BMW 1100 GS 1994 god

zizosb

New member
Imam problem veliki....
Odnedavno mi na lijevoj glavi motora pusta ulje i nakon rastavljanja misleci da je samo do dihtunga utvrdimo da je se jedan od sarafa sa kojim se steze glava motora izvukao iz bloka i nemoze se stegnuti....
Naime saraf je povukao navoj i sada bi trebalo naviti nove navoje ili nesto slicno ali ali ali...
Jeli neko imao takav problem i kako najbolje to rijesiti...
Usput, zna ko gdije naci dihtug glave??
 
zizosb said:
Imam problem veliki....
Odnedavno mi na lijevoj glavi motora pusta ulje i nakon rastavljanja misleci da je samo do dihtunga utvrdimo da je se jedan od sarafa sa kojim se steze glava motora izvukao iz bloka i nemoze se stegnuti....
Naime saraf je povukao navoj i sada bi trebalo naviti nove navoje ili nesto slicno ali ali ali...
Jeli neko imao takav problem i kako najbolje to rijesiti...
Usput, zna ko gdije naci dihtug glave??

Hm...misliš na one navojnike...

Zajebana situacija....

U ZG bi znao kome te uputiti ali kako vidim ti si u Hercegovini....
 
Nije ti to neki veliki problem. Mislim samo da ćeš morat skinit glavu, cilindar i klip. Onda ćeš odvidat pržunjeru (šipkica šta ima s obe strane navoj). Nju ćeš odnit tokaru da ti napravi istu samo na strani gdje je pojeden navoj malo širu. Moraš prvo vidit u bloku dali ima mjesta za malo  širi navoj. Onda će ti neko morat narezat navoj u bloku, vratit klip, cilindar i glavu. Tokara imaš u Drinovcima (kraj Gruda) ja mislim.
Mislim da se glava steže na principu pržunjere ako ne stavi sliku pa ćemo vidit.
Pozdrav.
 
Hmmmm...neznam bas....brine me od kakva materijala napraviti tu sipku jer mi je jedan tokar reko da to nije obicni celik nego neki kaljeni koji se neda bas lako obrađivati.... :misli: :misli:
 
Raspitaj se ima li netko od mehanicara helicoil On se umetne u rupu di je iscupan navoj i vrati se stari przunjer nazad
 
zizosb said:
Hmmmm...neznam bas....brine me od kakva materijala napraviti tu sipku jer mi je jedan tokar reko da to nije obicni celik nego neki kaljeni koji se neda bas lako obrađivati.... :misli: :misli:
Nađi boljeg tokara.
 
zokx said:
http://www.vijci.com/index.php?p=recoil 

Pa kako to ne znate.  :mrgreen:

Znamo, ali set za M6 je cca 400kn, a ovaj navojnik ziher nije M6..... :mrgreen:
Nek odnese majstoru da mu ovaj naplati ubacivanje helicoila, doći će ga jeftinije nego da kupuje set i radi sam......