Brušenje izgrebanog vizira kacige

RideOn

Member
Uspio sam izgrebati plastiku vizira točno preko oka, i ide mi na kukija kad gledam kroz to. Nije duboko izgrebano, pa kažu da bi se moglo izbrusiti i izpolirati.

Zvao sam ove što bruse farove pa su mi rekli da neće to raditi. Nisam siguran jel bi to išlo ručno, pa ako neko zna gdje bi se to moglo odraditi u ZG?

Novi vizir je skoro 80 eur s poštarinom, rađe bi uzeo novu Arai kacigu za 450 eur nego dao 80 za novi vizir:mrgreen: Jebem se u logiku...
 
jednom davno netko tu napisao da se da donekle spolirati vizir s pastom za zube.Probao i bilo je dosta bolje, makar sumnjam da može pomoći kod dubljeg risa
 
Vidio sam i ja na internetu ali i ja sumnjam da bi to išlo. Pasta nije dovoljno abrazivna. Rekao mi je gosn far brus da treba ići sa više gradacija brusnog papira, do 2000, pa polirati. Da mi se dokopati alata, sam bi napravio.
 
Ako je izgreban toliko da te nervira, onda ti je to idealna prilika za probat ispolirat. Osobno ne vjerujem da je to moguce pa da imamo rezultat empirijskog istrazivanja.😋
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
meni nije neki trošak vizir,

više me nervira anti-fog (Shoei)
to ne da možeš ispolirati, nego još nisam otkrio
s čime i kako samo obrisati nakon dulje vožnje,
a da bar malo ne dobije koju recku, ako sam vozio
negdje u gradu s dignutim dijelom flip-up
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
dobro se ispljuješ u vizir,ko na masci za ronjenje :D
 
Nervira me što kaciga ne vrijedi 150 eur, stara Bell. Nova je 250tak. I sad bi ja kao trebao dati pola vrijednosti kacige za komad jebene plastike. Vjerovatno su ti viziri tako skupi jer se taj model više ne proizvodi.
 
dobro se ispljuješ u vizir,ko na masci za ronjenje :D
:mrgreen: ma da - baš,
ne možeš ni običnom destil. vodom obrisati i mikrofibrom,
a već dobije od prašine, kamenčića ;)

zato anti-fog i ne stavljam u sve kacige, već samo u one za dulje vožnje (y)

EDIT:
a da; sad sam skužio, jer i malo rekreativno ronim :D
mislio si da ga uopće i ne stavljam ispod vizira - a ono protiv magljenja (y)
 
Last edited:
Nervira me što kaciga ne vrijedi 150 eur, stara Bell. Nova je 250tak. I sad bi ja kao trebao dati pola vrijednosti kacige za komad jebene plastike. Vjerovatno su ti viziri tako skupi jer se taj model više ne proizvodi.
Meni se na Hjc prozirni vizir ogrebao jako brzo, nisam polirao jer je dosta veća ogrebotina.
na aliexpressu sam uzeo zamjenski tamni vizir (za tri put manje nego u dućanu) i super je.
 
  • Like
Reactions: Majest and RideOn
Nema od poliranja ništa, ako i uspiješ to ispolirat moglo bi krivit sliku.🤔
 
  • Like
Reactions: strasilo and Medo
Prpa je dobro napisao - prvo i najjeftinije pasta za zube uz napomenu da sam sebi u glavi u startu otpišeš taj vizir, pa ako i sjebeš da ne žališ.

Svojedobno polirao vjetrobran na motoru, mislim da je bio baš 2000 brusni (toliko je fin da samo matira/zamuti površinu), pa onda Sonaxovo sredstvo za poliranje farova i ispalo je ok za manje ogrebotine (y)

Ali kako je Zog napisao, mislim da se već po forumu spominjalo kako će poliranje vizira kacige dovesti do iskrivljenog vidnog polja.
 
Nema od poliranja ništa, ako i uspiješ to ispolirat moglo bi krivit sliku.🤔

Jel to iz iskustva?

Onda moram pljunuti 450 eur za novi Arai, nema druge:D Teško žabu u vodu natjerat...


Ali kako je Zog napisao, mislim da se već po forumu spominjalo kako će poliranje vizira kacige dovesti do iskrivljenog vidnog polja.

Glavobolja garantirana.
 
meni nije neki trošak vizir,

više me nervira anti-fog (Shoei)
to ne da možeš ispolirati, nego još nisam otkrio
s čime i kako samo obrisati nakon dulje vožnje,
a da bar malo ne dobije koju recku, ako sam vozio
negdje u gradu s dignutim dijelom flip-up
Ista stvar i kod maski za skijanje, ne smijes ju taknut iznutra, doslovno 🤣
Samo ispiranje s carlijem i toplom vodom i tjt, prirodno susenje 😁
 
  • Like
Reactions: DADO+
Prpa je dobro napisao - prvo i najjeftinije pasta za zube uz napomenu da sam sebi u glavi u startu otpišeš taj vizir, pa ako i sjebeš da ne žališ.

Svojedobno polirao vjetrobran na motoru, mislim da je bio baš 2000 brusni (toliko je fin da samo matira/zamuti površinu), pa onda Sonaxovo sredstvo za poliranje farova i ispalo je ok za manje ogrebotine (y)

Ali kako je Zog napisao, mislim da se već po forumu spominjalo kako će poliranje vizira kacige dovesti do iskrivljenog vidnog polja.
Vjetrobran i far / farove sam i ja sa sonax setom polirao par puta .. ali vizir nisam htjeo s time jer ovako je jedna ogrebotina a nakon poliranja si mogu zeznut vidno podrucje..