Beograd Bar Bari Otranto Reggio diC. Sicilija Napoli Roma pa do Venecije...

Ma slike su super  (y) (y) (y)  nemoj ih ništa smanjivat.

Ako se nekome zbog spore veze ne otvore iz prve samo stisnite "Refresh" ili tipku F5 i tada će se sve fotke otvoriti.
 
Iz Sirakuze krecem nazad ka Gjarama, i uzivam u najuzem puticu na koji sam neznam ni sam kako izasao. Putujem pola dana nazad ali je lepo/ I tu je poljoprivreda i slicni sadrji okoline. Stizem do Antonia i pijemo pivo i gledamo slike na kompu. Dolazi jos jedan lik od 130kg i gleda i ne veruje gde sam sve do sad bio. Onda pada u vatru kad je cuo da idem do Venecije. Na kraju me pre odlaska poljubio 2put u obraz . Ja zbunjen... Antonio mi onda rece da je to specijalan znak prijateljstva i da ako dodjem sledeci put odsedam kod njih kao njihov gost... OOO hvala drugari, coolsi lik, rece krupni i sede na svoj bmw 1200 R i ode. Odoh da se zapakujem i pripremim za sutrasnju turu. Ruke mi spaljene nemogu ni daih ispravim ni savijem...ocekivao opekotine i bessanu noc...
Ujutro startujem i sto brze se trudim da stignem do Messine. Ulecem sa likom na KTMu zajedno u boks caskamo...


Brod je neverovatan i posao je bez ikakvog trzaja. Covek casti mene kafu i kaze da je diler KTM motora i pita me da li mi treba za BMWa nesto jer njegov drug radi u Napulju Sve za BMW. Bocni koferi rekoh ali polovni... Ovaj u napulju nema, samo nove.... 1000E  eh to je jos 10 dana i Italiji smeskamo se...Kada sam mu rekao da mi je zao sto nisam obisao Siciliju celu ukrug rekao mi je da je njemu trebalo 6 dana kao domacem... Koliko bi meni trebalo....20dana sigurica....
lao izlazimiz Reggio i sempre dritto ka Napulju. Plaze plaze mesta razna manja veca plaze plaze....


Uploaded with ImageShack.us Dru



Uploaded with ImageShack.us
Vozio sam ceo dan jeo sta sam stigao...Oko mesta Paola sam se izgubio oko 25km sacekala me je nevidjena vrucina a usao toliko u kopno... na moru je bilo oko 30.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
U svakom slucaju taj dan se blizio kraju tako da sam odprilike znao gde cu spavati. Palinuro. Smestaj super bungalovcic iznad njega bazencic uzivao u vodi i ocijukao sa dve Italijanke.Druzili se malo pricali samo, mora svako na svoju stranu...
Izljubili se za sretan put meni a njima ostanak. Lep dogadjaj. Bolji od velikog sicilijanca. Ali isto znacajan.


Uploaded with ImageShack.us



































 
Ujutro krecem ka Napulju. Plan je da sledece spavanje bude u mestu Terracina. Uz put nameracio da vidim Pompeje grad potopljen lavom ispod Vezuva...Lako nalazim kapiju, lako placam 12E za ulaznicu, jos lakse prolazim rampe za ulazak u taj kompleks...Besomucno slikam... Cujem da je erupcija bila 72 ili 76.god ove ere, davno i da je svo stanovnistvo izginulo... Postoje procene da je Napulj i okolina sa oko 3 miliona ljudi i danas ugrozeno sa potencijalnom erupcijom Vezuva. Samo mali broj bi peziveo...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



U svakom slucaju bio sam potpuno oduzet gledajuci te rusevine, stubove ulice trgove. Sve je bilo kao u bajci u tom gradu poplocane ulice krupnim i sitnim kamenim blokovima, vodovod, kanalizacija, uredjaji za cedjene maslina, mozaici freske nevidjene lepote. Videcete slike koliko sam ja to uspeo uspesno to da slikam...


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
niti f5 mi ne otvara pol slika,ali i ovo kaj sam videl je dovoljno da vidim da se ima kaj videti  (y)
 
Fotke su prevelike,a i Imageshack zeza u zadnjih par mjeseci!  :?
 
dr.chala said:
Fotke su prevelike,a i Imageshack zeza u zadnjih par mjeseci!   :?
Zeza i mene komp. ali sam uspija pogledati - odlično  (y) (y)
 
Drugari, ja se borim koliko mogu sa poslom, uredjenjem novog stancica, privatnim poslom i jos mnogo toga, ali najveci problem je image shack koji stalno izbacuje tokom uploada. Jedino sto preostaje je da sledece slike umanjim jos vise tako da svi budu zadovoljni , a i ja da lakse uradim obiman posao oko postavljanja i zavrsetka .posta. Hvala na strpljenju . Danas radim na tome/ Pozdrav
 
Posle jako dugo vremena, priznajem da sam kriv, eto mene opet. Uselio se u stan, dobio telefon, pa internet, pa stvari i tako to, pa posao... Necu da se pravdam vise nego da se izvinem svima. Gde ono stadoh.. ah da Pompei... poseta je bila u trajanju oko 2 sata eto videli ste slike i nastavljam dalje prema mestu Terracina.

Bas pre ulaska u to mesto nahvatala me kisa. To je ujedno bila i jedina kisa za 17 dana putovanja.

Lako sam nasao smestaj na samoj obali i lako platio 50E stuc juhjah... ali pogled iz sobe je divan, smestaj fantastican i soba i kupatilo...Sisao dole i kuvao im tursku kafu... popadali odmah oni koji su pili...


Malo skitarao po selu, malo ulazio u restorane, preskupe... vratio se u sobu i gledajuci tv zaspao ko beba.

Sutradan lepo polako napakovao motor, popio kaficu sa domacinima ovog puta kapucino, i put ka Rimu. Sve je divno, more lepo put manje vise OK. Jedino ruzno mesto koje sam video na ovom putovanju je bilo Ostia.
 
Cak nisam hteo ni da slikam tu ruznocu a vreme se nesto rogusilo pa sam dao gas i pobegao narednih 50tak km za Rim. Nasao hotel lako, jos lakse platio 110E za dve noci stuc juhjeah, i onda smestio motor u garazu koju platih 15E za vreme od dan i po, onda se vratio u hotel i odmarao malo. Punjenje baterija, prebacivanje u laptop i spavanjac.

Jutro je osvanulo, odmorio sa bas lepo i kupio kartu za bus i pravac u centar. Glavna autobuska stanica za sve gradske linije je u centru grada. Tu su i turisticki autobusi. 16E ceodan, udjesizadjes sistem koliko god puta hoces i ceo Rim je ko na dlanu. Redjaju se znamenitosti Rima jedna za drugom, fascinantno je, lepo, neverovatan kontrast starih vremena i savremenih zgrada...jednostavno sokantno!!! Zbunjuje to malo...













 

Sve te znamenitosti su prepune ljudi i lokalaca, i turista i ko zna koga . No osmesi, dobro raspolozenje, pomaganje oko slikanja...dobra atmosfera u Rimu. SVETSKI GRAD. Polako se dan blizi kraju, ja sve umorniji i vracam se u sumrak do hotela. Sutradan je na redu Sienna pa Firenza.
Napustam Vecni grad, i starim putem jezdim ka Toskanskoj regiji. Pejzazi prelepi, malo je oblacno ali ne umanjuje fascinantne predele. Brdasca, neke livade, neka psenica, jecam i vinogradi pa vinogradi i onda vinogradi...tad sam prvi put pozalio sto ne pijem vino, jer sad znam odakle poticu cuvena toskanska vina. Video ja bre! A pocecu da ga pijem pa sta bude
















 
Dolazim do Kapije Sienne. Lepa nema sta. Uska ulica me vodi nekud. Slikam sa motora, i nastavljam micpomic.Stizem do fantasticnog trga. Pun ljudi i takodje dobra atmosfera. Yadrzao se tu oko sat vremena i pricao sa raznim ljudima. Vlasnik neke kafane me poziva na klopu kod njega. Kaza da me je zapazio na motoru i da mu se dopalo kako se sunjam i slikam po gradu. zahvalio sam mu se ali nisam imao vremena za to.









Sarmantno mesto sa nekim mirom i i spokojem. Ceo grad napravljen od cigle i zuckaste je boje. Kao da nisam video nijednu zgradu novog stila gradnje. Starinski izgled je fantastican...a svidela mi se ta autonomija grada i kao da sam bio u nekom drugom veku,,,













 
Do Firance nema mnogo oko 45minuta. Na samom ulazu u grad nalazim smestaj i resavam da ostanem dve noci. 1ooE. Cash. Spremam se i nema sta da se prigovori. Odmor, surfanje po netu jer wireless radi... saljem mailove gledam tv,,i hrkanjac
Ujutro divan dan, te hitam ka gradu autobusom. Kaze mi gazda vile da je ceo grad prakticno pesacka zona pa da mi se ne isplati da idem motorom. Tako i uradih i nisam se prevario.
URL=http://img801.imageshack.us/i/dscn5431.jpg/]
dscn5431.th.jpg
[/URL]




pade mi napamet fora iz Rima o turistickom busu, raspitujem se ali toga ovde nema. Ali zato iznajmljujem biciklu 8E za 5 sati i prepicio sam celu Firenzu uzduz i popreko. Bas mi je bilo em lepo em dobro.













 
zander said:

Slike, pejzaz, putopis... ma 5+!

