam malo pretraživao o VX i VXR runnerima jučer na netu
i iako laik, došao do istog zaključka kao i Jandro
malo sam gledao i na jubitu - i sve mi se više čini da ako se već skuter tunira
nek se ne dira auspuh pa će  ipak lakše biti uskladiti performanse

ne bi vjerovali - dođe mi želja zamjeniti X9 sa VXR-om,
toliko mi je runner fun bike
 
Jandro said:
šta god staviš popušit ćeš, pa biraj šta ti je ljepše, bolje i isplativije

treba znat uštelat motor s auspuhom da to ide s mjesta, a ne da se dere sam za bezveze

Da sa loncima za skutere poput kucelj,deak,shacal koji svaki 10 dobro ispadne i to ako...na netu imas i krivulje snage za Leovince 4 road koji god model oces...znaci ti si pametniji od hrpe injzenjera koji to proracunavaju tamo i rade i tako zarađuju za kruh  :misli:

...jedino od tih domacih auspuha za skutere priznajem Serdarevic-a, evo nedavno je stigo jedan i stavljen je na Vxr-a i opravdao je sva očekivanja koja su bila obecana...
 
Ivor said:
Da sa loncima za skutere poput kucelj,deak,shacal koji svaki 10 dobro ispadne i to ako...na netu imas i krivulje snage za Leovince 4 road koji god model oces...znaci ti si pametniji od hrpe injzenjera koji to proracunavaju tamo i rade i tako zarađuju za kruh  :misli:

...jedino od tih domacih auspuha za skutere priznajem Serdarevic-a, evo nedavno je stigo jedan i stavljen je na Vxr-a i opravdao je sva očekivanja koja su bila obecana...

neznam zašto se onda neki žale na 4roada  :misli:

a i ovo kucelj, deak i shacal, ako hoćeš dođi u bj i probaj i imaš dva primjera da kucelj valja , ja i frend, runneri vx
a sad da idem uzimati auspuh drugi uzeo bi sigurno serdarevića jel je stvarno završna obrada predobra
i opet ima u bj jedan primjar serdarevića na atlanticu 250, taj motor nejde nikak, jedva se vuće
 
ja bi onda najrade uzeo 4road jer se dobije koliko sam cuo i grana(sam neznam dal cjela ili sam dio)i lakse rolice ili serdarevica ,a za njega jos moram pogledati malo,i jel zna netko dal se s serdarevicem dobije dio grane ili se treba to dati posebno raditi I kolika je cjena serdarevica
 
niger3001 said:
ja bi onda najrade uzeo 4road jer se dobije koliko sam cuo i grana(sam neznam dal cjela ili sam dio)i lakse rolice.

Sve se dobije,spuh,cijela grana i rolice...a sa serdarevicem dobijes samo spuh ili ti ga slip on...

Gle ti imas Vx-a to je 125 ccm stavi provjereno, tebi igra ulogu ako popusis koji konj a i kad smo pricali sa Serdarevicem reko je da je za 125 ccm jako tesko npraviti aupuh kad je to malo kubika,grana je mala i nema tu puno napredka... kak da ti objasnim, slabo?  :misli:

Znam i di si vidio Serdarevica, pao je neki dan fotoseshion kod mene doma (ne se obazirat sto vlasnik skutera nije cuo za krpu i vodu)  :mrgreen:





 
e da pozdrav kolega,nego vidio sam ja tebe neki dan neznam jel to bilo jucer i prekjucer,jel to ona vxr koja je bila zadnje vrijeme bez mask?znaci 4road je tvoj izbor tj to bi trebalo biti najbolje.
 
smješno izgleda
ta mala tanka grana i onda rupetina na kraju kroz koju bi klip mogao proć

trebao je barem granu napravit da to na nešto izgleda
btw. kolko ga je top ispao krznenih životinjica?
 
A gle tebi spuh nesmije uopce biti previse otvoren i odmah pusis na perfomansama...

Fino Leovince 4 road kupi i ako treba montirati cemo ti ga samo neznam kak ti je stvar sa garancijom na skutu  :misli:

E i da sa 4 road dobis i Dbk killer tako da mozes i sa njim bez pol frke na tehnicki...







p.s. nije to moj skut, od frenda je i da taj skut je do nedavno bio bez plastika  :mrgreen:

 
Jandro said:
smješno izgleda
ta mala tanka grana i onda rupetina na kraju kroz koju bi klip mogao proć

trebao je barem granu napravit da to na nešto izgleda
btw. kolko ga je top ispao krznenih životinjica?

