balans ..poravnavanje prednje vilice:volan-kotac

mirko9

Member
jel ima tko  (il  je imao ) problem s volanom ...naime kad je kotac ravno  volan mi  je malo  udesno  -ima to vec duze da je tak ..naviko  sam vec al sad kako  mi  je prosli  tjedan pao  na mjestu  (ono sam se polegnul )  ...a u medjuvremenu  nisam ni  vozio  ..jucer sjednem i  kao  da je to  jos vise izrazenije  ...prvi  put kad je pao  isto  na lijevu  stranu , bilo  je u  voznji  (soder ..pri nekoj  brzini  od 30km/h )


probo  sam odpustit sve sarafe s cijevi vilica izuzev  s gornjeg mosta ..stisnut prema dole volan (gore na mostu) kako  bi  se poravnalo  ..sve opet zasarafio oprezno...i  opet isto  ...par puta to  ponovio  al  opet isto  ..u  cemu  je stvar  ...sta je moguce da je sto  spigano  ... pri  tom padu  prvi  put nisam u nista pogodio  sam je odklizo  po asfaltu  .. a  sad drugi  put  je na mjestu  pao ... ima li    to  uopce veze stim  ?...

evo  to  sam napravio 

https://www.youtube.com/watch?v=vSunBRB6-r8
 
Jesam li dobro shvatio. Padneš, iskriviš volan i onda otpuštaš šarafe na vilicama da se izravna.  :misli:
 
gotova  tema  ..rijeseno  tako da se neda  rjesit ....:.-) ...jednostavno tak je ,,,,probao  vise puta  al  nema  tu neke  promjene  ...nevazno  ....nije tak  strasno  .....
 
imao sličan problem al na Pegasu i na kraju ustanovio da je mrvicu spigana osovina kotača. Dok to nisam skužil (jbg ni mi se dalo dalje raskapat) to sam podesio tako da sam otpustio šarafe na oba trokuta i nacentrio koliko sam najbolje mogao.