beverly

veliki

New member
Imam serijski auspuh i čini mi se ko da se malo guši..
Vele da bi ga trebalo skinuti i probati ispuhati ono što je eventualno izgorilo, van.
Dali se to uopče radi ili ne,, da se ne zahebem.. :misli:

tnx
 
Veliki, teško da je problem u ispuhu, bolje pogledaj razinu ulja umašini(da nije prevelika) i otpusti poklopac drena kutije filtera zraka i ispusti ulje i iz njega. Osim toga pogledaj funkcioniranje dodatnog injektora na karburatoru(kad dodaš gas, mala polugica mora iskočiti jednakom brzinom i pratiti leptir gasa na karburatoru)
 
Ma ,,ustvari mi se događa kad krečem da skut kao da drhti. Čim krene onda je ok.
I baš se grdo čuje i trese.. kaj je to :misli:
 
Zapalila se lamela kvačila. Treba rastavit kvačilo, očistit brusnim papirom unutrašnjost zvona, te pobrustit paknu kvačila dok se ne dođe do zdravog(svjetlog) materijala. Nakon tog izbjegavat jako lagano kretanje s mjesta. Uvjek je bolje krenut s malo više gasa, a onda smanjit na umjereno, ali polazak obavezno s više gasa.
Pregledaj i stanje remena i remenice variomata, da nebi slučajno bilo nešto masno na tim dijelovima. Iz predostrožnosti možeš te dijelove, zajedno s remenicom kvačila ošistit malo krpom namočenom u nitro-razređivač
 
Mjenjao sam remen i rolice prije sezone, a prešao sam 5tkm. Moguče da je kuplung lamela, jer to nisam dirao kod mjenjanja remena. Kaj se može desit ako budem se još 500-1000 km tak vozio?? :misli:
 
Ništa, to je samo neugodan osječaj, ali tehnički problem može nastati samo u stresu zupčanika u kutiji prenosa i možda malo više troši remen
 
Hvala puno joke. Onda ču ja njega na prolječe kod mehaničara da ga malo poslože.. (y)