BMW ConnectedRide Navigator

zokx

Well-known member
Znači, zbog onih Navigatorovih grešaka i reklame popušio sam priču i uzeo Connected Ride Navigator, BMW proizvod koji mijenja Garmin (valjda je na HERE Technologies bazi kao BMW/MINI auto navigacije, iako nisam siguran).

Garmin Navigator V sam uzeo sa prvim GSA 2014 i bio je vrlo solidan proizvod. Čvrst ko cigla otporan na sve i radio je skoro bez primjedbi. Standardni problemi sa bluetooth povezivanjem, redoslijedom uparivanja ali je radio dobro.

Onda su smislili Navi VI kao bolji, brži, više memorije, veći brightness, i uzmem ja taj VI 2018. Ništa to nije bilo revolucionarno u odnosu na V, praktički sve isto.

2021 poludi ekran, sam prebacuje između funkcija.. Odnesem u Tomić i za tjedan dana dobijem drugi. Taj je radio jako dobro, ali BMW marketing me navukao na taj njihov Connected Ride Navigator.

Preko BMW Europe-moto.com za solidnih 643€ kupim taj CRNavi. Složim ja te karte, konekciju i krenem se provozat. Odem bez veze do Karlovca i nazad preko Pisarovine, i CRNavi krepa već na Jamničkom mostu. Stanem, resetiram uspijem upalit ali nema više konekcija ni sa kacigom ni sa telefonom, radi jedno 20 minuta i sam se kao resetira i smrzne se na početnom ekranu i bye bye. Doma ponovo resetiram, vadim bateriju, pokušavam sve živo. Ništa. Mrtav.

Šaljem mail tim BMW Europe-moto.com i nitko mi dva dana ne odgovori ništa. Nađem broj, firma je u Francuskoj, nazovem lika. Čudo lik govori engleski i kao ispričava se, gužva, ovo, ono. Javit će mi se neki stručnjak sutra. I stvarno se javi mailom neki Marc, razmijenimo par mailova i on kaže da im vratim uređaj i da će poslati novi. DHL, poslao i vratili mi novi. Trajalo je točno deset dana.

Ovaj trenutno radi. Vidim na netu da su i drugi imali istih problema. Izgleda da BMW support nije baš neki jer je SW verzija 1.2 tako da će neki budući update riješiti neke probleme.

Dobro je što je povezan sa Connected app na mobitelu i tu sprema trackove i preko nje se može raditi navigacija. Fora je ekran naginjanja koji pokazuje trenutno stanje i max. naginjanje lijevo ili desno. Dobro je što je tlak u gumama napokon jednak kao na TFT.

Loše je puno toga.

1. jebe ga konekcija sa mobitelom. Koji put se upari i sve ok, a češće radi telefon a recimo neće uploadati trackove muzike. Teoretski bi radile neke Spotify liste ili tako nešto, ali one koje su na telefonu iz nekog razloga ne rade.

2. Loše je prebacivanje između ekrana jer moraš ići u root pa onda u svaku od opcija, a ne može se namjestiti (ili ja ne znam) da se listaju ekrani kao na Garminu

3. Brightness ekrana je definitivno slabiji nego TFT ili Garmin. Nije da se ne vidi ali je tako.

4. Navođenje je na engleskom i to kako izgovara riječi hrvatskih toponima je komedija. Stvarno potpuno nerazumljivo. Nema još baze kamera pa koristim Radarbot, koji je stvarno dobar tako da je to stvar navike.

5. Čudan je algoritam navigacije. Po gradu za neke adrese, nema šanse da bi izabrao taj put. Ne kužim taj kriterij odabira, iako te na kraju dovede na tu adresu. S druge strane na moju kućnu adresu ide upravo najbržim putem koje zahtijeva jedno polukružno okretanje i koje nijedna navigacija ne preporuči.

6. Ne radi ako je telefon ili SENA uparena sa TFT. Sve se mora obrisati i preko TFT nema više npr. telefoniranja nego preko CRNavi. Nema ni navigacije na TFT, što i nije neki bad, ali je bar bio onaj znak dozvoljene brzine kao neka informacija.



Ako niste kupili, po meni je Garmin bolji, i do nekih updatea ne treba ovaj kupovati. Ako ste ga kupili podijelite vaša iskustva.
 
  • Like
Reactions: esso_sa and TIS
Slična priča. Sa teškom mukom upariš telefon i komunikaciju. Sve radi do novog paljenja motora kada iz nekog nepoznatog razloga ništa više ne radi. Tako da sam samom startu sam digao ruke od njega. Jedina korist je što može poslužiti kao nosač telefona, ali bez punjača jer i on ne radi.
Sad koristim navigator V, dok traje. Poslije toga samo telefon.
 
