beverly 500 cruiser problem

marko329

Member
imam problem na beverli 500 cruiser, 2007g,  desava mi se da mi motor pocne da gubi gas i trza, i kad se zaustavim radi na leru normalno ali kad dodam gas slabo ga prima i sjecka, a ako dodam veci gas onda se ugasi, poslije oko 20 sekundi sve opet bude ok. da je je mozda probmel u pumpi za gorivo ili dizni.
 
kontroliraj dali su kleme baterije dobro stisnute...za pocetak


dali ti se pali zuta "check lampica" ?
 
Može biti pumpa..meni se nexus preklani gasio ,al tek bi upalio nakon 1h..skuter je bio pod garancijom,tako da su oni promijenili pumpu..  :misli:
 
imao sam isti takav problem na mom beverly. Poveo sam ga kod prijatelja i on je skinuo plastiku gazista sa vozaceve lijeve strane. tamo se nalazi, cinimise bombina, uzeo je VD40 i isprskao kontakte na njoj. Od prosle godine do danas nije mi se javljao taj problem. nadam se da je to i kod tebe. pokusaj (y)
 
ok, hvala puno, probacu to sa vd-40, nadam se da je do toga, javljam kad to uradim da li je do toga bilo
 
isprskao sam sa vd-40 dzekove na bombibi, danas sam citav dan vozio motor i nisam imao problema, nadam se da je bilo do toga i da necu vise imat problema, hvala na pomoci, javljam za nekoliko dana kad ga jos budem vozio da li necu imat vise problema,
 
nebi trebalo da vise imas problema. znao sam da je isti problem kao i kod mene. cim ti se ne pali chek lampica onda nije pumpa. sad ce ti pocet lijepo vrijeme i nece biti vlage i samim tim neces imati problema.
 
slicno mi se desavalo ali iskljucivo kad je vlazno, kada nije nista se ne desava i radi perfektno... koju plastiku da skinem da poprskam i ja ?
 
skines crnu plastiku na kojoj drzis lijevu nogu, i ispod te plastike ti je bombina, bombinu ces prepoznati po tome sto iz nje idu kablovi na svjecice ili svjecicu( ako nije kruzer, jer kruzer ima 2 svjecice), raskaci te kablove i dzek i dobro ih isprskaj sa vd-40. ja sam tako uradio i nadam se da sam resio problem.
 
marko329 said:
skines crnu plastiku na kojoj drzis lijevu nogu, i ispod te plastike ti je bombina, bombinu ces prepoznati po tome sto iz nje idu kablovi na svjecice ili svjecicu( ako nije kruzer, jer kruzer ima 2 svjecice), raskaci te kablove i dzek i dobro ih isprskaj sa vd-40. ja sam tako uradio i nadam se da sam resio problem.

Ok fala...vidjecu da to uradim...