A jebi ga, ma granu najbolje ne dirati, nutra je jedan prsten za povrat plinova(to uostalom i sam znas) i mogo bi samo popusit a tko ce ti to kvalitetno napraviti u Hrvatskoj?

...spuh je od titana a izvana samo plast od inoxa...1500 kn
 
a to me malo i prca ta garancija ,jer motor je star sam godinu dana a brijem da je garancija 2god,pa neznam dal gubi garanciju ak cu ga  stavljati kod ovlastenog zastupnika,ili opcenito ak bilo kaj diram dal gubim garanciju??
 
Nisam siguran, to pitaj u Piaggio servisu ali opet da kupis auspuh i trebas na servis lako vratis serijski pa odes na servis...
 
Ivor said:
A jebi ga, ma granu najbolje ne dirati, nutra je jedan prsten za povrat plinova(to uostalom i sam znas) i mogo bi samo popusit a tko ce ti to kvalitetno napraviti u Hrvatskoj?

...spuh je od titana a izvana samo plast od inoxa...1500 kn

a neznam
gle, frend je napravio top kod kucelja, al samo top i nabio na serisku granu i motor nije išao nikako i onda ga nagovorili da napravi granu i napravio je ( fi 4cm promjer grane od glave do topa) i motor puuuno bolje ide, bolje nego sa serijalom
a nikakvi proračuni ni ništ, sam rupa fi4cm od glave do izlaza topa i motor ide super
skuter je vxr i onaj model šta nema povrata plinova

ja sam imo kucelja na povratu plinova s takvom granom (fi 4cm) i ok je bilo, sad sam maknuo povrat plinova i opet je ok, ćak mrvicu i bolje
 
Jandro said:
a neznam
gle, frend je napravio top kod kucelja, al samo top i nabio na serisku granu i motor nije išao nikako i onda ga nagovorili da napravi granu i napravio je ( fi 4cm promjer grane od glave do topa) i motor puuuno bolje ide, bolje nego sa serijalom
a nikakvi proračuni ni ništ, sam rupa fi4cm od glave do izlaza topa i motor ide super
skuter je vxr i onaj model šta nema povrata plinova

ja sam imo kucelja na povratu plinova s takvom granom (fi 4cm) i ok je bilo, sad sam maknuo povrat plinova i opet je ok, ćak mrvicu i bolje

Jedan dan se lako zaletimo po Igor-a u Cazmu i do vas u Bjelovar pa probamo sve moguce kombinacije  :mrgreen:
 
Ivor said:
Jedan dan se lako zaletimo po Igor-a u Cazmu i do vas u Bjelovar pa probamo sve moguce kombinacije  :mrgreen:

može

igor? sa skroz sivim vxr-om i kuceljom??? (ovaj prvi runner sa slike)


ak misliš na njega, njegov skuter nejde s kuceljom nikako jel je sjeban top pošt ima prigušivač u sebi i svi koje znam da imaju prigušivač u topu, motori jedva s mjesta idu
imam par filmića s njim
prva dva su s frendovim kuceljom ( fi4cm full protočni) i motor ide bijesno, bolje nego sa serijalom, pitaj ga ako nevjeruješ jel je sam probao
http://www.youtube.com/watch?v=vqHZOVoYuNI
http://www.youtube.com/watch?v=HpvRt5jvvOQ

i još jedan kojem se nemogu načudit, nakon što ugasi skuter jedno 5 sekundi poslije pukne iz topa  :misli: :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=Pag2Y7rN4Zs
 
@ Jandro - da bas taj ruzni skroz sivi sa slike  :mrgreen:

@ niger3001 - treba stavit rolice koje se dobiju uz spuh jedino...samo banana je to da kad ces ici na servis skutera u servisu ce ti po knjizici na određenoj kilometrazi mijenjati i rolice a sa 4 road-om ces dobiti lakse sigurno (mislim da su 5 grama a serijske su 6.9 grama to ce ti vise znati decki koji su imali ili imaju Vx-a) i onda ti lik u servisu izvadi te kaj si dobio sa spuhom i baci ih i stavi orginal i ti sjednes na skut i on neide s mjesta jer ima orginalne rolice i 4 road gore, kuzis?