Bože, jadne li države

pasko

Member
http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/752320/index.do

da li je ovo ona budala koja se potukla sa motoristima na nekoj pumpi
i onda pijan i ponizen rekao da ide pregaziti
prvog motoristu i onda ubio onog na motoru i uz put ubio i pjesaka
koji veze nisu imali sa ovima na pumpi
i dobio samo 8 godina  :palacdolje: :palacdolje:
dobro su rekli roditelji    Bože, jadne li države
 
mislim da je to taj lik!  :palacdolje: :palacdolje:
 
još bu se ta kazna nakraju prepolovila i onda bu još prije izašao zbog dobrog vladanja ili nečeg!uglavnom za državu i sudstvo :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Da,nažalost to je taj lik :palacdolje:
Maximalna kazna za takav prekršaj je 10 g.

Ali to nije bio prekršaj,ni nesreća,nego UBOJSTVO!!!!!
Frajer je bio pod utjecajem alkohola,ali je UBIO dečka na motoru sa NAMJEROM,klinac koji je pecao je fakat kolateralna žrtva,ali....
 
zakonska kazna je maksimum 10 godina... ok, dobio je 8! i to ce vjerojatno biti smanjeno jer ce zivjeti te godine na drzavni trosak... i onda, dozvola za ubijanje mu je oduzeta na 5 godina ?! halo???? utoksiciran alkoholom, s namjerom ubio jednog covjeka i kao posljedica ubio jos jednog covjeka, i dozvolu mu uzimaju na 5 godina... ko je tu lud?
 
šta reći trebamo skupit novce kao za malog matiju i platit da ga netko ubije u zatvoru :mrgreen:
 
da je kojim slučajem na motoru bio sin nekog advokata ili dobrostojećeg političara mislim da bi kazna bila i onih 40 god. koje su se nedavno spominjale,a ovako kad nemaš žnjoru ... :palacdolje:
 
8 godina...pa malo manje bi dobio da me policija uhvati u malo jacoj voznjici motorom.... :palacdolje:
 
svasta danas sam citao u lokalnim novinama....
ujutro cu skenirat da vidite sta pise...

Ma strasno za 2 zivota 8 godina i jos nakon toga 5godina bez vozacke i onda ce opet ista stvar bit... :palacdolje:
 
Mane said:
Trebalo mu je dat 88 godina i svaki dan ga mučit ko Isusa.
radije dozivotno...  :wink:
stvarno je svijet lud kad ima takvih idiota...
 
pasko said:
http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/752320/index.do

da li je ovo ona budala koja se potukla sa motoristima na nekoj pumpi
i onda pijan i ponizen rekao da ide pregaziti
prvog motoristu i onda ubio onog na motoru i uz put ubio i pjesaka
koji veze nisu imali sa ovima na pumpi
i dobio samo 8 godina  :palacdolje: :palacdolje:
dobro su rekli roditelji     Bože, jadne li države

samo 8 godina ?

ponekada se pitam zašto nema smrtne kazne...

ali opet, za neke ljude sa tako malom količinom mozga to bi samo bila nagrada...

takve ljude bi trebalo pustiti da se pate u životu, strpati ih 101 godinu u zatvor i maltretirati ih

....  :pandur:
 
bikerboy said:
još bu se ta kazna nakraju prepolovila i onda bu još prije izašao zbog dobrog vladanja ili nečeg!uglavnom za državu i sudstvo :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

prepolovil bi ja njega

pozelio bi si da nikad iz zatvora nemora izac
 
aj bi uveo smrtnu kaznu ali samo za takve slucajeve,tj.za 'namjerna' ubojstva...
speed attack said:
prepolovil bi ja njega

pozelio bi si da nikad iz zatvora nemora izac
mislim da i taj covik nece pozelit izac iz zatvora,samo da ga se docekaju nakon sto izade... :uzi:
 
ja bi mu smrtnu kaznu napisao... :palacdolje:
namjerno ubojstvo...
 
A nitko se u svemu tome nije zapitao ono što je najvažnije: odakle duševnome bolesniku vozačka dozvola? U zadnje vrijeme bilo je nekoliko teških nesreća, koje su izazvali upravo takvi ljudi! Jednako odgovorna je i osoba koja je naplatila pregled, a nije ustanovila ono što je trebala!

Čemu služe lječnički pregledi, kad vozačke dozvole postaju dozvole za ubojstva slučajnih žrtava, nevinih ljudi koji se u krivo vrijeme zateknu na krivome mjestu?
 
Presuda je NEPRAVOMOĆNA. Prema tome nije definitivno 8 godina.
I da... stvar je kvalifikacije... pitajte državno odvjetništvo zašto je to kazneno djelo kvalificiralo kao  prometnu nesreću (sa smrtnom posljedicom), a ne kao kazneno djelo ubojstva ili teškog ubojstva.
Pogledajmo svi skupa jednu epizodu "Pravde za sve" pa će nam možda biti jasnije... :mrgreen:
Ono što htjedoh reći... mislim da 'rvatistan nije izoliran slučaj niti nešto posebno jadno spram ostalih... jer lako je dokazati tezu da je bila riječ o prometnoj nezgodi, a puno teže da je bila riječ o ubojstvu s namjerom :? koliko god nama bilo jasno o čemu se radi, još su stari latini smislili onu začudnu "In dubio pro reo"
:mrgreen: