Bev 500, roštanje kod kretanja (kvačilo?)

harac

New member
Zanima me ima li kakav način da se ukloni blesavi zvuk iz kvačila (valjda?) kod kretanja, naime kad krećem sa beverlijem proizvodi neki glupi zvuk do nekih 10-20 km/h i onda prestane, navodno je to iz kvačila (reče mehaničar) i kaže da se to ne da ništa rastavljati i da se mora kupiti novi set kvačila ako me to smeta, ali da je funkcijski sve ok. Tako vozim zadnjih 4000 km i isti je simptom stalno, sve je ok, samo zuji, tj. rošta  :mrgreen:

Onako više je metalni zvuk. Ne pojavljuje se jedino kad toliko minimalno dodajem gas da jedva da kreće s mjesta, i tada kad polako skroz dajem gas i pređem 20km/h mogu odvrnuti i do daske i neće se ništa čuti više ... znači samo od 0-20 km/h se to čuje

Kada krećem sa normalnim ili do kraja odvrnutim gasom čuje se dosta taj zvuk, baš dosta jako (jačine kao recimo što je zvuk mašine) ....
 
ne opterecuj se s time...nista neces rijesiti...te masine tako rade...i amen....samo ti redovno kontroliraj i mijenjaj ulje..i nemas brige.... :wink:
 
rastavi prijenos i s malo grubljim šmirglom zašmirglaj lagano pakne na kvačilu i dobro ošmirglaj zvono iznutra i nece vise 100% roštati  (y)
 
dobro došao u klub vozaća bev. koji roštaju.
I mene je iritiralo, ma još me iritira taj glupi zvuk pri kretanju , ali i pri laganoj
voznjici od 70 tak na sat kada nešto lagano zvecka. Sve to nestaje kada dodaš gas.
Pitao sam više majstora i svi kazu to ti je tako kod beva 400 i 500.
Ovo za šmirglanjem čuo sam kao savjet od dosta njih na forumima ali nije isprobano sa moje strane.
Rošta ali ide ko lud. :D
 
ma sve je sa motorom super, ide odlično, troši malo, sve 5 ... samo to ''roštanje'' mi pomalo već počinje ići na onu stvar. Budem poslušao savjet sa šmirglanjem pa ću javit rezultat  :mrgreen:

@ Jandro, hvala za savjet  (y)
 
i meni se to čulo na vxr-u pošmirglao kvačilo i sve je bilo ok, uz to i promjenio remen  (y)
 
pomoć, :)
trebam savjet kako skinuti zaštitni oklop na bevu 400 i.e za doči do kvačila,
Počeo sam skidati vide i kada sam sve skinuo negdje na početku zapinje.
Dali trebam i bočnu plastiku skinuti (od nogu) ili ne... :misli:
Bojim se čupati da ne polomim nešto.... ako je netko skidao pomoć :wink:
 
bepipi said:
pomoć, :)
trebam savjet kako skinuti zaštitni oklop na bevu 400 i.e za doči do kvačila,
Počeo sam skidati vide i kada sam sve skinuo negdje na početku zapinje.
Dali trebam i bočnu plastiku skinuti (od nogu) ili ne... :misli:
Bojim se čupati da ne polomim nešto.... ako je netko skidao pomoć :wink:
jesi skinuo i cetiri duga sarafa m6 koji se nalaze duboko na sredini poklopca...moras skinuti i maticu ispod onog pvc cepa kvacila...kao i onih par sarafa za kljuc 8 oko poklopca...preporucujem ti da skines bocnu donju plastiku...jer ti smeta pvc usmjerivac zraka koji se nalazi ispod bocnog poklopca....njega drze dva krizna srafa...Malo teze ces ga izgurati van..ali ide...kad njega maknes poklopac ce bez frke spasti....
 
da sve sam šarafe odvidao te i onu plastiku ispod pvc čepa, ali zapelo baš di kažeš na
usmjerivaču zraka.
Znači on ide zasebno dole?
 
Nakon toga je oslobođen put do kvačila.
Sory šta davim ali oprezan sam sa tim plastikama pucaju ko lude ako neznaš šta radiš.
 
plastike su pipljive.to je istina....Moras skinuti najprije centralnu plastiku (na koju su montirana vratasca za gorivo)...nakon toga skidas bocnu plastiku....Kad nju skines ukazati ce ti se crni pvc uspjerivac zraka...njega na šegavo izvuces prema gore..morati ces malo forsirati..ali ide bez beda...kad njega izvuces van...poklopac se skida...i kvacilo je slobodno(pod uvjetom da ces zvono skinuti lagano jer nekad i njega treba silovati za van)...ugl...nije bed..samo hrabro.. :mrgreen:
 
javi kako je prošlo i ima li rezultata :)

Ja bi trebao danas doći do skutra jer je na servisu pa ćemo vidit jel rošta
 
bepipi said:
javi rezultate šmirglanja (y)

Evo ga ko novi sad, niš se ne čuje osim mašine  :mrgreen:  (y)
 
Inače da samo nadodam, ako imate problema s tim da kad vam je motor hladan se ponekad upali ona žuta lampica od mašine, i ako vam na leru radi nemirno (pogotovo kad se upali hladan) možda se radi o akumulatoru, jer ako nije dobar onda ne daje dobru struju i motor zaje...

Dakle, promjenio akumulator za 300 kn i to je rješeno, fakat motor je sad kao nov  (y)