A posebno me se dojmila slika koju sam citirao. (y) Gdje je to otprilike? :misli: Hvala na odg.

Glede velicine slika, ako su ti prevelike po pitanju KB (znaci ne pixela, nego velicine u kilobajtima), probaj ih sa npr. Microsoft Picture Resizer-om smanjiti na 800 x 600 pixela (to bi ti automatski trebalo biti oko 70 - 100 KB po slici, i onda i dalje mozes stavljati "velike" slike kao na pocetku, jer ti na npr. Imageshack uploadas taman adekvatnu velicinu za forum (800x600), a ne da uploadas vecu rezoluciju, pa se to onda jos mora i automatski smanjivati na imageshacku da se prikaze na forumu) i to funkcionira OK cak i korisnicima sa losijom vezom. Evo ovdje kratki naputak ako negdje zapne:
> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,190564.msg2860314.html#msg2860314 (y)

Pozdrav!!!
 
Da, problem je u ovome sto sam napisao u postu ranije.

Pogledaj npr. prvu sliku u temi, gdje je GS:

(kada na Image shacku idete na "Image details" od doticne fotografije dobijete ovo iznad)

Znaci, tvoj fotoaparat ti ju je slikao u dimenziji 2048x1536 pixela, te je slika velicine čak 661 KB. E sada, ti tu sliku od 661 KB uploadas na Image shack (što potraje, vjerovatno), međutim, ovako i onako se na forumu slike prikazuju u maximalnoj rezoluciji od 800x600 pixela. Tako da u biti đabe si uploadao 2048x1536 na Image shack sto se kvalitete prikaza na samom forumu tice.

Jer - problem nastaje sa ucitavanjem tih slika onima koji otvaraju temu. Jer njima Image shack-a "povlaci" svih 661 KB pa nakon toga web browser to smanjuje na npr. 800x600 kako bi se adekvatno prikazalo na forumu i tu nastaje problem ako je veza "slabija". A u biti, tih 800x600 je samo "thumbail" (da se tako izrazim) originala koji je nepotrebno puno veci.

Znaci - ti samo smanji svoje originale na 800x600 (tj. kopiju originala, da tebi ipak ostanu originalne slike za doma) i tako ih uploadaj na forum. Nama ce slike "za vidjeti" biti iste velicine u pixelima (a u KB puno manje) kao i na pocetku teme, a sve ce ici puno brze!

Također, osim toga sto ucitavanje dugo traje, Image shack cesto miče slike koje zauzimaju previse mjesta, pa se desi da neki putopisi ostanu bez slika vec nakon tjedan-dva. A evo pogledajte npr. neke moje voznjice, slike su vec mjesecima na serveru, a nisam regan na Image shack.

Nadam se da sam pomogao. Pozdrav! (y)
 
eh drugari pozdrav i hvala za pohvale i kritike/. UPLOAD MI NIJE JAKA STRANA To ste i primetili svi. No ide nam nekako i nekima radi nekima ne...Izvinjavam se...no da dam i odgovor za ostrvce. TO JE LA ISOLLA BELLA ako se tako bas pise nalazi se na Siciliji kod mesta Taormina. Lici na Sveti stefan ili na Cro obali na Pakostan*koji je ekstra*. Ovo je manje i lepo ostrvce. Nadam se da cu ujutro kad rascistim pacijente izanalizirati uputstvo za upload a sad evo i nekih dodatnoh slika i reci...
 
Ah Firenca. Grad sa dusom i neverovatnim sarmom. Lepim zgradama, bogatom istorijom, starinama, novinama i fantasticnim ljudima. Pitas bilo koga gde sta kako i svi ti ljubazno odgovaraju. Cak sam se izvinjavao jednom gospodinu u ime svih stranaca koji zapitkuju svastanesto, i on se bas slatko nasmejao i jos ljubaznije me uputio na mesto gde sam hteo otici. Divan covek.














 
Sve je bilo divno  u Firenci. Osim vracanja bicikle. Detaljan tehnicki pregled, gde je kljuc od katanca i lanca.  Pa gume pa delovi od kocnica, sve pipka lik kao da mu vracam avion... A uzeli su mi pasos kao depozit!!!_!_!_!_ A ako ti ukradu biciklu onda 150E placas pa dobijes pasos nazad. Istini za volju gledao sam bicikle po gradu svi vezani kao i skuteri i ostale sprave na 2 tocka. Sve je bilo divno u Firenci... Vracam se u svoju sobu super je udobna i lepa i planiram put dalje. Nastavljam sutra. Imageshack me ubi hehe