biggeer gumas na scootu

M12

Well-known member
ovako moram da pitam jer me zanima jer moja želja za znanjem je neustrašiva :brush:  :paper:
Ovako povečat colove kako je to napravio i Gilera runner vx/r 00-05.g i ovaj novi runner iz 06.g

ovak da se bolje izrazim sa Front tyre dimensions: 120/70-12
                                       Rear tyre dimensions: 130/70-12  vx 05.g
                       
                                  na
                                             Prednja: 120/70-14
                                             Stražnja: 130/60-13  za vx 06.g

zanima me kako to napravit na drugim skuterima a da se ne ugrozi ciklistika itd kako pripasat prednju i zadnju na mijesta da to stoji i okreče se po cesti kao i ssvako dvokotačno sredstvo za uživanciju
 
M12 said:
ovako moram da pitam jer me zanima jer moja želja za znanjem je neustrašiva :brush: :paper:
Ovako povečat colove kako je to napravio i Gilera runner vx/r 00-05.g i ovaj novi runner iz 06.g

VXR 2000-2005 ima MANJE cola straznji kotac (130/70-12) nego Runner FX/FXR 125-180 iz 1997 (130/60-13) ...
 
pa za početak stavi obje gume šire...

prednja nega bude 10 a zadnja 140.... višew se moš nagnut u zavoju i NE UZIMA ti konačnub rzinu..znam ja ja probo...
a ak oćeš više cola... moraš staviti 13'' felge i onda na to guma visime 70... i to ti je onda ko da si produžio prijenos.... veća krajnja... dobro je to za stunt =)
a felge koje korisitit? brijem da bi NRGove išle original... sve je to piaggio... barem prednja... za zadnju se ne bi štel mešat... al da se sve svakam pripasat =)
 
Tha Waynder said:
pa za početak stavi obje gume šire...

prednja nega bude 10 a zadnja 140.... višew se moš nagnut u zavoju i NE UZIMA ti konačnub rzinu..znam ja ja probo...
a ak oćeš više cola... moraš staviti 13'' felge i onda na to guma visime 70... i to ti je onda ko da si produžio prijenos.... veća krajnja... dobro je to za stunt =)
a felge koje korisitit? brijem da bi NRGove išle original... sve je to piaggio... barem prednja... za zadnju se ne bi štel mešat... al da se sve svakam pripasat =)
kako to mislis da ti se poveca krajna brzina?
12" - 70 i 13" - 60 ti je isto na kraju.. a ne znam dal postoji guma 13" sa visinom od 70 :?
 
Dr.DUKE said:
kako to mislis da ti se poveca krajna brzina?
12" - 70 i 13" - 60 ti je isto na kraju.. a ne znam dal postoji guma 13" sa visinom od 70 :?

pa to sma i mislio 13 sa 70 visionm,... postoji evo je meni doma visi na zidu--- lol čeka da ofarbam felge u zeleno... tj drugi set felgi =)

sam nisam još uspio naletit na 140 70 13.... e to bi bilo dobro =)
 
Tha Waynder said:
Dr.DUKE said:
kako to mislis da ti se poveca krajna brzina?
12" - 70 i 13" - 60 ti je isto na kraju.. a ne znam dal postoji guma 13" sa visinom od 70 :?

pa to sma i mislio 13 sa 70 visionm,... postoji evo je meni doma visi na zidu--- lol čeka da ofarbam felge u zeleno... tj drugi set felgi =)

sam nisam još uspio naletit na 140 70 13.... e to bi bilo dobro =)

U moje vrijeme dok sam djirao aeroxa toga nije bilo :D no, sad mi to vise i nije problem.

Kako drugi set felgi? sta je sa prvim setom? si ga razletio negdje? :mrgreen:
 
Dr.DUKE said:
U moje vrijeme dok sam djirao aeroxa toga nije bilo :D no, sad mi to vise i nije problem.

Kako drugi set felgi? sta je sa prvim setom? si ga razletio negdje? :mrgreen:

nisamni ja znao da ima dok nisam čist slučajno naletio pa si eto uzo lol...

imam 3 seta felgi... pa treba sada sve pofarbat da buder suklađeno... onda kada se pali il nekaj sam se za 4 min promjeni..tak da se na grobniku mogu razbacivat dok ne izleti klip