Back to the roots-transalp 600

flugo

New member
Nakon zadnjeg projekta, yamahe xtz 750 nisam mislio da ću više otvarat temu ovdje ali eto  :mrgreen:
Ovaj put je projekt transalp 600 iz 93 g, prerađivat neću ništa, samo obnavljanje i vraćanje starog sjaja, koliko će to bit moguće.
Motor je bio poprilično zapušten i u jadnom stanju, hrđa na svakom koraku i iako sam mislio na njemu radit apsolutno ništa, nisam ga mogao gledat tako jadnog  :LOL:

Za sada je rastavljen..par sati posla, sad ide sređivanje rame, vilica, amortizera i sveg ostalog kaj se ima za sredit..
no, da ne duljim, evo par slika te ću ih probat stavljat još kako će radovi teć, nadam se ovaj mjesec ga završit  :)

 
tadaaa  :mrgreen:

motorić gotov ..
prefarbana rama, vilice,amortizer itd itd.. zamjenjeno ulje, filteri, sređene sitnice oko prekidača svjetala, gašenja..gume, disk pločice stižu ovaj tjedan, još malo poliranje vizira, zamjena ulja u kočnicama i sređivanje nekih sitnica i to je to.
Najprije sam bio totalno razočaran motorom, al kako ga više vozim , sve mi se više dopada, nije za obaranje brzinskih rekorda ali  (y)

Naravno da sam ga počasti jednim enduro izletom u kojem je bio kršten a ja se podsjetio glupog osjećaja: znaš da ćeš past, nemreš niš napravit osim čekat  :mrgreen: hvala Bogu da sam dan prije montirao crash bar  :mrgreen:

Ovako amateri snimaju i voze off road  :LOL: (zakrenuti ekran za 90 stupnjeva prilikom gledanja  :mrgreen: )

http://www.youtube.com/watch?v=MAH9lTdcds8&feature=channel_video_title

evo par slikica
 
opasno na nož voziš  8)
 
PacicLittle said:
Jel si ono stao da provjeris jel kamera otpala?  :LOL: :LOL:

:mrgreen:
jep, u biti ne dal je otpala, već da maknem blato sa nje..al nije ga bilo, do povratka, kad sam ju zabio u zemlju, taman pao na tu stranu  :LOL:
 
flugo said:
:mrgreen:
jep, u biti ne dal je otpala, već da maknem blato sa nje..al nije ga bilo, do povratka, kad sam ju zabio u zemlju, taman pao na tu stranu  :LOL:

Aha. Steta kaj nisi i to snimao  :mrgreen: Inace super clip, treba toga jos  :mrgreen:
 
Lijep Transalp!  (y)

...nemoj plakat za orginal auspuhom, pogotovo ako ti lijepo radi s ovim. Orginal je tezak kao da je od punog zeljeza, a motor puno bolje dise s otvorenijim. Istina za to treba malo podesiti karb...

Da ne spominjem da je vecini (a i meni) poprilicno ruzan!  :mrgreen:
 
PacicLittle said:
Aha. Steta kaj nisi i to snimao  :mrgreen: Inace super clip, treba toga jos  :mrgreen:

Jesam al je kamera dala svoje, netom prije oranja..i meni je žao, bilo bi zanimljivo pogledat  :mrgreen:

Alera Dugi said:
Lijep Transalp!  (y)

...nemoj plakat za orginal auspuhom, pogotovo ako ti lijepo radi s ovim. Orginal je tezak kao da je od punog zeljeza, a motor puno bolje dise s otvorenijim. Istina za to treba malo podesiti karb...

Da ne spominjem da je vecini (a i meni) poprilicno ruzan!  :mrgreen:

Meni je sa ovim auspuhom nekako prazan zadnji kraj, ai čudan mi je taj marving, mislim da je isto glasan, odnosno tih kao i orginal, možda mrvicu glasniji a otvorit se ne da, jer je zavaren skroz  :misli:

matjazg said:

hvala (y)
 
Subota, dan za šerafanje  :mrgreen:

Zamijenio disk pločice na staroj dami i zamijenio ulje u kočnicama..stare pločice su bile skroz potrošene, a motor kod kupnje naravno da je bio redovno servisiran  :LOL:

 
I orginalne plocice su dosta tanke. Ja sam jednom narucio nove misleci da su mi se potrosile. Kad su stigle ostavio sam stare jer sam primjetio da su stare pola debljine novih.  :mrgreen:

...vozio jos cijelu jednu sezonu na starima...  :wink: