Australia - Phillip Island

Babylon-07

New member
Rossi optimistican glede utrke, Hayden jos drzi rekord, Stoner nabrijan da pobijedi usljed "loseg" rezultata u Japanu. Sve u svemu cini se da ce biti uzbudljiva utrka.

http://uk.eurosport.yahoo.com/11102011/58/rossi-confident-australia-progress.html
 
Stonerova pressica:

http://www.youtube.com/watch?v=QCNkzVxfM6Q&feature=player_embedded#!
 
Ovo je njegova utrka ali bit ce veselo za drugo i trece mjesto.
 
U koliko sati po našem vremenu poćimaju kvalifikacije i utrka u nedjelju  :misli:
 
xx-SB said:
U koliko sati po našem vremenu poćimaju kvalifikacije i utrka u nedjelju  :misli:
na sloveniji(kanal A) najavljuju od 5 sati ujutro po našem vremenu (to je skupa s emisijom)  (y)



EDIT: nedjelja
125ccRAC            04:00
Moto2RAC            05:15
MotoGPRAC          07:00
 
Babylon-07 said:
Ovo je njegova utrka ali bit ce veselo za drugo i trece mjesto.
....samo da ne bude padova a oće li biti dosadno - nebitno,sezona je gotova,prvak je tu..
 
Australian Grand Prix - Free Practice 1
Friday October 14, 2011 | Finished



FP1

Race standingsP. Driver Team Time
1 Casey Stoner  1:30.475 
2 Jorge Lorenzo  +00.269 
3 Marco Simoncelli  +00.476 
4 Colin Edwards  +01.005 
5 Andrea Dovizioso  +01.057 
6 Dani Pedrosa  +01.096 
7 Nicky Hayden  +01.187 
8 Ben Spies  +01.349 
9 Hiroshi Aoyama  +01.460 
10 Loris Capirossi  +01.577 
11 Randy de Puniet  +01.621 
12 Valentino Rossi  +01.639 
13 Alvaro Bautista  +01.918 
14 Cal Crutchlow  +02.108 
15 Karel Abraham  +02.140 
16 Toni Elias  +03.166 
17 Damian Cudlin  +03.646 
 
Posljednje četiri godine Velika nagrada Australije na Phillip Islandu predvidljivo ima samo jednog pobjednika, ljubimca tribina Caseyja Stonera, a ovog vikenda bivšem svjetskom prvaku pobjeda nije ni nužna. Australcu će, naime, dovoljno biti i 10 bodova više od Jorgea Lorenza da iskoristi prvu meč-loptu i od branitelja naslova preuzme titulu.

Stoner je, međutim, realan: "Šanse da već nakon nedjeljne utrke osiguram naslov su minimalne, gotovo nepostojeće. Sumnjam da je moguće da Jorge završi četvrti ili slabiji. Za mene je najvažnija pobjeda, svaku utrku želim pobijediti, htio sam pobjedu i u Japanu i nisam uspio" (osvojio je treće mjesto iza Danija Pedrose i Lorenza. nap. a.) "ovdje želim više", izjavio je Stoner koji baš na dan utrke, u nedjelju, slavi 26. rođendan.

"Ovo je staza kojoj se uvijek rado vraćam. Posljednje četiri godine bile su vrlo plodne, ali ovo je prvi put da stižem na Hondi. Ducati me slušao, vidjet ćemo kako će se Honda ponašati, nadam se najboljem", nastavio je.

Ni Lorenzo ne misli da će odluka o prvaku pasti dvije utrke prije kraja. "Borit ćemo se do posljednjeg zavoja i pokušati sve da Casey što kasnije ili još bolje uopće ne osvoji naslov. Znači da ćemo svaki od ova tri vikenda morati ići na pobjedu, bit će teško, ali ćemo pokušati".

Lorenzo je na Phillip Islandu dvostruki pobjednik u klasi do 250 kubika. "Staza mi se sviđa. Kad sam prvi put ovdje vozio, 2002. godine, bila mi je vrlo čudna, veoma je zahtjevna i to je čini posebnom. Iz godine u godinu sve mi više prirasta srcu i sada mi je jedna od najdražih", zaključio je Lorenzo koji je prošle godine u Australiji iza Stonera osvojio drugo mjesto.

I Pedrosa uživa na Phillip Islandu. "Staza je brza, gledateljima nudi spektakl i sumnjam da postoji itko tko ne uživa u dolasku Down Under. Uvijek je hladno i vjetrovito, ali kad vozite i dignete se na stražnji kotač osjećaj je senzacionalan".

U Australiju je doputovao i Valentino Rossi. Deveterostruki svjetski prvak u padu na Velikoj nagradi Japana je slomio prst, ali sezona mu se još ne završava. "Zanemarimo li ozljedu iz Motegija smo izvukli nekoliko pozitivnih stvari. Rad se napokon isplaćuje, bio je to naš najbolji vikend sezone. Veselim se Phillip Islandu, Ducati je ovdje uvijek dobar, staza i meni odgovara" (pobijedio je ovdje pet puta zaredom od 2001. do 2005., dvaput osvojio drugo i tri puta treće mjesto, nap. a.) "tako da priželjkujem da nadmašimo ili najmanje ponovimo posao iz Japana".
 
bit će zanimljivo u svakom slučaju... 8)
 
Marquez se poslje treninga zabio u Wilairota. Dobio +1 min na kvalifikacijsko vrijeme. Bradlu se sreća nasmiješila.
 
joke said:
Marquez se poslje treninga zabio u Wilairota. Dobio +1 min na kvalifikacijsko vrijeme. Bradlu se sreća nasmiješila.


:shock:
 
joke said:
Marquez se poslje treninga zabio u Wilairota. Dobio +1 min na kvalifikacijsko vrijeme. Bradlu se sreća nasmiješila.


a razlika samo 1 bod u korist Marqueza... napeto,napeto... :D
 
joke said:
Marquez se poslje treninga zabio u Wilairota. Dobio +1 min na kvalifikacijsko vrijeme. Bradlu se sreća nasmiješila.
Nije li to malo puno za kaznu 1 minutu? :shock: :misli: Šta ga nisu odmah stavili na zadnje misto? :? Neznam baš pravila pa mi je to malo.............. :ujaja:
 
Sinna said:
Nije li to malo puno za kaznu 1 minutu? :shock: :misli: Šta ga nisu odmah stavili na zadnje misto? :? Neznam baš pravila pa mi je to malo.............. :ujaja:

To je očigledno, ali htjeli su dodatno "naglasit" što misle o ovome http://www.youtube.com/watch?v=d_2hzewOQ58&feature=player_embedded
 
joke said:
Marquez se poslje treninga zabio u Wilairota. Dobio +1 min na kvalifikacijsko vrijeme. Bradlu se sreća nasmiješila.

izgledalo je jako lose velika srica da su prosli neozljedjeni.....Bradl je isto frknia u zalo , Stoner i Simo su pali bez vece stete .
 
lili said:
na sloveniji(kanal A) najavljuju od 5 sati ujutro po našem vremenu (to je skupa s emisijom)  (y)



EDIT: nedjelja
125ccRAC            04:00
Moto2RAC            05:15
MotoGPRAC          07:00
Jbg. malo rano za prve dvije utrke, GP bum pogledal i onda pravac Senj-Karlobag! (y)
 
Malo materijala s treninga:

copyright: Andrew Gosling - http://www.tbgsport.com/

TBG21682-L.jpg

TBG22401-L.jpg

TBG21826-L.jpg

TBG20751-L.jpg

TBG22288-L.jpg

TBG22270-L.jpg