Broj poginulih ove godine

Status
Not open for further replies.
Mislim da je u sljedecem problem

na 6 ici nemas osjecaj da ide....onda se zalaufas...pa pomislis ajd jos malo okretaja  jos malo jos malo i eto te na 200.....
jednostavno nema momenta i mislis da nejde(iskreno kad sam probao sam se razocarao,dok nisam pogledao na brzinomjer.)
neiskusnom je to rjesen slucaj...uglavnom spada pod rip sekciju ili se jedva izvuce

cast izuzecima
 
Nismo mi za ništa odgovorni. Ovdje se može pozvati na onu: misli globalno, djeluj lokalno. Nemojte se zamarati s raznim smrtnim slučajevima svuda oko nas, to nije vaš problem. Koncentrirajte se na uži krug ljudi oko sebe i probajte ga odraditi kvalitetno. Sve ostalo je mlaćenje prazne slame i pišanje uz vjetar.
 
J.U.R.C.A said:
Mislim da je u sljedecem problem

na 6 ici nemas osjecaj da ide....onda se zalaufas...pa pomislis ajd jos malo okretaja  jos malo jos malo i eto te na 200.....
jednostavno nema momenta i mislis da nejde(iskreno kad sam probao sam se razocarao,dok nisam pogledao na brzinomjer.)
neiskusnom je to rjesen slucaj...uglavnom spada pod rip sekciju ili se jedva izvuce

cast izuzecima

potpisujem!

(y)
 
Ja ne potpisujem, opasniji je skuter. Generalno, ako nemaš osjećaj šta je dvjesto onda se toliko ni ne voziš.
 
Gle, ja na KLV-u (za razliku od KLE-a) cesto ulovim sebe da idem brzinom kojom tesko mogu stici zakociti na vrijeme ako auto ispred mene napravi nepredvidljiv potez.

Na skuteru mi se to bas i nije dogadjalo...

No, kuzim tvoj komentar - i ne generaliziram, samo govorim iz svog iskustva koje moze biti drugacije od tvog i od vecine drugih koji voze motore, a ne skutere...
 
mate said:
Nismo mi za ništa odgovorni. Ovdje se može pozvati na onu: misli globalno, djeluj lokalno. Nemojte se zamarati s raznim smrtnim slučajevima svuda oko nas, to nije vaš problem. Koncentrirajte se na uži krug ljudi oko sebe i probajte ga odraditi kvalitetno. Sve ostalo je mlaćenje prazne slame i pišanje uz vjetar.

e upravo to...
šta će meni netko pričat kako vozi po ograničenjima,pa kad treba stat nemože stat..
bili na grobniku na školi vožnje sve neki napuhanci sa sportivama,a rade gore vrijeme na kočenju duplo nego ja na nekidu,kočenje u zavoju-pola ih je izletilo,zašto? samo zato što su se prvi put našli u takvoj situaciji. ljudi teorija je jedno a praksa nešto deseto..
svi su jaki tu na forumu,a na cesti nula :misli:
 
deset godina vozim skutere i od ove godine 636 a da prije nisam sjeo na motor sa brzinama, i nakon prvih sto metara sam bio siguran da je to čudo od 136 konja lakše vozit od skutera sa 50 ccm i dan danas to tvrdim, samo što mora u glavi postojati blokada za te konjiće
ja kao skuteraš na R-u cestu doživljavam iz perspektive skuteraša...tj paziš na svaku anomaliju ili rupicu na cesti jer skuter hvataš po zraku ako naiđeš na iste, kolotrag i tračnice mogu biti pogubni za skutere sa tim kotačićima od 10+ colanijedna guma ne drži baš pretjerano jer joj fizika skutera ne dopušta ma kakve ona smjese bila....i kad s takvim stavom sjedneš na pravi motor ti imaš rezervu od 40% u odnosu na skuter jer su današnji motori superiorni po pitanju kočnica, držanja, guma i ciklistike i to znaći da se jako sigurno voziš. ak nemaš mozak da se smiriš na gasu onda si debil i prodaj motor i kupi si doživotnu kartu za ZET.
 
