BANDIT 600-ispuh

nixy

New member
uglavnom slabo mi brtvi izmedju ispusnih grana i glave motora..
i sad su mi  rekli da bi moga stavit bakrene podloske (nesto kao sto se stavlja na cep od kartera samo vece)
i sad mene zanima ako neki zna koje bi morale bit mi dimenzije tih podloški tj koliki je promjer rupe ispusnog kanala na glavi a neda mi se grane skidat i mjerit a niti nebin onako odokativno stija jer koliko se sijecam taj promjer nije isti kao i promjer grane, nesto je manji..a i grane imaju duplu stijenku tako da i ako mjerim izvana nece mi puno pomoc !!

e da sto mislite o tome da se stave te bakrene podloske jer inace se stavljaju one od kako neke presane celicne vune! :misli:
 
Promjer dihtunga koji bi trebao biti bakreni treba biti istoga promjera kao i ispušna grana, u protivnom poremetit ćeš vrtlog plinova koji izlaze.
Mislim da se na Z-750 na taj način regulira snaga,  da nema 110ks nego manje, radi nekih davanja.
 
krco said:
ja sam stavljao klingerit, vjerovatno ti to treba
da treba ali rekao mi je mehanicar da on stavlja bakrene podloske i da je isto ok!!

razlika je u tome sto bakrene podloske mogu nabavit u svakom selu a ove druge sam trazija na par mjesta I nema niko,pa mi se neda trazit!!

zanima me ako je neko stavljao to i dali je to stvarno ok?
 
bakrene ce mozda bit pretvrde i nece dobro dihtovat...imaju original nesto kao aluminijum i sa obje strane klingerit...ali moras izmjerit kolike ti trebaju pa trazit po shopovima..ja sam davno nekad za unitraka kupovo u Motormaniji u Gorici..neka sica od novaca a dobro je posluzilo