Ma nisu nikada rijesili to uparivanje, onako generalno. Imam Nav VI, jos nije obolio od “ghostinga” (valjda i nece) i jos je stabilan sa konekcijama, ali zato veza telefon - TFT je show. Malo malo pa se ne povezs nista sa TFT-om ili se poveze ali u aplikaciji ne snimi pola voznje itd. BMW izgleda i ne zna kako to rijesiti jer su dosad izbacili masu update-a ali i dalje to steka…
Hvala @zokx sto si podijelio iskustvo, da znam da se drzim Nav VI i sacuvam pare (y)
 
Imao sam na navigatoru VI par puta problem “ghostinga” kada sam počne prebacivati funkcije i svaki puta je bio vezan uz nečistoće na ekranu. Svaki puta je prestalo kada sam krpicom od mikrovlakana obrisao ekran i još uvijek radi dobro. Kada skroz poludi lako je rješiti problem sa ekranom iz Kine koji ne samo da je bolji od Garminovog već izgleda identično originalu, postavi se za 5 minuta a košta dvadesetak dolara.
Nemam nikakvih problema sa konekcijama između Sene, TFT-a i navigatora, sve radi savršeno.
Ono što sam skužio je da je najčešće problem sa drugim aplikacijama koje u isto vrijeme koriste u pozadini podatke koje i Connected koristi i onda se Connected zna zablesirati. Rješenje je zabraniti tim aplikacijama rad u pozadini i onda Connected radi savršeno…
 
Last edited:
  • Like
Reactions: tintom
Zaboravih napisati da je bitno prije paljenja motora pustiti da ekran odradi “dizanje” do kraja.
 
Isto sam čitao o novom navCRN, i nakon svega pročitanog izgleda mi ko da ću odjebat wonderwheel i uzet ili xt2 ili dmd2(tu bi wonderwheel mogao radit, al sumnjam da mi se zajebava sa time). Trenutno imam Nav V i jednostavno sve radi, ne kužim kak su to sve sjebali kasnije.
 
Ja sam ga uzeo ali kako čekam kompatibilan motor nisam još isprobao, tj spojio sam mob i kacigu i taj dio radi svaki put kad probam.
Do sad sam navigator6 koristio samo kao prikaz karte a navigaciju ako treba slagao u app na mobu i ravnao se samo po onim strelicama na tft jer je planiranje rute na garminu izuzetno debilno ako nemaš komp pri ruci da importaš file iz connected app.
I da, jedan nav6 mi je krepao pa sam morao kupiti novi, onda dobio onaj sa crnim ui, taj je radio bez greške. Kad se pravilnim redom upare navigator, mob i kaciga i na garminu makne da upravlja pozivima u bt postavkama onda svaki put radi sve kako treba.
I sena traži da se tft postavi kao 1st phone a garmin kao gps device ili media tako nekako, inače se tuku za signal i niš ne radi.
Zato mi se ovaj novi čini bolji jer sve uparuješ samo s tim jednim uređajem a ne u krug.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: TIS
Kod mene je mobitel uvezan sa TFT, a intercom kao telefon 1.
Navigator VI (takodjer nova verzija sa crnim menijem) mi je direktno uvezan sa intercomom kao 2. uredjaj, nema vezu sa TFT. I tu nikada nisam imao problema, obicno se sranja desavaju ako je u prici uvezan i TFT.
Nerijetko se desava da se TFT jednostavno ne spoji ni sa cim. Stanem na benzinsku, upalim motor, nema nikakvih konekcija. Cak i u settings kada odem opcija “connections” bude zasivljena. Ugasis i upalis motor - sve proradi, a nekad se desi da ne proradi dok sve ponovo ne uparim.
Uvijek pustim da odvrti provjere pred start i one animacije na TFT-u.
I redovno se desava da npr. digne konekciju ali zakasni sa snimanjem voznje u Connected app, pa krene snimati jedno 10km od mjesta gdje je krenula voznja…
Kod Tomica mi stavili najnoviji update TFT-a ali i dalje sve isto. Jedino da probam ugasiti Radarbot na telefonu, mozda ga on nesto zeza
 
Odavno se zna da je navigator VI smeće, na sramotu bmw a.
Kupiš ConnectedRide cradle, spojiš mob sa motorom, kacigom i perinjaj oš sa google kartama oš sa Waze. Radi besprijekorno već 3 god. Ak ideš van Eu skineš vannrežne karte!
 
