Brembo kočnice

sosed_antonijo

New member
Naime zanima me, dali netko zna gdje se u Zgb mogu kupiti Brembo kočione pločice. Molio bi i neke kontakt brojeve ili naziv i adresu trgovine.
 
tek sad vidio tu temu... ja imam brembo karbonske kocnice i koce prejebeno... skoro sam opal s motora koliko bolje koce u odnosu na original plocice iako sam slusao da se trebaju zagrijat da bolje koce i takve gluposti!
jedina im je mana sto kostaju duplo skuplje od orgigi hondinih al isplati se svake ulozene kune!
uzeo sam ih kod benconija i to je ona najmeksa trkaca varijanta
 
Zlatni2001 said:
tek sad vidio tu temu... ja imam brembo karbonske kocnice i koce prejebeno... skoro sam opal s motora koliko bolje koce u odnosu na original plocice iako sam slusao da se trebaju zagrijat da bolje koce i takve gluposti!
jedina im je mana sto kostaju duplo skuplje od orgigi hondinih al isplati se svake ulozene kune!
uzeo sam ih kod benconija i to je ona najmeksa trkaca varijanta

koliko para :misli:
 
urarmili said:
koliko para :misli:

koliko se sjecam kostale su oko 800-900 kn za prednje diskove dok su u hondi oko 400-500 kn... al imas i od bremba normalne plocice koje su po cijeni hondinog originala
 
Zlatni2001 said:
tek sad vidio tu temu... ja imam brembo karbonske kocnice i koce prejebeno... skoro sam opal s motora koliko bolje koce u odnosu na original plocice iako sam slusao da se trebaju zagrijat da bolje koce i takve gluposti!
jedina im je mana sto kostaju duplo skuplje od orgigi hondinih al isplati se svake ulozene kune!
uzeo sam ih kod benconija i to je ona najmeksa trkaca varijanta

Meni je ženska rekla da za moj motor imaju 2 varijante plavecrvene, e te crvane su oznake SA pa sad neznam koje da uzmem. Crvene su skuplje 70 kuna po disku
 
zašto baš moraju biti brembo zašto ne neke druge ne kažem da ove ne valjaju dapače ali mislim  da bi i s nekim drugin proizvođačem bio zadovoljan a prošao bi i jeftinije 8)
 
samo nemoj Lucas uzimat,meni ih je podvalilo cvile,drobe,melju da mi je neugodno kocit
 
Ljudi mi govore momak potrosile su ti se plocice a ja stavija nove,sad se ja smijem od muke
 
sv.Petar said:
zašto baš moraju biti brembo zašto ne neke druge ne kažem da ove ne valjaju dapače ali mislim  da bi i s nekim drugin proizvođačem bio zadovoljan a prošao bi i jeftinije 8)

Ne moraju baš biti Brembo ali sam na temelju jednog testa iz moto novina zaključio da bi možda bile O.K.
Mislim da ne postoji niti jedna marka pločica a da se bar netko ne žali na njih, pa me samo to stavlja u razmišljanje što na kraju uzeti.
 
Našao sam Brembo kočnice u Bencony moto. Za moj ZRX koštaju cca 700 Kn. "Crvene" bi trebale biti mekše i bolje kočiti, a dvoumim se između Bremba i Lucasa (cca 550 Kn). Međutim sad vidim da im nezadovoljnika i sa Lucas kočnicama, mada i kod njih ima 3-4 vrste pločica (s obzirom na mekoću). Za sad sam koristio Carbon Lorain SBK pločice i nisam bio nešto impresioniran s kočenjem( mada ne koče loše), pa želim isprobati neku od ove dvije marke s obzirom da mi ih je preporučio serviser.
 
U mene su Lucas najmekse,koce one dobro ali brate skripe ako ti to nesmeta uzmi ih.Ja se vracam na Ferodo
 
Evo moji dojmovi, imao Brembo plocice i moja Aprila kocila odlicno, posto sam se ozbiljno pripremao za Dunlop kup iz cistog mira promjenio plocice, uzeo Carbon Lorain SBK5.
Plocice mi na pocetku grizu, ali trebaju vecu silu kasnije. Na preporuku uzmu ih i moji prijatelji :? kolegi nakon par kocenja prpouste :shock:
Meni na Grobniku i nakon opetovanih, ne bas njeznih kocenja, radile dobro (y)

Dojam; Brembo su bolje :shock: ove cu prodati, nekom :mrgreen: i kupiti si Brembove (y)
 
Meni je jedan serviser reka da mi skripe zato jer sam ih zapalija na pocetku,prodavac kaze da svakom stotom se to dogodi (di bas meni?) Ja kazem da su pune zeljeza i da jos vise skripe posli kise i vlage i da ih nikad vise necu uzet
 
Meni su Carbone Lorraine SBK3 bile predobre pločice, nikad nikakvog zuka nisu proizvele a kad bi se ugrijale zaustavljale bi motor kad bih samo pogledao ručku kočnice  :mrgreen: . Ali SBK5 mi nisu bile tako dobre i škripale su za popizdit, i šteta što se sbk3 više ne rade jer su daleko bolje od sbk5...
Imao sam još i Galfer HH i trenutno vozim EBC HH pločice. Za galfera neću ništa pisat jer sam ih imao svega par stotina km na motor, a EBC HH su mi najdraže pločice koje sam do sad probao, kad se ugriju grizu ko mali gremlini.  (y)
 
aurellie said:
Meni su Carbone Lorraine SBK3 bile predobre pločice, nikad nikakvog zuka nisu proizvele a kad bi se ugrijale zaustavljale bi motor kad bih samo pogledao ručku kočnice  :mrgreen: . Ali SBK5 mi nisu bile tako dobre i škripale su za popizdit, i šteta što se sbk3 više ne rade jer su daleko bolje od sbk5...
Imao sam još i Galfer HH i trenutno vozim EBC HH pločice. Za galfera neću ništa pisat jer sam ih imao svega par stotina km na motor, a EBC HH su mi najdraže pločice koje sam do sad probao, kad se ugriju grizu ko mali gremlini.  (y)

A Brembo :misli:
 
Taman sam sredija svoje plocice Lucas(skripile,drobile...)Poslusa sam jednog mestra i stavija grafitne masti (na stranu di su klipici i celjust)na plocice i sad je sve OK (y)
 
Branko-ST said:
Taman sam sredija svoje plocice Lucas(skripile,drobile...)Poslusa sam jednog mestra i stavija grafitne masti (na stranu di su klipici i celjust)na plocice i sad je sve OK (y)

I, jel sad dobro koče te Lucasove pločice?