Beverly 250 - ne prima gas - Pali normalno.

malagic

New member
Pozdrav ekipa,

Pisem iz razloga sto sam ocajan sa svojim Beverly.

Motor je prije mjesec dana stao, i nisam ga mogao upaliti.
Nakon sto mi je servis rekao da ne servisiraju vise karburatore (jer sumnjaju na isti) odlucio sam pokusati rijesiti sam problem.

eh sada da napisem sta sam sve uradio :

1. Provjerio/zamjenio svjecicu (baca iskru)
2. Ocistio karb - 3x puta
3. provjerio plovak
4. zamjenio crijeva goriva
5. zamjenio crijevo vakuma
6. zamjenio usisnu granu
7. zamjenio filter goriva
8. Membrana je ispravna (zamjenjena prije 6 mjeseci te nema pukotina)


Motor pali fino i generalno dok cok radi, mogu i reci da prima gas, ali nakon minutu ili nesto vise, ne prima gas.
Tj, kada pokusam dati gas gusi ga...  Primjetio sam da kada je ugrijan, kao da crni dim izlazi iz auspuha.
Toliko slabo prima gas, da ne mogu krenuti ni 1 m sa njim. 

Ima li ko kakav savjet, sta da provjerim.

Hvala svima

ps. Za ciscenje karba sam koristio ovaj klip kao uputstvo.
https://www.youtube.com/watch?v=QlXTE2bLWMI
 
Ako kažeš da nakon nekog vrimena neče više primit okretaje i dimi crno,pod uvjetom da je karb uredno sređen,mogao bi bit ventil goriva problematičan. Naime ako ti na ventilu otišla membrana ,curi,gorivo ti ulazi u motor kroz tu cjevčicu  (nekontrolirano)  i radi ka prisaugan.Pali na ledeno bez problema a na vruče neče .Prisaugan. Tad bi triba imat svičicu masnu i crnu nakon nekoliko palenja.Živija.
 
Svjecica je crna ko gavran :)  ali nije masna.  Znaci zamjeniti ventil goriva, pa probati...

hvala drug.
 
malagic said:
Svjecica je crna ko gavran :)  ali nije masna.  Znaci zamjeniti ventil goriva, pa probati...

hvala drug.
 
Zašto odmah mijenjati ??? Utvrdi prije dali je baš ventil neispravan.Napravi vakum u tankoj cjevi koja otvara ventil goriva  pa ako ne drži vakum tek onda ga mjenjaj.Ponekad je toliko neispravan da iz njega curi gorivo ili je mokra cjev, iznutra, kad malo bolje pogledaš.Obavezno promjeni svječicu prije paljenja ,ne mora bit nova ,samo ispravna.