Beograd Bar Bari Otranto Reggio diC. Sicilija Napoli Roma pa do Venecije...

zander

New member
UVOD. Posle saobracajke 28.10.2008. sa prilicno ozbiljnim posledicama, ali nedovoljno ozbiljnim po zivot*jedva pretekao*,, i 10 meseci oporavka mislio sam da vise nikada necu voziti motor. A 12. 06. 2010. krenuo na putovanje koje se meni cinilo kao iz snova na motoru iz snova snova mojih ludih noci tokom oporavka...


dan 1. Put od Beograda do Baosica kod H.Novog cca 520km prosao baz problema. Prvi utisci o motoru impresivno dominantno fantasticni. Citali smo svi o Gs 1200 adv. mnogo. Ne bih zadrzavao na tu temu. To bese subota lagani odmor i ...

dan 2.  ...u nedelju popodne pravac kod Gase, cuvenog Ministra turizma Crnr Gore na ukrcavanje na trajekt. Sve je bilo besprekorno. Ako nekog zanima 114E za mene, motor i kabinu. Bio saam u kabini.

dan 3. Osvanuo dan kao iz bajke, Bari na dohvat ruke. Brod pristaje, ljubazni momci oslobadjaju motor od gurtni kojima smo privezali motor, sve ide super... Prvi isterujem motor na kopno i svi me propustaju da prvi prodjem carinu i lucke vlasti. Polako se vozikam kroz Bari na putu prema Tarantu koji mi je cilj za spavanje. Zelja mi je da vidim petu i prste cuvene Italijanske cizme...Otrantska vrata itd sve redom. Za taj prvi dan plan je bio oko 450km. Nastavak sledi...
 
Super ti je djir!
Odradija san slicno bas prije mjesec dana sa svojom boljom polovicom. St-Ancona-Roma-Vezuv-Amantea-Messina-Etna-Villa San Giovanni-oko cijele cizme do Taranta pa Ancona-Venezia-Rijeka-St. 9 dana i 3600 km. Predobro. Samo san razocaran cestama po juznoj Italiji. Bila je zajebancija "Ko prezivi, pricat ce..." Talijanima su vaznije muhe sta se lijepe po sajbi nego neko na motoru. Samo kad se ushemis onda tek pocinje akcija. Kad jos pocnes trubit i gurat se svugdi sa motorom onda si se ufura totalno. Meni je trebalo 2-3 dana :)
Obavezno obidji Etnu ako mozes. Preporucam ekskurziju na vrh. Prejeben dozivljaj a cestu do gore necu ni opisivat. Najbolji dio ceste koji sam ikad u zivotu proba. Nije nesto brza ali je zavoj na zavoju a asfalt, pravi eruptivni  :LOL:
Od, mislim Napolia do Amante-e je predobra lokalna cesta. Isto ima sta za vidit. Obavezo obic. Mi smo prosli u nedjelju i sreli smo toliko motora da mi je bilo vise tlaka pozdravljat. Malo prije Ville San Giovanni je ka neka auto cesta u izradi ali je toliko neosvijetljenih tunela da je totalno neugodno vozit. Pokraj tebe svi letaju i zuje a kad uletis u tunel nista ne vidis. Isto tako od Messine prema Cataniji. Prvih neznam koliko km auto puta sve sami neosvijetljeni tuneli. Vozi se oko 140-150 a unutra ko zna sta te ceka. Neugodni iskustvo. Kad smanjis gas samo gledas ko ce se popet na tebe, auto ili sleper :)
Ako svratis na Siciliju obavezno podji u Nicolosi. Super malo mijesto. Doduse skupo radi Etne ali isplati se.
Sretan ti put!
(y)
 
Momci cao. Putovanje sam ja vec uradio od 12/06. do 29.06. ukupno trajanje oko 17 dana. presao oko 5300/5400 km. Medjutim tokom pisanja prvih redova, osecao sam se lose i kada sam izmerio pritisak 135/65. Ovaj donji me rastura. Evo sada je 5.30 ujutro. Tek sada mi je OK od juce. Zaista mi je zao ali probacu da ubrzam pisanje. Ima sta da se pise a ima i fotki. Jos da se setim kako se postavljaju... bice bice.
 
Odmori se zaslužio si  (y)
 
Predobro! Meni je žao što nismo dotaknuli sam vrh čizme, al i od bari do zagreba je isto vrliki put!

Svaka čast  (y) (y)
 
Elem, na pauzi sam pola sata da bih gubio vreme...Put od Barija prema Brindiziju je dobar sarolik, mene je zanimalo da vozim uz more jer sam bio u prilica da se kupam u Jadranskom, Jonskom i Tirenskom moru u narednih nekoliko dana...Lepo je nema sta. Pusto isto tako nije ni blizu sezona turizma u to doba juna. Okolina je malo jednolicna. Maslinjaci, maslinjaci i maslinjaci. Jedan sam merio jer mi je dosadilo 7km i sa jedne i sa druge strane puta. Ludo...


