Beverly - prekidač stop svjetla

knez-Bj

Member
Molim za pomoć, imam beverly 250 iz 2005. godine i kasno mi se pali stop svjetlo na obje kočnice. Da li se to da poštelati ili se mora mjenjati.
 
nema stelanja. Oni su fiksni u nosacu rucke. Promijeni oba nisu skupi. Ili ih skini sa motora i probaj naspricati wd sa strane gdje plasticni stift dodiruje rucku..te rukom ih malo razradi..mozda uspije...
 
možeš ih naštelati da nešto prije se upale.

napravi ili ako imaš 1mm debelu šajbicu od gume/plastike/metala , odšarafi prekidač dolje, tamo gdje je navoj stavi šajbicu i zašarafi.

taj prekidač radi na principu otpuštanja i običan je taster, kad je središnja bolcna ona bijela više od ručice brže če ti se paliti.  
ja imao isti problem samo kod mene je svjetlo migalo, stavio šajbicu i sad je sve ok.


bmw gdje ti je hrvatski duh. znaš da mi sve popravljamo a ti si krenuo stopama EU sve mijenjati usprkos toga što je to ok.
 
Meni se palio štop i kad ne kočim, malo se istrošila ručka na mjestu gdje je prekidač, uzeo malo dvokomponentnog ljepila za metal, stavio tanki slojk na ručku i rješeno, poslije izbrusiš ako je predebelo  (y)
 
e jeste vi likovi...umjesto da se promijeni prekdac koji kosta 40 tak kuna...vi idete modificirati rucke kocnice koja kosta i prek 100 kuna.... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
e jeste vi likovi...umjesto da se promijeni prekdac koji kosta 40 tak kuna...vi idete modificirati rucke kocnice koja kosta i prek 100 kuna.... :mrgreen:
U mome slučaju ako ikad kupim novi prekidač lako prođem turpijom par puta i obrusim višak materijala  :wink:
 
Problem rjesen. Skinuo sam oklop i dosao do prekidaca. Bili su zasarafljeni do kraja i kad sam ih otpustio za krug i pol rade dobro. Hvala na pomoci.
 
knez-Bj said:
Problem rjesen. Skinuo sam oklop i dosao do prekidaca. Bili su zasarafljeni do kraja i kad sam ih otpustio za krug i pol rade dobro. Hvala na pomoci.
pa prekidaci i moraju do kraja biti zasarafljeni.... :mrgreen:
 
ima tu navoja i kad staviš malu tanku podlošku ostane tu još navoja, kad stegneš natrag odmakneš možda za pola mm a to je za taj prekidač jako puno.