Beverly 500?

mountain36

Member
Razmisljam o kupovini beverly-a 500 pa bi vas molio da mi kazete svoja iskustva(kvarovi najvise)?Unaprijed zahvaljujem .....
Motor se prodaje u viktormotosportu i cini mi se ok jedino wto je bio na firmu u Sl.Brodu
 
Koji Beverly ?
 
Vidim da je 2004. godište, to je prva Master mašina koja ima problema s miješanjem benzina i ulja (problem su ublažili 2005/2006 a uklonili s novim Euro3 agregatom) ali nije problem ukoliko je redovito ulje mijenjano. Ukoliko nije postoji mogućnost da radilica "prosvira". Možeš provjerit tako da zatražiš da izvade prefiltar ulja (slijedi usputna izmjena ulja), ako je posmeđio i savijen znači da je neko vrijeme dugo bilo benzina u ulju.
Osim toga mašina je nepoderiva i vjerujem da će ti pružiti puno zadovoljstva.
 
Meni je beverly 500 jedan od bolji,ima mi ga susjed 2005 godinu..Zelio je 2004 al problem je mijesanje ulja i benzina pa je uzeo ovu 2005 di je ublazen problem...Ako zelis savrsen motor koji nije 500 kubika uzmi beverly 350 neces se zajebat
 
I ja bi rado skočio sa 250 na 350,400,500 ali vjerovatano je i kolega ogranicen financijama , stariju 500-icu kupi za do 20tkn, a polovne 350-tke ispod 30tkn nema
Moj sljedeći skuter ak ostanem na njima je bev 350 ili x10  :wink:
 
To sto je na firmu nije ti nikakav problem, dapace, nema porez na prijepis!

Ja sam imao Beverly 350 st, za putovanja super, mala potrosnja, pretpostavljam da 500 puno vise trosi a snaga je tu negdje....
 
Trosi 4l , prosjek ... 500 ie model...
 
jaki said:

Sta mislis da je puno ili malo ? al tako ispada, doduse ja ne vozim da forsiram...
 
250-tki je 100km/h idealno, pretpostavljam da se 500 vozi 120-130 pod normalno,samim tim je bolja za na autocestu.
 
noky200 said:
250-tki je 100km/h idealno, pretpostavljam da se 500 vozi 120-130 pod normalno,samim tim je bolja za na autocestu.
Slicna brzina je idealna i za 500 ku, oko 100 km/h, mislim naravno da moze ici dosta vise ali nema potrebe, ovako uzivas u voznji a imas keca u rukavu ako zatreba...:)
 
mirzolini said:
Sta mislis da je puno ili malo ? al tako ispada, doduse ja ne vozim da forsiram...

Mislim da nece moci 4l prosjek :)) nit ce bar 5 :)) al nemogu tvrdit posto 500 nisam vozio, sa 350 sam napravio 12500 km u 3 mjeseca i znam u kap gdje mu je kakva potrošnja :)
 
Roby75 said:
Mislim da nece moci 4l prosjek :)) nit ce bar 5 :)) al nemogu tvrdit posto 500 nisam vozio, sa 350 sam napravio 12500 km u 3 mjeseca i znam u kap gdje mu je kakva potrošnja :)
Moracu tacno utvrditi ali prema predjenim kilometrima tako ispada, ali ja ponavljam da ne vozim agresivno i ne forsiram ga pa mozda zato...
 
mirzolini said:
Moracu tacno utvrditi ali prema predjenim kilometrima tako ispada, ali ja ponavljam da ne vozim agresivno i ne forsiram ga pa mozda zato...
Tačnu potrošnju nije teško utvrditi....nema smisla lagat sebe a ni druge stoga valja toalo pratiti da sami sebe uvjerimo koliko realno troši skuter! Beverly 350 kad ga maksimalno pazim trosi 3,7, kad se vozim "normalno" trosi od 4-4,5 a kad ga ganjam na autoputu 140 onda 4,5-6 sve ovisi koliko km ganjam u jednom punjenju goriva....

Ali jedini vjerodostojni pokazivac potrošnje jest napunit ga do čepa, odvozat do kraja, dopunit ga do čepa....

Ja, osobno, od kad imam skuter svako punjenje je bilo do čepa i sve vrijednosti upisane u programčić Gas Manager kojeg imam u mobu!

 
Roby75 said:
Tačnu potrošnju nije teško utvrditi....nema smisla lagat sebe a ni druge stoga valja toalo pratiti da sami sebe uvjerimo koliko realno troši skuter! Beverly 350 kad ga maksimalno pazim trosi 3,7, kad se vozim "normalno" trosi od 4-4,5 a kad ga ganjam na autoputu 140 onda 4,5-6 sve ovisi koliko km ganjam u jednom punjenju goriva....

Ali jedini vjerodostojni pokazivac potrošnje jest napunit ga do čepa, odvozat do kraja, dopunit ga do čepa....

Ja, osobno, od kad imam skuter svako punjenje je bilo do čepa i sve vrijednosti upisane u programčić Gas Manager kojeg imam u mobu!
U pravu si moracu tako izmjeriti da bi mogao tvrditi...
ps: otkako sam stavio onaj Motoul antifriz vise mi se ni ne pali ventilator niti curi na selnama poslije voznji...
 
mirzolini said:
Sta mislis da je puno ili malo ? al tako ispada, doduse ja ne vozim da forsiram...
to je malo..ili se voziš kao penzioner..500-tica ispod 5 samo na otvorenoj cesti i to do 120km/H  (y) a u gradu hoće i 7 malo življe vožnje..pričam iz iskustva  :mrgreen: s time da je T-max novi mi znao popiti i 8,5 litara..ali muške vožnje
 
jaki said:
to je malo..ili se voziš kao penzioner..500-tica ispod 5 samo na otvorenoj cesti i to do 120km/H  (y) a u gradu hoće i 7 malo življe vožnje..pričam iz iskustva  :mrgreen: s time da je T-max novi mi znao popiti i 8,5 litara..ali muške vožnje
Tako i vozim rijetko kad je ganjam, vecina mi je voznja do 100-120 km/h ali izmjericu pa cu napisati kako roby kaze tacno, sada na zimskim temperaturama trosi vise oko 5 i vise istom voznjom...
 
Roby75 said:
Ja sam imao Beverly 350 st, za putovanja super, mala potrosnja, pretpostavljam da 500 puno vise trosi a snaga je tu negdje....

Roby jesi vozio 250 bev-a, ako da kakva je razlika u udobnosti za vozača ,a posebno za suvozača između ta dva skutera.
Po testovima 350-tke pišu da je sic za suvozača slabo futriran te samim time tvrd za suvozača/icu,a i nekak mi se čini da na 250 ima više mogućnosti za noge namještat.
 
....nisam vozio 250.... Cura i ja smo sa 350 napravili 4600 km u 14 dana, dnevna najduza tura je bila 620 km, cura kaze da je sto se tice udobnosti sasvim ok, za njene noge izlaze nogare...jedino tu znaju njene noge meni zasmetati kad stanem, spustim noge i krenem. Njena noga udari u moje listove :)

Inace, sjedalo je sasvim ok i za duza putovanja....

Iako neusporedivo sa sadasnjim X10 :)))
 
znam da nije tema, al da ne otvaram novu (ili mozda pak otvorit)  :misli: pa evo odje jedno brzinsko
imal tko serdarevica na bevi??