Brisanje "zabrane otuđenja" iz prometne

Dawg

Member
DakleM, uzela sam novi motor prije 8 godina na kredit koji je trajao 5 godina. Kredit uredno isplaćen prije tri godine. Prometna čista kao suza dok se nije popunila te sam prije koji mjesec morala na tehničkom vaditi novu prometnu. I onda štok i vjeverica, teta na šalteru mi u novu prometnu upiše zabranu prodaje vozila!? Tri-četiri mjeseca sporadičnih poziva banci na koje se nitko nije javljao rezultiralo je mojim osobnim odlaskom tamo. Striček mi potvrdi da je kredit uredno isplaćen i da će provjeriti o čemu se radi. Danas me iz banke zove da moram platiti brisanje te zabrane Fini?! Je li to normalna procedura ili netko pokriva svoju nesposobnost i da bude loš birokrat.  :angry:
 
Pa ako je nekakva njihova greška, moraćeš ih natjerat da to oni plate (banka, fina, ko god je zasro). Možeš i ti prešutit i platit i spasit nešto živaca, ali na tvoj mjestu bih se zainatio.
 
e a zavisi koliko ce to kostati,ako je manja cifra u pitanju i presuti se,ali ako je nesto malo vece bas i nije prijatno
 
Je, tak su i meni za auto. Moraš platit u fini nešto da ti to oni obrišu iz evidencije valjda i onda opet na mup da ti to iskrižaju u prometnoj  :palacdolje:
 
Uobicajena procedura. Koliko se sjecam treba sa nekakvom potvrdom iz banke ici na Finu koja tada salje nesto nekome i kada dobije potvrdu da je to nesto stiglo nekome, brise zabiljezbu koju uzgred budi receno nisam nikad niti upisao u prometnu jer sam se oglusio na poziv da se sa prometnom javim u MUP radi upisivanja navedene zabiljezbe.
Problema nije bilo dok vozilo nije promijenilo vlasnika i on isao vaditi novu prometnu. Mislim da iznos cak i nije bio zanemariv ali drugog izbora nije bilo. Ako sam sta zaboravio ili pogrijesio ispricavam se jer je sve skupa bilo prije vise godina.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
To je običajena procedura, a ide ovako:
U banci podneseš zahtjev, platiš određenu svotu(svaka banka ima svoju cijenu za taj postupak).
Kad službenik u banci sve ispuni i pečatira, potpišete te papire i onda nosiš u FINU.
FINA provjeri sve što treba i ako je sve OK, za par tjedana dobiješ doma plavu kovertu iz MUP-a da dođeš u policiju, da poneseš prometnu i onda se tek briše ta zabrana.  :police: :LOL:

BTW, meni HYPO uzela oko 150kn za to zadovoljstvo!!
 
Ovisi u kojoj si banci uzela kreditic. Neke banke posalju u finu da je klijent otplatio kredit, onda fina posalje u mup da je vlasnik vozila otplatio kredit pa ti samo dobijes dopis od mupa da doneses prometnu/knjizicu vozila (ovisi kad se sve to dogada/lo) i to je to. No kod vecine banaka ti sam moras to sve obavljati i dodatno placati za potvrde sa milju zigova.  :x