Beverly club

Ajd da skratimo, tebi je skuter prijevozno sredstvo a većini je motor nešta drugo, a nekima je i oboje (ne, nema veze sa macho spikom).
Da se razumijemo, ti si skuteraš i sve 5 ali isto tako pusti motoriste da uživaju na dražima koje nosi motor.

Skuter nije motor. :mrgreen:🔥
😋
Evo fotka sa heliodroma na Lastovu
 

Attachments

  • Screenshot_20240628_015437_Gallery.jpg
    Screenshot_20240628_015437_Gallery.jpg
    414 KB · Views: 0
Ajd da skratimo, tebi je skuter prijevozno sredstvo a većini je motor nešta drugo, a nekima je i oboje (ne, nema veze sa macho spikom).
Da se razumijemo, ti si skuteraš i sve 5 ali isto tako pusti motoriste da uživaju na dražima koje nosi motor.

Skuter nije motor. :mrgreen:🔥
😋
Evo fotka sa heliodroma na Lastovu
 

Attachments

  • Screenshot_20240628_015437_Gallery.jpg
    Screenshot_20240628_015437_Gallery.jpg
    414 KB · Views: 0
Pasadur Lastovo
Puna ratna sprema ! 😉
 

Attachments

  • Screenshot_20240628_212615_Gallery.jpg
    Screenshot_20240628_212615_Gallery.jpg
    375.6 KB · Views: 0
..ajde da smirimo situaciju .
Sve to je točno , ali pogledaj koliko koristiš kroz godinu te navedene prednosti motora .
Ja uopće nemam auto jer mi ne treba jer nemam obitelji. Skuter vozim cijelu godinu i iste kilometre radim i po ljeti i po zimi , zato mi puno mjesta ispod sica više vrijedi nego recimo 100 ks. , jer koliko često se kroz godinu voziš recimo 150 kmh ? Bev 400 ide izvrsno 120-130 kmh bez forsiranja . 130 kmh ide na 6800 okretaja. Ako nije neki opaki zavoj , normalne zavoje prođeš sa 120 kmh. bez lelujanja , posudi ga od nekoga pa ga probaj .
Onda , pitanje je koliko često se voziš u dvoje ?
Rupe izbjegavaš i sa motorom .
Meni je ta prednost šta Beverly ima solidan vizir velika prevaga u korist motora , pogotovo prema nakedu , jer loša zaštita od vjetra uvelike narušava uživanje u vožnji .
Udobnost skutera u odnosu na većinu motora je nemjerljiva .
Na skuteru sjediš skoro ko u autu sa 80% širine guzice . Ovaj novi Beverly ima neku memory gumu kao sic i zaista je udoban (kolko uopće dvotočkaš može biti) . Udobnost za suvozača je odlična pogotovo ako imaš kofer da se nasloni .

I onda je pitanje , da li da imaš i motor i recimo Beverly ?
Odgovor je može , samo šta onda motor nećeš skoro nikad voziti jer Beverly će zadovoljavati 80% tvojih potreba .

A onda pitanje , da li će onda skuteri uništiti industriju motora ?

Pa sigurno da neće , to su dva različita para cipela , ali da skuter sve više oduzima dio kolača motorima , to je vjerojatno istina , pogotovo zato što se ciklistički približavaju sve više motorima srednje kategorije , a naročito se postavlja pitanje da li ti motor treba u gradovima uz more , Pula , Rijeka , Zadar , Šibenik , Split , Dubrovnik ... jer jednostavno u priobalju ne koristiš u 90% slučajeva prednosti motora .

Stvar je samo u tome šta si na motoru veči frajer i macho ! 💪

Pitanje da li skuter ili motor je pitanje razuma i osjećaja ! ...a osjećaji su zajebana ljudska osobina , zato je razum vrlo rijedak...
..ali nemojte misliti da mene ne kopka ponekad da si kupim neki motor do 600 kubika i budem frajer kad su Bajkeri 😏
Ne moram posuditi Beverlya, imam ga na raspolaganju svaki dan i znam što pišem.

S motorom kad prijeđem preko ležećeg s 50 km/h, nema uvijanja, Beverly djeluje kao da će se raspasti.

Sve te prednosti koristim svakodnevno, to što imam 100 konja, ne znači da ih moram svakodnevno iskorištavati, ali prednosti bolje ciklistike, kočnica, ovjesa, definitivno će i najveći laik primjetiti.
 
  • Like
Reactions: Octane and dado_vtc
To u ovoj konfigiraciji vozis stojecki??
Da ..ovako malo stojim da protegnem noge 🙂

Ovako vozim sjedečki 😉 ⬇️
Za one koji ne prepoznaju grad u pozadini , to je Trogir .
Trogir je Međugorje za skuteraše , jer to je kažu grad sa najviše skutera po broju stanovnika .
Navodno ima 2 skutera po obitelji , ali jedan momak mi je reka' da ih on sam ima tri ! 🙄
Dakle svaki ozbiljan skuteraš bi trebao jedanput u životu otići u ovo za "skuteraše" sveto mjesto da se pomoli u katedrali Svetog Lovre za zdravlje svih skuteraša i za sretne kilometre ! 🙏
..pa onda na Čiovo na kupanje 😉
..a i sam stari grad je prelip za ga obić !
 

Attachments

  • 20240629_081839.jpg
    20240629_081839.jpg
    755.3 KB · Views: 0