Bojanje grana ispuha - inox

Na ovoj slici se bolje vide.

Obojao sam na način da sam očistio s Optiglanz sredstvom dva puta. Skinilo se dosta ali ne do punog sjaja. Tada sam izolirao motor i opiturao. Nakon toga sam skinuo izolaciju, upalio motor i pustio da radi pola sata. U početku se malo dimilo par minuta.

Uglavnom bolje je nego prije onako ruzinavo, a pošto sam imao sprej bolje da ga potrošim nego da stoji. Čak je ostalo spreja, koji je u original pakiranju 200ml, za popravke ako bude trebalo.

Eto sad ćemo vidjet koliko će trajat.
 
Stoji mu ka... :no:

A ima je tako lipe grane.
Šmrc.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Mogu se grane svejedno skinut i ispolirat. To je i tako trebalo napravit. Ako ništa bar ću isprobat koliko je postojana boja kad se zapeče na ovaj način i kakva je za održavat.

Meni su lipje ovako radi stila u kojem je posložen motor i mislim da mu puno bolje odgovara ovako nego polirano.
 
cadjo said:
Motor ti je prilip ali mu nikako ne stoje te crne grane,poliraj to do savrsenstva
(y) Možda to i napravim ali tek na proljeće. Neka ga malo ovako.

Treba se malo poigrat sa svjetlom i sjenom. Drugačije izgleda iz drugog kuta i pod drugačijim svjetlom.
https://onedrive.live.com/redir?resid=E735C418518288EF!108&authkey=!ABiCyVPG-b7FCBs&ithint=folder%2cjpg
WP_20141023_004.jpg
 
Nakon 5 godina ima kakvih sviježih informacoja o bojanju ispušnih grana? Mene zanima isušna grana na XTejki, crna...nije inox kako ju osviježit jer je sva hrđava, ajmo reč debelo hrđava i puna kaverni od rđe.
Koju visokotemp. boju preporučate-proizvođač?
 
Prije dosta vremena, Duplicolor Supertherm je slovila kao odlicna, da li danas postoji neki bolji sprej, ne znam, ali Supetherm je odlican i danas

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Prije dosta vremena, Duplicolor Supertherm je slovila kao odlicna, da li danas postoji neki bolji sprej, ne znam, ali Supetherm je odlican i danas

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

morat ču te demantirat DUPLICOLOR SPRAY iz iskustva govorim da apsolutno ne vredi,benzin nesmje doč ni blizu njega jer ga skida

jedina boja koja mi se pokazala kvalitetnom i mogu garantirat za nju je  (y)Slovenski PIROLIT kojeg naravno i nažalošt nema više za kupit
 
I nakon sto se zapece?  Jedan top sam posprejao sa superthermom kao i ukrasnu metalnu lajsnu na njemu. Lajsnu sam zapeko u pecnici i poslije probao benzinom  oprat bas zbog toga da vidim hoce li otapat (ali onim za ciscenje) i na bijeloj krpi nije bilo crnih tragova. Mozda je sa motornim benzinom drugacije, nisam probao

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Pjeskarenje...bojanje u dvije ruke...i pečenje na nekih 200 i kusur Celzijanera

ab9f462827b147f02980f855c53efe91.jpg


53c717508e59caa50d5f50250af827f7.jpg


21abc9fac068708023229f3c861272f7.jpg



3490c7e1aabd3bb3b7e49b12fddc8372.jpg


c06eb0e578bc050ec2e325c49a981ad7.jpg


Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk