Bijeg iz svakodnevnice i monotonije. Australija 10/2012

rodorodo

Member
Prvobitni plan je bio 11ili12 mjesec 2011 odjuriti do Australije. Ali pošto sam konj i uvalo se u neke nove projekte koi mi oduzimaju svu snagu iz ovo malo mozga šta mi je ostalo Australija je odpala. Ali zato 10/2012 Autralija je moja. (nadam se).
Sigurno se pitate!? Zašto ne obiđem Europu.- Razlog je jednostavan: Em sam već skoru svugdije bio a drugo ljeti zbog posla mogu otići samo do Krka na kavu, a i to je teže zato što mi glupi telefon non stop visi za uhom a ako se ne javim 15 minuta u firmi je panika. E zato odo u autbeck gdije nema signala, nema žene, nema kompjutera, zapravo nema ništa i 45 dana mir i tišina.
Možda netko od vas osjeća potrebu pobjeći, jer za sada sam sam sa ovom idejom a i kad razmislim interesantnije je ako nas je više.(zabavnije).
Vjerovatno mislite sa koim motorom ide, kako će prebaciti motor u Australiju itd...itd.. Polako.

Kao prvo: motor sam prodao i već od ljeta planiram kupiti drugi. Ali jedino me Australija zakoćila. Zato što bi motor trebao imati nekih 200 kila. (ako ga šaljem avionom plača se po kili) ili ću ga poslati bilo gdje u Autraliju brodom. Tu bi bio zahvalan ako netko od vas ima bilo kakve informacije o proceduri i cijen. Ja sam nešto našao na Netu (brodom u oba smjera 1800 €.)

Ili dolje iznajmiti motor ali boim se 45 dana najam da bi me izuli iz japanki. Staru drlju nebi htijeo iznajmiti jer ako umre na 3.754-om kilometru u pustinji onda sam u problemu.

Plan bi bio obići što veći krug nekih 13-14000 kilometra, ili dok guzica ne zaboli.
Dugo sam se nećkao postaviti planirano putovanje ali na kraju sam si rekao zašto ne, svaki savjet je dobar a i možda netko od vas isto ide u tom pravcu.
 
IMAM RODBINE U AUSTRALIJI PA MOGU POMOĆI U PRONALAŽEMJU SMJESTAJA.
 
Pratim temu i pripreme, jer ako dođe do realizacije a uvjeren sam da oće, bit će to odličan putopis, a uostalom, kao i svaki do sada.  (y)
Sretno s pripremama, nadam se samo da ti ovi u "downunder" neće popit živce ko Arapi prošli put s žutim, plavim, crvenim i zelenim papirima  :mrgreen:
(y)
 
vidim već da će biti zabavno,, samo nas upoznaj sa svim detaljima i vjerujem da će biti dobro za pročitati  (y)
 
mr.mee said:
vidim već da će biti zabavno,, samo nas upoznaj sa svim detaljima i vjerujem da će biti dobro za pročitati  (y)

Zabavno bude sigurno, za razliku od arapskih zemalja gdje vlada Šeriah u Australiju je demokracija, drugim rječima neko može dobiti i po pi..i.Haa..Haa..

Belly_SMB said:
Pratim temu i pripreme, jer ako dođe do realizacije a uvjeren sam da oće, bit će to odličan putopis, a uostalom, kao i svaki do sada.  (y)
Sretno s pripremama, nadam se samo da ti ovi u "downunder" neće popit živce ko Arapi prošli put s žutim, plavim, crvenim i zelenim papirima  :mrgreen:
(y)

Siguran sam da Aurtalijanci imaju nekakve blesave zakone, boim se samo da me na ulazu u Australiju ne sjednu na prvi avion i pošalju nazad. Jer ako postave blesavo pitanje dobit će i blesav odgovor.Ha..Haa.. Prićam to iz iskustva, naime proljetos kad sam letio do Londona, carinik ili policajac (emigracija) prvo provjeravanje do iznemoglosti onda blesava pitanja, kod koga idete, zašto, gdje među otaloga i pitanje "dali namjeravate ovdje raditi" e tu sam umro od smjeha i kažem mu- pa nisam lud radit u Engleskoj, neradim ni doma a ne da dođem ovdje raditi, a šta da radim ovdje i zašto? Putovnicu je zadržao u ruci još 2-3 sekunde, vratio je nazad odmagnuo rukom i rekao OK. Sigurno si je mislio "još jedna budala" Haa...Haa...

vlais ng said:
IMAM RODBINE U AUSTRALIJI PA MOGU POMOĆI U PRONALAŽEMJU SMJESTAJA.