alfred stokes said:
Pitajte Rivija ili mene za trajnost guma :)
Masu ove  ekipe se sprda s tim i znam da to nije zlonamjerno, ali jednostavno iz toga se da očitat puno stvari

Ima jedna stvar. Ja se, naime, vozim radi sebe i svog gušta. Idem brzo koliko mi je gušt (što je uvijek, ali doslovce uvijek, preko dozvoljene granice). Nastojim vozit defanzivno, pametno, u grupi uvijek zadnji, jer bez problema kontroliram tempo i ne gledam oće li me ko straga forsirat.
Kad izuzmem ljude koji su stradali tuđom pogreškom, a vozili su normalno, ne forsirali sjekli gdje ne treba, za ostale me praktički nije briga. Jer oni su gospodari svoje sudbine. Nakon dozvoljenih 80 na sat, velika je razlika ideš li 100 ili 200.
Ne filozofiram ja ovdje. Htio sam samo reć, jebe mi se, radite šta oćete.
 
J.U.R.C.A said:
Mislim da je u sljedecem problem

na 6 ici nemas osjecaj da ide....onda se zalaufas...pa pomislis ajd jos malo okretaja  jos malo jos malo i eto te na 200.....
jednostavno nema momenta i mislis da nejde(iskreno kad sam probao sam se razocarao,dok nisam pogledao na brzinomjer.)
neiskusnom je to rjesen slucaj...uglavnom spada pod rip sekciju ili se jedva izvuce

cast izuzecima
ima ljudi koji nađu neku ravnicu i bulje samo u brzinomjer umjesto na cestu....
 
thule_5689 said:
ima ljudi koji nađu neku ravnicu i bulje samo u brzinomjer umjesto na cestu....
ne kuzim smisao tvog replya

ako na mene mislsi iz mog posta ces skuziti da sam ja gledao cestu dok nisam pustio gas i pogledao na kratko brzinomjer

ako mislis na ove koje sam ja spomenuo onda se slazem s tobom....
 
J.U.R.C.A said:
ne kuzim smisao tvog replya

ako na mene mislsi iz mog posta ces skuziti da sam ja gledao cestu dok nisam pustio gas i pogledao na kratko brzinomjer

ako mislis na ove koje sam ja spomenuo onda se slazem s tobom....

Decki prije nego se porječkate:

Postoji razlika izeđu gledanja i pogledavanja.
Npr. Piloti pri manevrima pogledavaju u određeni set instrumenata ovisno o manevru...2 ili 4 ili 6 uglavnom s vremenom ti pogledi iz buljenja u instrumente prerastaju u kratke poglede očima bez pretjeranih trzaja glavom vratom itd.
Ista stvar je sa svakim od vozila u ovom slučaju motorima, svaki od nas s vremenom dobije osječaj gdje mu se što nalazi na cajgeru, koji broj traži...la la la, te s vremenom i naše buljenje u brojku 270..mislim 80 postaje samo kratki pogled.
Sorry za OT... :LOL:
 
vlucic said:
Tijekom 2004. godine smrtno je stradalo 77 motorista i mopedista, a tijekom 2005. godine ta je brojka dosegla gotovo 100 smrtno stradalih.

Ovi podaci su da se smrznemo jer običnom matematikom možemo zaključiti da je npr. u periodu kolko postoji Grobnik do danas stradalo više od 2000 motorista (cca 70 na godinu što približno odgovara navedenom prosjeku)..... a to je slikovito iskazano 5 punih tribina ili jedna dobro posjećena sportska priredba.....previše je ljudi stradalo, a koliko je nestankom tih ljudi osiromašen i svijet ljubitelja motora, ...prisjetimo se samo onih koje smo poznali..
 
Status
Not open for further replies.