BMW R 80 G/S- 1987

zokx said:
Tank mi je  (y)  , ali dizajn farbanja  :palacdolje:  . Ima toliko lijepih crveno-bijelih kombinacija..

upravo tako nešta,, onaj crveni dio bi možda bilo bolje okrenuti uzduž rezervoara, ovako ga dodatno izdužuje
 
mr.mee said:
upravo tako nešta,, onaj crveni dio bi možda bilo bolje okrenuti uzduž rezervoara, ovako ga dodatno izdužuje
Da, da vjerojatno bi smanjio naglašenu visinu na taj način  :misli:


makazica said:
Slažem se da dizajn tanka nije pogođen; pretpostavljam da su dečki gađali nešto kao post broj 6......ali promašili su ceo fudbal....... :mrgreen:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=695581

M.



Da, samo im fali i natpis  :mrgreen:



 
Meni ne paše crveno-bijela kombinacija,BMW mi je više za plavo-bijelu komb.koja je i inače
njihova boja...

 
    Meni se cini da se ovdje radi o uspjesnom stilskom kopiranju  legendarne rally verzije za Pariz-Dakar iz 1986.
Kao sta se vidi sa slike odabir  kombinacije boja je bio prema ondasnjem sponzoru a ne prema BMW-ovim racing bojama.
  Ovo ce izgledat odlicno  (y)  u obe verzije rally sa velikim rezervarom ili sa manjim tj  standardnim. 
 
 
Ja ne vidim u cemu su promasili do sad  :misli:
Cak su i ramu obojali u dvije boje, naprijed bijelo iza crveno. Mozda bi ipak trebali sacekat da jos malo finishiraju projekt prije konacnog  suda o uspjesnosti  :mrgreen:
 
oceangoing said:
Ja ne vidim u cemu su promasili do sad  :misli:
Cak su i ramu obojali u dvije boje, naprijed bijelo iza crveno. Mozda bi ipak trebali sacekat da jos malo finishiraju projekt prije konacnog  suda o uspjesnosti  :mrgreen:

Ma.....motor je prekrasan bez obzira na shemu boja ali pogledaj di završava crvena na linku a gdje kod njih....
 
oceangoing said:
    Meni se cini da se ovdje radi o uspjesnom stilskom kopiranju  legendarne rally verzije za Pariz-Dakar iz 1986.
Kao sta se vidi sa slike odabir  kombinacije boja je bio prema ondasnjem sponzoru a ne prema BMW-ovim racing bojama.
  Ovo ce izgledat odlicno  (y)  u obe verzije rally sa velikim rezervarom ili sa manjim tj  standardnim. 
U pravu si...žao mi je što trenutno nemam sliku po kojem je rađena obnova,ali zaista je jako slična sa ovim G/S Pariz-Dakar.
U biti ova stara dama kada smo je našli u jednoj garaži bila je u dosta lošem stanju i falili su neki djelovi,frend je uložio dosta truda i s malim buđetom je napravio face lifting (čitaj- uradi sam ) i to sve po toj slici...
Da li su se dečki zaigrali...? ,jesu i uživali su u igri....da li su fulali ceo fudbal ili football to je za neki sportski forum... :jesus:
Šala mala,svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla  (y)
Ove slike su sa originalnim rezervoarom,još par naljepnica (hvala na e bay-u) i to bi bilo to.
Bilo je malo posla oko štelanja ventila i sinhronizacije karburatora...sada prede i to je pravo zadovoljstvo  :021:












 
Ma svaka čast..... (y)

Na malom tanku crvena završava iza čepa, na velikom ispred.....na to sam mislio..... (y)
 
I tata bi sine!! (y) (y)
+ još i koferi oriđiđi,ma nemože lipše!! (y) (y)
Daj prodaj mi to pa da mogu reći da vozim BMW-a GS-a!! :D :D
 
balegar said:
Šala mala,svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla  (y)
Ove slike su sa originalnim rezervoarom,još par naljepnica (hvala na e bay-u) i to bi bilo to.
Bilo je malo posla oko štelanja ventila i sinhronizacije karburatora...sada prede i to je pravo zadovoljstvo  :021:









Fakat motor koji budi nostalgiju, pored sve ove konfekcije na cesti, gorim od želje!  :mrgreen:
 
pa na njuškalu imaš 100GS-a izgleda solidno.

karburator BMW je budućnost. kupuj.
 
yes.kupi ga pa te vodim na himalaju.
ofarbat ga u crno-žuto pa će bit super.previše je "svjetskih putnika" po evropi na 1200 pa sad oni pravi uzimaju i slažu ovakove da se razlikuju od njih.to je navodno neka fora vani......ali činjenica je  da ih je sve više.

 
John said:
Pa je li ovo vridi ovoliko koliko se traži??
Sta kažu znalci isplatili se ovo kupiti??

Ako ga spusti malo ispod 4000 EUR, otići će brzo, takvih motora je malo a mnogima se sviđaju, a i
motor ima svoje kvalitete. Naravno da je to puno para, hebaji ga, dobar primjerak košta i u D dosta.
 
Slažem se,cijena vjerovatno nije fixna,ali nije ni prenapuhana, to su izdržljivi motori namjenjeni za duga putovanja.
Paziti na intervale servisa (koje možeš i sam uraditi )i kada se sredi ne mjenja se više... :021: