Bimota 2D pitanje

Vedran

Active member
čitajuči tekst na stanici zanimalo me jedno....

... na koji princip radi okretanje prednjeg kotača i za kolko stupnjeva se može zakrenut kotač u stranu
 
Imam na neki način obavezu da odgovorim na ovo pitanje jer to nisam naveo u tekstu :? Ovaj sistem upravljanja ti se zove Hub-center steering i taj ti princip radi slično kao i upravljanje kod automobila. On se je koristio i prije nego što je Bimota izašla.
 
Možda je ovo gore prešturo.
Steer1.gif

Ovo (gore) se ne može dogoditi kod H.C.S sustava
H.C.S je izmislio Jack Difazio i ovako je prema njemu to trebalo izgledati
Steer2.gif

Naravno ovaj sustav nije savršen i ima neke nedostatke. Postoje jako velika opterečenja na djelovima koji su pod utjecajima lateralne sile (npr. kad naletite na izbočinu dok ste u zavoju). Jedan od problema sa ovim sustavom su i poprilično kompliciran sistem što se tiče broja komponenata ali i izmjene kotača.
Bimota je puno toga ispravila i poboljšala tako da je puno problema koji su se javljali kod ovog prvog nacrta ispravljeno. Ovo je bio pametan dizajn što se tiče mehanike ali ne što se tiče estetike.
Ovo su neke razlike kod sustava koji su neki različiti ljudi radili
Steer3.gif
 
Ako nešto nisam dobro rekao molim vas da me ispravite i ako neko zna bolje objasnit nek objasni molim vas :? . Ja sam još mlad pa puno toga još neznam :(
 
MadRider said:
To se i ja pitam, inače motor mi izgleda ko jedna velika nakaza! 8)

bajk je jebeni zakon!!!!

daj pogle kaj može delat..vrišti za stuntanjem... savršenstvo nakeda
 
Baš sam zato i odlučio predstaviti Confederate Wraith i Bimotu TESI 2D jer su oba motocikla na neki način umjetnička dijela a ljudi ili ih izrazito vole ili ne i jako je teško naći nekoga tko će reći da mu je onako srednji.

Za one koji nezanju o čemu pričamo evo jedna slika koja negovori o čem pričamo pošto se slabo toga vidi :mrgreen:
71tesi2d190oa.jpg
 
nema se puno za dodat a da se stvar ne zakomplicira...uglavnom zakreće se ko na automobilu, a kao letva volana sliže onaj sustav crvenih polugica šta se vide na slici od bimote
 
aj ti to nama bedastima objasni ovako... može i slikama ako ti se da

kad zaokreneš volanom lijevo ova polugica vuče vamo ona polugica vuče tamo kotač se naginje vamo radi toga toga i toga i tak znaš bilo bi dobro da i napraviš tekst za stranicu jer ja vijerujem da mnoge zanima to a i lijepo bi se vidlo na stranici
ok :wink:
 
jolly the roger said:
nema se puno za dodat a da se stvar ne zakomplicira...uglavnom zakreće se ko na automobilu, a kao letva volana sliže onaj sustav crvenih polugica šta se vide na slici od bimote

ček malo očeš reć da se kotač zakreče na mjestu a ona vilica prednja se nikam ne miče
 
Vedran said:
aj ti to nama bedastima objasni ovako... može i slikama ako ti se da

kad zaokreneš volanom lijevo ova polugica vuče vamo ona polugica vuče tamo kotač se naginje vamo radi toga toga i toga i tak znaš bilo bi dobro da i napraviš tekst za stranicu jer ja vijerujem da mnoge zanima to a i lijepo bi se vidlo na stranici
ok :wink:

Možda napravim tekst ali tek za sljedeći vikend jer ovaj vikend nemam više vremena. Svaki vikend pokušam napisati neku priču i nađem si vremena jer ostale dane imam školske obavze a i svakake druge obaveze. Uglavnom možda slijedeći vikend :wink:
 
Vedran said:
jolly the roger said:
nema se puno za dodat a da se stvar ne zakomplicira...uglavnom zakreće se ko na automobilu, a kao letva volana sliže onaj sustav crvenih polugica šta se vide na slici od bimote

ček malo očeš reć da se kotač zakreče na mjestu a ona vilica prednja se nikam ne miče
vilica se nikam ne miće, samo se kotač zakreće+malkice se naginje
 
Undisputed said:
Baš sam zato i odlučio predstaviti Confederate Wraith i Bimotu TESI 2D jer su oba motocikla na neki način umjetnička dijela a ljudi ili ih izrazito vole ili ne i jako je teško naći nekoga tko će reći da mu je onako srednji.
Evo, meni je onako osrednji. Ima i onih koje bi rađe imao i onih koje ne bi baš rado imao, a ovaj može proći, dakle osrednji :)