Benelli 125

zoko125

Member
Molim vas pomoć!!!Kupio sam Benelli Jarno 125,sigurno većina nikad nije ni čula ni znala da to postoji ali eto i toga ima.Problemi odmah nakon probe.Inače dvotaktna cestovna 125-ica na nekoliko tisuća obrtaja dobiva onaj šlus,e pa moja od 5-6 tisuća obrtaja trokira i tek onda ide,2. problem je da se akomulator nepuni,dali je to do akomulatora,reglera,alternatora ili čega nemam pojma,3. problem čuje se nekakvo zveckanje u mašini,neznam na što da sumnjam.Molim vas pokoji savjet ako vam se da,ako ne,prepušten sam sam sebi.Još jedno pitanjce:gdje da nabavim djelova za to čudo,za prvu ruku mi trebaju lančanici,te mi nedostaje sajla za kilometar sat.Hvala puno... :misli:
 
Evo vidi jad i bjedu,ali ovi podaci nisu sasvim točni..kiks

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/beneli/benelli_125_jarno%2088.htm
 
Dajte molim vas ako što znate da mi pomognete,bio bih vrlo zahvalan... :?
 
zoko125 said:
Dajte molim vas ako što znate da mi pomognete,bio bih vrlo zahvalan... :?
radio sam jedan jarno dosta davno...Bila je crkla radilica...Uglavnom sjecam se da je to bila koma od motora. Dupli diskovi naprijed...plastike nikakve...el. instalacija jako losa....Tebi ako ne puni akumultor onda ti i nemoze ici kako treba...jer ima na ispuhu ventil elektronski pokretan(ako se dobro sjecam)...a taj ventil ne radi ako nema svoj radni napon. Izmjeri punjenje....sa dobrim i napunjenim akumulatorom.Upalis motor i na povisenim okretajima mjeris punjenje...ako napon ostaje 12.0 - 12.5 volti....znaci da ne puni. Porobaj regler zamijeniti...mogao bi pasati  od neke druge 125 ice....iz tog vremena....
 
E taj ventil neradi uopće,dali ga mogu kako zaglaviti da stoji otvoren?Dali postoji gdje kakav alternator i četkice?Da nije to problem?
 
zoko125 said:
E taj ventil neradi uopće,dali ga mogu kako zaglaviti da stoji otvoren?Dali postoji gdje kakav alternator i četkice?Da nije to problem?
mozes ga zablokirati u full otvorenom polozaju.....nema on cetkice..ima namotaje ispod magneta...kontroliraj punjenje....najprije...mozda je samo akumulator neispravan...pa zato ne radi niti ventil
 
E ovako molo sam ga rastavljao i skužio da motorić nema utjecaja na ventile jer su sajlice pokidane.A mislim da ni motorić ne radi.Mjerio sam na akomulatoru i čini se da puni ali nemogu ga upaliti na alnaser,akomulator ima snage upaliti prvi put,ali nakon toga malo vrti i snaga mu opada.Da nije akomulator slab.Mislim da je ispravan... :?
Ali preko vikenda idem na more tako da ću pustit mozak na pašu i uživat s curom... bok 8)
 
akumulator je za zamjenu..a ako su sajle od ventila pokidane..a uz to i motoric ne sljaka..onda ti je najbolje da ga blokiras u ful otvorenom polozaju....a to sto si rekao da ti se cini da puni...hm...ili puni ili nepuni...moras biti siguran da nebi sjebo i nov akumulator...ako je punjenje neispravno... 8)
 
E bok ekipa,dosta mora ajmo na posao...
M5 ventil sam blokirao u oba položaja  i u oba trokira samo u jednom manje na tom se vozim,a što se tiče punjenja,nepunu definitivno...Gdje da nađem djelove za to?Ima li regler kakve vrijednosti?M5 kakvu ti pilu imaš?Imaš gas sajlu možda?
 
zoko125 said:
E bok ekipa,dosta mora ajmo na posao...
M5 ventil sam blokirao u oba položaja  i u oba trokira samo u jednom manje na tom se vozim,a što se tiče punjenja,nepunu definitivno...Gdje da nađem djelove za to?Ima li regler kakve vrijednosti?M5 kakvu ti pilu imaš?Imaš gas sajlu možda?
pogledaj koliko ulaza ima regler...obicno ti regleri za 125 imaju 5 ulaza....Vidi koja marka reglera je..."magneti marelli" "motoplat"...Mora pisati na njemu....Na zalost nemam ti ja 125 ccm...vozim nesto vece... :mrgreen: Trokira mozda radi drugih stvari....Ali pocmi od punjenja...Kad to osposobis...onda idi dalje..Vidi regler kakav je....da se vidi moze li se naci nesto slicno..Kakav ti je akumulator ? On mora biti minimalno 12.5 volti u fazi mirovanja...tek tada mjeris punjenje....
 
Ej M5 oprosti što gnjavim,daj preporuči kod koga bi ošao za djelove nabavit?
 
Ovako po izgledu liči na gileru KK/KZ 125 probaj naći el. šemu ili servisni manual za njih pa vidi dal paše štogod! :misli:
 
Ej bikeri,treba mi regler za mog benellia..Na njemu pišu ovakve vrijednosti
9630602 12V (14,4) 14A 54    MOTOPLAT
i ima 7 konektora...Prema čemu da kupim drugi?Mora li biti isti?