Hvala, javim se još 30 dana prije puta radi skupljanja detaljnjih informacija, ali siguran sam da naših gastarbaitera ima kao u prići. Ponjet ću samo plakat Franje Tuđmana i kladim se da će netko od naših stati za 5 minuta. Ha... Kad nas je frajer u teroristićkom Pick-upu zaustavio u Agabi (na kraju svjeta) vikajuči Zemljaci..Zemljaci..e onda zbilja znaš da nas cigana ima svugdje.

 
pazi, ako smisliš smisao putovanja, dobiješ pusta garantna pisma nebi trebalo biti problema. npr, obilazak hrvatskih misija. kontaktiraš zajednice hrvata, prikupiš pisma iz više gradova koje na ulazu prezentiraš imigracijskom službeniku..........
 
rodorodo said:
Prvobitni plan je bio 11ili12 mjesec 2011 odjuriti do Australije. Ali pošto sam konj i uvalo se u neke nove projekte koi mi oduzimaju svu snagu iz ovo malo mozga šta mi je ostalo Australija je odpala. Ali zato 10/2012 Autralija je moja. (nadam se).
Sigurno se pitate!? Zašto ne obiđem Europu.- Razlog je jednostavan: Em sam već skoru svugdije bio a drugo ljeti zbog posla mogu otići samo do Krka na kavu, a i to je teže zato što mi glupi telefon non stop visi za uhom a ako se ne javim 15 minuta u firmi je panika. E zato odo u autbeck gdije nema signala, nema žene, nema kompjutera, zapravo nema ništa i 45 dana mir i tišina.
Možda netko od vas osjeća potrebu pobjeći, jer za sada sam sam sa ovom idejom a i kad razmislim interesantnije je ako nas je više.(zabavnije).
Vjerovatno mislite sa koim motorom ide, kako će prebaciti motor u Australiju itd...itd.. Polako.

Kao prvo: motor sam prodao i već od ljeta planiram kupiti drugi. Ali jedino me Australija zakoćila. Zato što bi motor trebao imati nekih 200 kila. (ako ga šaljem avionom plača se po kili) ili ću ga poslati bilo gdje u Autraliju brodom. Tu bi bio zahvalan ako netko od vas ima bilo kakve informacije o proceduri i cijen. Ja sam nešto našao na Netu (brodom u oba smjera 1800 €.)

Ili dolje iznajmiti motor ali boim se 45 dana najam da bi me izuli iz japanki. Staru drlju nebi htijeo iznajmiti jer ako umre na 3.754-om kilometru u pustinji onda sam u problemu.

Plan bi bio obići što veći krug nekih 13-14000 kilometra, ili dok guzica ne zaboli.
Dugo sam se nećkao postaviti planirano putovanje ali na kraju sam si rekao zašto ne, svaki savjet je dobar a i možda netko od vas isto ide u tom pravcu.

prvo se odluci kojim putem mislis obici Australiju... kaj se tice razloga to ces morati navesti kad trazis vizu i onda na kolko dugo mislis doci....
13000-14000 km je hmmm kak bi reko "good luck" hehehe... ceste su dobre za voznju no prelose za duzinu tvog plana... onda opet moras se paziti da se ne vozis rano ujutro ili pred sumrak jer hebeni klokani ko za inat trce pred tebe... zato je najbolje sjedeti iza nekog kamiona tak da ak i nekaj istrci to bu on "pokupil" ispred tebe....inace cijene za rentanje su puno skuplje nego za aute tak da bas i ne mislim da ce ti se isplatiti ... evo ti samo par linkova...
http://www.thrillrider.com.au/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=73&gclid=CJqWnYyWiK4CFcVKpgod_ntc2g
http://www.ozmoto.com/rates.htm
http://www.hirebikes.com.au/CMC_Pricelist_Sept09.pdf
http://www.bikeroundoz.com/motorcycle_rentals_australia_sydney_bikes_and_prices.asp

kaj se tice nocenja to mozes naci jeftino ovisi kaj trazis... benga ti je recimo ko u HR.... ima puno nase skvadre po cijeloj Australiji i lako je doci do bilo kakvog hrvatskog kluba i malo se raspitati....onda opet moras planirati cijeli put tak da nebi slucajno negdje zaglibio usljed kisne sezone itd..sl.....

ak te jos nekaj zanima pitaj pa ti javim kaj znam i kaj ti mogu o svemu tome javiti...

