Bosna...

ZoltanBB

Active member
... malena stih - proba.

Upao kroz Novi u Bosnu,  kod Otoke fino klopao :)

biser.jpg


... pa se malo gubio...

izgubljen.jpg


... da bi se na kraju, uz pomoc elektronske navigacije, skroz izgubio... :)

mine.jpg


Vjerojatno to svi vec znaju no dionica Donji lapac - Utrina je malo zesci makadam, pogotovo kad pocne padati noc. :)
 
Ajmo ajmo još slikica, dojmovaaaaaaaaaa  (y)
 
Rekao si da buš za Uskrs s familijom!  :misli: Izbjegavaš me,ha????  :?
BTW Fotke pomno izrađene...  (y)
 
POWER_NRG said:
dr. chala daj neki putopis, slike da vidimo kuda si sve prosao

Rutu ti dam,a ostalo kad malo dođem k sebi!

Zg-Petrinja-Hrvatska Kostajnica-Banja Luka-Jajce-Komar-Travnik-Kiseljak-Sarajevo-spavanje
Sarajevo-Romanija-Višegrad-Mokra Gora-Užice-Bijelo Polje-(susret s Gashom-pao je mrak)-Podgorica-Bar-spavanje
Bar-Petrovac-Rijeka Crnojevića-Podgorica-Mojkovac-Most na Đurđevića Tari-istim putem natrag-spavanje
Bar-Nikšić-Šćepan polje-Foča-Tjentište-Gacko-Nevesinje-Mostar-Metković-Split-spavanje
Split-Drniš-Knin-Rastoke-Karlovac-Zagreb-posao!  (y)
 
Frgich said:
Ajmo ajmo još slikica, dojmovaaaaaaaaaa  (y)

U Bosni sam se, na zalost, zadrzao samo par sati jer sam bio manje-vise na proputovanju. E sad, pojam proputovanja je kod mene dosta sirok pojam tako da mi je ovaj put bilo potrebno skoro 10 sati da dodjem od Varazdina do Novalje (u normalnim okolnostima je potrebno 3 puta manje).

Samo putovanje je, recimo to tako, bilo poprilicno interesantno. Naime, moram se pohvaliti da sam prije par tjedana zgazio motorom svoju prvu kokos. :) Na zalost, nije bilo vremena da ju pokupim u ruksak jer se vlasnik poprilicno uzrujao (losa osobina ako doticni ima pri ruci vile) no trend sa zivotinjama na cesti mi se nastavio i u Bosni.

Pocetak zabave je oznacila jedan prava, ogromna, cistokrvna, rasna bosanska dzukela koju sam, unatoc sumanutom kocenju, uspio pokupiti. :) Brzina je bila krajnje mizerna i unatoc tome sto je navedena dzukela veselo otskakutala kao da se nista nije dogodilo, smatram se sretnim sto se nisam poblize upoznao s bosanskim asfaltom.

Nesto kasnije, nakon Bihaca, se GPS malo zaigrao pa me, na radost dvije curice, preko Une preveo preko dva pjesacka mosta (druga slika, most se nalazi lijevo). :) Desetak kilometara nakon mosta sam, eto, skoro zgazio jastreba kojemu je cesta sluzila kao poletna pista. :) Prosao mi je na manje od pola metra od glave. :)

U Donjem lapcu sam uzivo i na licu mjesta saznao da cesta Donji lapac - Udbina ne samo da nije asfaltirana, kao sto je naznaceno na karti, vec da se ocito i ne koristi bas precesto. Kako god, obzirom da je poceo vec padati mrak, junacki sam odradio tih 25 kilometara makadama, probio se kroz minska polja ;-), prezivio krivo skretanje/padanje niz nadvoznjak te se konacno docepao auto-ceste.

E sad, veliki KTM ima napred maleni pretinac za sitnice - idealno i prakticna za nesto novaca, biljeske te karticu za auto-cestu. No, kao sto svi znamo, covjek je najcesce ta najslabija karika i ogranicavajuci faktor za sve prakticne i pametne stvari tako da sada mogu sasvim sigurno utvrditi da ce pri brzini od 170km/h pottlak biti dovoljno jak da otvori nestrucno zatvoren pretinac te cjelokupni sadrzaj raspe autocestom. :) Pola kilometra kasnije, kad sam se uspio zaustaviti, je bilo ocito da sam

a) siromasniji za 30-40 kuna (manji problem)
b) nemam karticu za auto-cestu (nesto veci problem)
c) izgubio svoju clansku Pionirsku knjizicu sa svim pecatima (grozno!). ;-)

Na naplatnim kucicama je bio onda poznati scenario... ja sam se pravio blesav (nije mi tesko palo), a oni su se pravili kao da ne vide bezveznjakovica koji se provlaci mimo rampe (izgleda da niti njima nije tesko palo :) ).

Eto, toliko o Bosni i ovoj turi... iskreno, pomalo me strah kako ce to izgledati ta na velikom putovanju kroz Bosnu no vec sad vidim da ce biti veselo. :)
 
dr.chala said:
Rekao si da buš za Uskrs s familijom!  :misli:

Pa tko kaze da nisam bio?  :jesus:

dr.chala said:
Izbjegavaš me,ha????  :?

A ne, dobro drustvo se nikada ne izbjegava!
Da sam mogao, naravno da bih se pridruzio.

dr.chala said:
BTW Fotke pomno izrađene...  (y)

Cuj, moras pazit na styling... ;)

Pozdravi bolju polovicu, nadam se da ju nisi negdje putem izgubio!  :D
 
Na velikom putovanju će biti još bolje  (y) , samo da vrijeme posluži i pionirska knjižica bude u džepu  :LOL: