BAOTIAN T12, 125, nema struje

badhead10

New member
kupio sam i promjenio danas cdi, ali i dalje na lulici nema iskre???
Ako netko ima ideju kakvu molio bih savjet...
jos mi ostajee sto znam, bobina, samo neznam dali mogu  kako provjeriti
ovu postojecu dali radi ili moram jednostavno kupiti novu???

                                                                                            TnX, badhead10
 
Skini je dole , spoji zelena minus, crna plus sa akumulatora i mora opaliti iskru kad je kabel blizu mase
 
Najprije isključi žice šta idu iz motora u instalaciju,duge otprilike 20 cm.Na crveno-crnoj žici moraš imat  oko 70 V izmjenične dok vrtiš na alnaser.Ako je to u redu,onda na CD-iu iskljući crno bilu žicu (ta gasi motor na više mista) .Tad bi tribalo bit iskre.Ako je ni onda ne bude mijenjaj Cdi al je uvik bolje nač jedan ispravan, polovni za ,prije ,provat.  Inače njegov CDI radi bez baterije,tojest,može palit i kad nema baterije,na kurblu.     
Bobine ne stradavaju osim ako ne dopadnu u ruke onih što "misle da znaju". U jedanaest godina sam promijenio ,možda dva -tri komada.Dobra zabava.
 
Nešto sam razmišljao  pa  primijetio da nisi stavio točne podatke ,ili griješim. Barem godište proizvodnje i točan model.   

Noviji modeli imaju CDI  koji radi samo na istosmjernu struju ,odnosno na struju iz baterije i kao takvi ne pale ako je baterija prazna. 
 
Bok! evo malo smo šarafili pa smo doški do namotaja i imali što vidjeti... stanje je grozno, 2 žice zelene mislim što idu iz namotaja su puknute, apsolutno normalno da motor nema struje... Eto sada kad bi mi netko znao reči gdje da nađem namotaj, gledam neke oglase na "kupujemprodajem" stranici dode 1500 dinara to bi bilo oko 12ak eura. kad bi tako bilo ja bi bio presretan...

sad sam opet pogledao ti imaju 6 odn 5+1 namotaj a meni treba sa 8
 
pogledaj na ebayu, kakav kupujem prodajem :shock:
 
Ewo malo sam telefonirao okolo, nasao sam u sesvetama za 350 kn...
 
Ma samo me frka ono kupim paljenje stavim ga, pa da opet nema struje, onda vise niti ideje niti zivaca a bome niti para... Onda ti doxde ono da sjednes kraj njega i plačeš, saw sreta što sjediš kraj SVOG MOTORA...

Jao  ljudi da znate koje muke isusove sam prosao da ponovo mogu sjesti na motor ali neda vrag i neda...  :misli: :misli: :misli: :evil:
 
njuškalo, namotaji + magnet 100-150kn
 
kosta said:
njuškalo, namotaji + magnet 100-150kn

Bok! Slažem se ali kad sam zujao tako po njuskalu tesko je odrediti... zovem za cdi i jedan me uvjerava da je isti za 50 i 125, pa me frka da tako ne popousim jos sa namotajem jel sam onda financijski ispod ispoda....
jel ima koliko vidim namotaja par vrsta, sa 6, odnosno 5+1 namotaj i (kao moj) sa 8 namozaja, zavojnica kako se kaze vec... 

btw ewo  probat cu sliku postaviti...
 
Ima dvi vrste CDI-a.Odgovaraju za 50 i za 125.     

Stavi ovdje koje su ti boje  tih pet žica što izlaze iz namotaja. 
Trebale bi bit :bijela ,žuta,crna, plavo-žuta ili crveno bijela (pick up) i crnocrvena.
 
vjeruj mi kad smo vidjeli namotaj... sa  sto CDI-a nebi iskru dobio, eto bas sam u svadi s ovima iz tiska jel covjek mi poslo u subotu trebalo danas eventualno (po njima najkasnije iza 12) ali nista... motor lezi, ja sve ludi, nezna se ko koga j... i joos je pitanje hoce li uopce upaliti sa novim namotajem.... Novi je cdi, nova bobina, sad novi namotaj, ak ne upali ovako bu s benzinom... dobro mi je majstor reko, kupio si šminku i boju... za slikanje za FaceBook
 
Da ne otvaram novu temu, jel ima netko ili zna gdje mogu skinuti manual za Baotian 125??
Trebam podatke o kolicini ulja,koja svjecica....
Navodno neki Kymco ima istu masinu pa moze i tak manual.
Hvala.