Beverly 200 - Dimenzije remena HITNO

Jandro

New member
dali zna netko???
dosao mi danas dayco remen za njega, 22.3 x 937 i po par kataloga je gledao i sve upucuje na ovog, a nije
nema ni zube s gornje strane...
pa ako tko zna dimenzije, da po njima pogledamo i narucimo

dali mozda 250 masina ima isti takav remen? pošto je prijenos isti
 
ovo ti je remen za leader 125...ostali modeli...200...250...itd..imaju pojacanja sa vanjske strane u vidu sitnih zubaca....cim nema zube sa vanjske strane ne treba da dalje razbijas glavu... :wink:
 
kad sam kupio runnera vx 125,imao je klip i cilindar 200ccm i variomat za piaggio 200/250,remen je bio 125ccm  :shock: napravio sam skoro 10 000km sa tim remenom,tek nakon slaganja 209 sam stavio remen od vxr-a
 
Pozdrav.
Da ne otvaram bzvz novu temu, dižem ovu iz mrtvih  :D. Zanima me koja je najmanja dopuštena mjera za potrošenost remena za Bev 200?
Naime remen je od zadnje izmjene prešao oko 8000 km,a znam da mu je trajnost navodno oko 15000 pa bi ga htio pregledati da vidim dali je za izmjenu,ali ne znam po čemu  da zaključim jeli još uvijek zdrav. Inaće skuter  mi je dugo stajao ispred kuće (recesija,nezaposlenost,itd...) ali bi sad ubrzo trebao ponovo u pogon.
Hvala.
 
Pozdrav

Ovi podaci su iz service manuala za Vespa GT200 (ista Leader mašina kao i na Beverly 200)  (y)

 
Znači ipak je dovoljno ravnati se po uputama iz manuala šta se tiče inspekcije remena? (Imam taj manual i dobro ga proučavam)
No ja sam ovdje ciljao na nekakav "tips and tricks"  savjet, :D od majstora zanata jer je skuter stajao dosta pa ne znam dali to mijenja išta na stvari šta se postupka provjere tiče.
Hvala na odgovoru  (y)
 
remen se mijenja ili nakon odredjenih km...ili nakon odredjenog vremena...(u ovom slucaju to je 14-15 tkm...ili 7 godina starosti)....naravno da zavisi i od nacina voznje...i uvjeta voznje...  :wink: