Azurna obala – dođoh, vidjeh, pofotkah i tutanj doma

Adventurer

Active member
Ekipica evo par fotkica s prošlogodišnje kave na Aurnoj obali.
Došao je i taj dan na red da si ispunim davnu želju i odjurim do Azurne obale. Plan je bio munjevit kao i sam izlet.  Organizacija puta je trajala možda pola sata i rano ujutro 30.07.2012. krenuo sam iz ZG-a po autocestama kroz HR,SLO i Italiju.
Pila spremna za pokret:


Jurilo se autocestom prema San Remu bez puno zaustavljanja osim za tankiranje i nadoknadu tekućine na benzinskim pumpama.
Najbolja kava u Italiji je na benzinskim pumpama gdje su obićno i Autogrill kafići:


Pred veće sam došao u San Remo i mislio prenoćiti ali su svi smještaji bili puni. JBT zaboravio sam na činjenicu da je počeo ferragosto  


Slijedećih 2 sata tražio sam smještaj i konaćno ga našao u Ventimigliji taman kad je započela nekakva lokalna ljetna fešta:

Nakon večere malo sam se prošetao po starom gradu:






Svanulo je jutro i valjalo je krenuti prema Francuskoj i Monaku:






Ulazak u Francusku:


Menton i dalje prema Monaku:








Monaco:



















Cesta vodi dalje prema Nici i Cannes-u:


Villefranche sur Mer:














Ništa bez Đurđe  






Hoteli na sve strane 100km non stop:




Plaža se proteže kilometrima:








Ovo je sad već povratak prema Italiji. Dolazak u Antibes:
Ogromna hotelčina kao brdo:








Prema Nici:






Nica luka:




Škola kajaka:




Bulevar princeze Grace od Monaka:








Opet malo kroz Monte Carlo:




Navečer sam malo prošao po gornjoj Ventimigliji:








Zidine starog grada:












Ja mislio da ovog ima samo kod nas kad ono...


Pizzeria, sobe i apartmani u kojoj sam bio smješten:


Posljednja fotka pred počinak i spremanje za jutrošnji povratak:


Ujutro pokret. Odmah na autocestu i jurnjava do doma. Stajanje samo na benziskima za tankanje i konzumiranje najbolje kave u Autogrill servisima:


Ukupno prošao cca 2200km u 3 dana.
Troškovi puta su bili oko 3000kn od toga samo talijanska autocesta 100€ (imaju istu cijenu za aute i motore), spavanje s doručkom 2x40€=80€
 
To je to! Obožavam kratke izlete u masu kilometara!  (y)
 
Lajkam...  (y)

Neke slike bude lijepe uspomene... Samo što sam se ja od Antibesa vraćao prek Alpi...  8)
 
bome si svašta vidio u kratkom vremenu, ko je rekao da se ne može  :mrgreen: (y)
 
:) Azurna obala = masovni turizam. To je pravi izletić, 3 dana i to je to, a ne se pripremati kao gladan kakat, hahaha.... A autoceste, cestarine, jebiga ...  (y)