(y) " GOOD LUCK"... :D

:021:
 
cosmos67 said:
prvo se odluci kojim putem mislis obici Australiju... kaj se tice razloga to ces morati navesti kad trazis vizu i onda na kolko dugo mislis doci....
13000-14000 km je hmmm kak bi reko "good luck" hehehe... ceste su dobre za voznju no prelose za duzinu tvog plana... onda opet moras se paziti da se ne vozis rano ujutro ili pred sumrak jer hebeni klokani ko za inat trce pred tebe... zato je najbolje sjedeti iza nekog kamiona tak da ak i nekaj istrci to bu on "pokupil" ispred tebe....inace cijene za rentanje su puno skuplje nego za aute tak da bas i ne mislim da ce ti se isplatiti ... evo ti samo par linkova...
http://www.thrillrider.com.au/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=73&gclid=CJqWnYyWiK4CFcVKpgod_ntc2g
http://www.ozmoto.com/rates.htm
http://www.hirebikes.com.au/CMC_Pricelist_Sept09.pdf
http://www.bikeroundoz.com/motorcycle_rentals_australia_sydney_bikes_and_prices.asp

kaj se tice nocenja to mozes naci jeftino ovisi kaj trazis... benga ti je recimo ko u HR.... ima puno nase skvadre po cijeloj Australiji i lako je doci do bilo kakvog hrvatskog kluba i malo se raspitati....onda opet moras planirati cijeli put tak da nebi slucajno negdje zaglibio usljed kisne sezone itd..sl.....

ak te jos nekaj zanima pitaj pa ti javim kaj znam i kaj ti mogu o svemu tome javiti...

(y) " GOOD LUCK"... :D

:021:

Kojim putem da obiđem Australiju?  Prvo da vidim u kojem gradu ću nači konja. Mislim da je svejedno ako krenem "na jug ili na sjever" glavno da se putuje, haa...haaa... Neki prave cjelu nauku oko takvih putovanja.
A za vizu mislim da je najmanji prolem. Jedino se boim kad dođem u zračnu luku da će mi emigracija postaviti glupava pitanja kao naprimjer -dali namjeravam u Australiji raditi (pa nisam konj-od posla sam pobjegao da imam mir od svega-koja budala ide na godišnji raditi) haaa....haaa..Da hoču raditi ostao bi doma a nebi sigurno došao u Australiju.haa..haa..
Ili koliko dugo mislim ostati? Plan je nekig (plafon) 30-40 dana ali možda i prije odem to znaći kad guzica zaboli ili ako me netko raspizdi.
A kilometraža od 13-14000 km. mislim da nije problem več sam u danu prevaljivao i po 1400 kilometara.(osim ako me policija ne skine zbog spidiga).sad moram prekinuti-poslje ći nastaviti. 
Evo me opet.
Malo sam pogledao ove linkove šta si mi poslao. Mogu reći samo da nisu normalni sa cijenama. Pa nisu motori od zlata. Po iskustvu znam da sve cijene idu dolje nekih 30-40%. Kad vide pare na stolu svi će se polakomiti, bolje da ga meni iznajme nego da ga gledaju u izlogu 30 dana i da im stoi.
A što se tiće naših u Australiji, samo na jaknu zaljepim Hrvatsku zastavu i to je to, ili još bolje zaljepim slike Tuđmana, Miloševiča i Azabegoviča ufff i cijela prijašnja SFRJ je moja.(bratstvo i jedisto) još da nađem neku zgodnu drugaricu i godišnji je spašen Haa...Haaa...
Hvala ti na savjetu. Vidim da živiš u Brisbejnu? Svakako će mo se još čuti prije nego li idem dolje, valjda mi budeš dao da prespavam u vrtu.?

Plan ukratko:
Sidney,
Brisbejn,
Do Townsville onda do
Tennas Creek prema jugu do
Alice Spring onda dolazi teži dio tu skrećem na šodranu cest, nekako po pisti da se probijem do zapadne obale, ujedno i nausamljeniji dio. Onda zapadnom obalom do
Pertha (tu živi ženina sestra i brat, oni me budu imali na grbači 2-3 dana). Nakon toga po A1 do
Sidneya. I to je odprilike to. Mislim da me nakon toga bude guzica bolila još mjesec dana.
Pozdrav.