Uploaded with ImageShack.us
Brindizi samo prolazim bez zadrzavanja i hitam ka S.Cataldu i dalje prema Otrantu. Kao da vidim Otrantska vrata pa ima o 5 iz geografije...Malo je to mesto uredjeno lepo ali bez fascinacije...



Uploaded with ImageShack.us Od Otranta me je sacekalo neverovatnih 50tak km uskog i krivudavog puta kroz borove sume i naravno maslinjake. Put sirok 4m krivuda brdasca doline....fantasticno, i tako sve do Marina di Leuca prelepog i fantasticnog seoceta na samom spicu pete. Nazalost niam bio u stanju da pravim fotke jer sam formu za sve akcije sticao u tim kilometrima. Fotke slede u narednim danima kada sam ustalio motoriku i stekao naviku da radim sve poslove koji treba da se rade a da pri tom ne izgubim nesto ne zaboravim motor ili kacigu na pumpi...i slicno

Sledeci gradic je Gallipoli prolazim i to i nastavljam prma Tarantu. To prolazim isto tako i pocinjem da budem umoran i pomalo nervozan jer za prvo spavanje sam imao problem. Ni sad nemogu da se setim gde sam spavao ali evo fotke


Uploaded with ImageShack.usPrelep hotelcic prelepa cena od 40E bez dorucka... cudna ta stvar oko dorucka u italiji... Stipse su za taj dorucak kao jos 10E za dorucak a dobijes kiflu upakovanu u celofan i neku kaficu buckuris. NEKA SNALAZICU SE KAKO BUDEM MORAO NA OTVORENOM PUTU..




 
Moram priznati da sam spavao ko beba, i ujutro nastavljam. Crotone Catanzaro pa do Reggio di Calabria. Jaka tura i za taj dan.. Toplo je preko 30 stepeni.. Ide se putevima magistralnog tipa, popravljaju svuda po male deonice, ofarbane linije u zuto, narandzaste mreze obelezeno. Za nase tj moje krajeve malo predobro to izgleda. Video svega i svacega, GPS na telefonu ne radi, nemam vremena da se bavim time i pitam ovdeonde kako dalje. Najvise su mi na zivce isle rotonde ti kruzni tokovi koji su ok za lokalni znacaj ali tamamn se uvozas kad rotonda ili rotatoria kako gde ih zovu... i maslinjaci.. kao da je cela Juzna Italija jedan veeeeeliki maslinjak. 65 do 70  miliona Italijana plus turisti plus izvoz ulja... treba to gajiti i cediti lepo upakovati ala ITALYPriblizavam se Reggio i tu imam ugovoren smestaj za 25E sa doruckom. U svakom slucaju naci cu to mestasce nije mala usteda


Uploaded with ImageShack.us Lepo me je docekao cikica smestio me u super sobicu, kupatilo preko puta vece od sobe... Pricamo o svemu i svacemu, kuvao mu tursku kafu, samo sto nije kolabirao, ...

Ujutro krecem ka Reggio na trajekt pa na zloglasnu prelepu misticnu Siciliju. Sad u ordinaciju da radim malo za moj hleb nasusni...
 
OK Adventurer ujutro krecem,


Uploaded with ImageShack.us i za oko sat vremena stizem u Reggio.



Uploaded with ImageShack.us Bukvalno ulecem na trajekt koji samo sto nije krenuo, kad ono samo kamioni.



Uploaded with ImageShack.us Svi se zezamo da je moj kamion najveci na brodu. Cena je 9E i plovidba krece.



Uploaded with ImageShack.us Tokom voznje razgovaram sa ljudima koje zanima gde to ja idem, iznenedjeni su i pitaju me da li imam neka posla kad toliko skitam po Italiji... ma jok, samo se vozam... krste se...
Sicila je izmaglici, ne vidi se jasno, obala je kao na dohvat ruke.



Uploaded with ImageShack.us Plovodba traje oko 40 min ipak su nasi kamioni teski cak i za tako mocan brod. pristajemo i cekam malo duze na izlazak s broda. Svi mi sviraju pa to privlaci paznju policajca koji me zaustavlja. Nije kontrola nego obavestava me da moram da platim ekotaksu. Ja pitam a gde, pa tamo negde u gradu i kosta 1.5 E. Tu pocinje epopeja traganja za mestom gde se placa. NIko nezna pitam u policiji, pitam u politia municipale, to je taksa uvedena pre tri dana. U turistickoj agenciji covek mi kaze da slobodno vozim gde sam naumio jer vlasti nisu organizovale dobro naplatu te takse i da sam ja sve ucinio da je platim ali nemam gde. I ja palim motor i krecem prema Cataniji. Polako se izmicem iz Mesine i pocinjem da uzivam u obali.


Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us

[URL=http://img840.imageshack.us/i/dscn4979m.jpg/]


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Zivopisna mesta lepo uredjena sa puno stila i estetike, vozim se donjim putevima uz more , uzivanje. Vrucina je oko 32 stepena ali sve to bledi pred plavetnilom
 
To popdne stizem u Giarre mesto podno Etne. Tu su bili neke moji drugari iz Beograda pa mi rekose da je OK, jer na Etnu sam svakako planirao da se popenjem. Malo sam se pomucio da nadjem smestaj, ali imao sam srece i dobio sobu u centru u glavnoj ulici sa garazom. Slusao raznih prica o Siciliji, znate sta mislim.Garaza je garaza. Mada ni garaza nije garaza  na Siciliji.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.usUpoznajem momka Antonia koji vozi Bmw , ima trafiku i govori Engleski i skroz OK lik.



Uploaded with ImageShack.us Druzimo se caskamo o mom putovanju, o Siciliji, devojkama...Vreme tece i blizi se vece. Pozdravljamo se i ujutro dogovor za kafu i planiranje penjanja na Etnu.



Uploaded with ImageShack.us
 
Ujutro pravo na kaficu kod Antonia pa u majici lagano na Etnu.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us Najbolja deonica puta od svih 4000km kroz Italiju. Borova suma koja mirise kaooo...borova suma. Stao sisao sa motora usao u sumu i izvalio se na zemlju punu iglica borovine. Miris do j..., i tako dobrih 10min. Nastavljam sa usponom, krivudava zmija od puta me penje sve vise i postaje mi hladno. Motor pokazuje 22 stepena i moram da obucem jos jednu majici.  Bas cudno vec sam na oko 2000mnv. i Najednom neka crna zemlja sa strane puta u ogromnoj povrsini.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Ko li je poorao ovo brdo mislio sam ali naravno orac je bila Etna taj jedini zivi vulka na tlu Evrope.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Tu gore nije bilo puno ljudi... Svi su bili zbunjeni i odusevljeni u isto vreme. Resih da se spustim nazad do Antonia i da se dogovorin da odemo u Cataniu zajedno  kako smo planirali. No on je imao stomacne probleme, pa sam ja hrabro krenuo sam.



Uploaded with ImageShack.us Magistralni put, brzo se vozi i nekih 50 60 km i eto Catanie. Ali.... u zivotu nisam video vecu guzvu na ulicama tog grada. Licilo je kao da je Malezija ili Kina  ili Egipat. Toliko sam se zbunio da jednostavno nisam znao kuda cu. Tabla autostrade me je navukla da krenem u Sirakuzu.



Uploaded with ImageShack.us Izlazim na autoput i vozim. Vruce je i gole ruke pocinju da me peku. Bilo je vec kasno sicilijansko sunce je odradilo svoje i ispekao sam se propisno. Stajem i u koferu sam imao ulozak od jakne i to oblacim da se spasem. Tako do Sirakuze. To je lep stari grad tvrdjava nekako zuckaso izgleda, prepun restorana i taverni tako da me mirisi ribe i specijaliteta opijaju. Pogledam cenovnik u jednom restoranu zubatac 25Eporcija sa nekim prilogom. Mnogo. meni.



Uploaded with ImageShack.us Kruzim oko tvrdjave i izvlacim se polako prema Cataniji s ciljem da navratim i tamo u povratku.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
zander said:
UVOD. Posle saobracajke 28.10.2008. sa prilicno ozbiljnim posledicama, ali nedovoljno ozbiljnim po zivot*jedva pretekao*,, i 10 meseci oporavka mislio sam da vise nikada necu voziti motor. A 12. 06. 2010. krenuo na putovanje koje se meni cinilo kao iz snova na motoru iz snova snova mojih ludih noci tokom oporavka...



Da se neznam kak sjebem u saobračajki, da me ovakva zvjer čeka u garaži mislim da bi ozdravio u roku 5 dana  (y)
 
EEh Nexus bas si lud. Posle par hiljada unormali se sve postane deo tebe i kao nista posebno. Ne dao ti bog ni ogrebotinu a dao ti isto ovo. Moze i u nekoj drugoj boji hehe
 
Odlicno putovanje...delic tih predela sam prosao sto ove sto prethodnih godina... (y)
PS.smanji malo slike, treba dosta vremena da se otvore, a neke se uopste ne otvaraju do kraja