Kod mene je mobitel uvezan sa TFT, a intercom kao telefon 1.
Navigator VI (takodjer nova verzija sa crnim menijem) mi je direktno uvezan sa intercomom kao 2. uredjaj, nema vezu sa TFT. I tu nikada nisam imao problema, obicno se sranja desavaju ako je u prici uvezan i TFT.
Nerijetko se desava da se TFT jednostavno ne spoji ni sa cim. Stanem na benzinsku, upalim motor, nema nikakvih konekcija. Cak i u settings kada odem opcija “connections” bude zasivljena. Ugasis i upalis motor - sve proradi, a nekad se desi da ne proradi dok sve ponovo ne uparim.
Uvijek pustim da odvrti provjere pred start i one animacije na TFT-u.
I redovno se desava da npr. digne konekciju ali zakasni sa snimanjem voznje u Connected app, pa krene snimati jedno 10km od mjesta gdje je krenula voznja…
Kod Tomica mi stavili najnoviji update TFT-a ali i dalje sve isto. Jedino da probam ugasiti Radarbot na telefonu, mozda ga on nesto zeza
Jesam li dobro shvatio da ti je mobitel povezan sa kacigom??? Ako je tako ta veza je nepotrebna i zeza sve ostalo!
Radarbot sasvim sigurno smeta Connected aplikaciji, probaj bez njega i sličnih aplikacija.
Ovo da ti u settinzima ne upali veze mi je full čudno, kao da nema signal sa mobitelom???
 
Odavno se zna da je navigator VI smeće, na sramotu bmw a.
Kupiš ConnectedRide cradle, spojiš mob sa motorom, kacigom i perinjaj oš sa google kartama oš sa Waze. Radi besprijekorno već 3 god. Ak ideš van Eu skineš vannrežne karte!
Meni je navigator nezamjenjiv jer se u potpunosti mogu pouzdati u njega za dojavu kamera. Zapravo najmanje ga koristim za navigaciju već na ekranu obično držim postavke rada motora.
Sve aplikacije na mobitelu koje sam probao nisu bile uvijek pouzdane!
 
Jesam li dobro shvatio da ti je mobitel povezan sa kacigom??? Ako je tako ta veza je nepotrebna i zeza sve ostalo!
Radarbot sasvim sigurno smeta Connected aplikaciji, probaj bez njega i sličnih aplikacija.
Ovo da ti u settinzima ne upali veze mi je full čudno, kao da nema signal sa mobitelom???
Ne, mobitel i intercom su povezani sa TFT.
Navigacija mi je samo povezana direktno sa intercomom.
Probat cu bez radarbota kako radi ali po sjecanju zezalo je i bez njega
 
Ja uvijek imam radarbot na autolaunch i sve radi zajedno sa connected app.
Mob mi je povezan samo na tft, kaciga na tft i navigator.
Kamere s radarbota na mobu tft pošalje u kacigu zvuk.
Zajebavalo me dok u konekciji navigatora i kacige nisam isključio pozive, tu su se tukli i znali tako ne spojiti nakon gašenja motora na pumpi npr
Na ovom novom uređaju se sve spaja samo na njega bez konekcije sa tft tako da bi to po meni trebalo raditi bolje i stabilnije ali budemo vidjeli za par tjedana
E da, još sam derao i YTmusic na mobu i preko tft s time upravljao i opet je sve radilo :mrgreen:
 
Ja uvijek imam radarbot na autolaunch i sve radi zajedno sa connected app.
Mob mi je povezan samo na tft, kaciga na tft i navigator.
Kamere s radarbota na mobu tft pošalje u kacigu zvuk.
Zajebavalo me dok u konekciji navigatora i kacige nisam isključio pozive, tu su se tukli i znali tako ne spojiti nakon gašenja motora na pumpi npr
Na ovom novom uređaju se sve spaja samo na njega bez konekcije sa tft tako da bi to po meni trebalo raditi bolje i stabilnije ali budemo vidjeli za par tjedana
E da, još sam derao i YTmusic na mobu i preko tft s time upravljao i opet je sve radilo :mrgreen:

Pa isto nam je onda podeseno spajanje.
I da, ja Navigator postavim samo kada putujem, 90% je samo konekcija TFT, mobitel i kaciga
 
Ne znam zašto te onda drka, meni je baš dobro radilo. Osim kaj je unos rute direktno na navigatoru žešće debilan pa sam to izbjegavao.