Brzinomjer

bruno

New member
Zanima me montiranje onog malog brzinomjera od bicikla na motor...mutno mi je u sjećanju da sam čitao i slušao da ekipa to montira na motor i da je točnije od original satova ako se dobro namjesti :misli: Jel ima ko iskustva?
 
Imam ja sa skuterom iskustva...čak je pokazivao manju(vjerojatno točniju brzinu) od sata na skuteru...istna sfušario sam sve ali je mjerio... :mrgreen:
 
bruno said:
Zanima me montiranje onog malog brzinomjera od bicikla na motor...mutno mi je u sjećanju da sam čitao i slušao da ekipa to montira na motor i da je točnije od original satova ako se dobro namjesti :misli: Jel ima ko iskustva?
Bruno sto te zanima oko montaze

jednostavnije ti je na zadnji kotac to smontirati i na zadnju vilicu jer je dosta tesko to na upside down prednjij rjesiti

uglavnom uzmes krojacki metar i stavis po sredini i omotas gumu (pretpostavimo zadnju)
u izmjeris njen opseg u milimetrima i ukucas u sat.i rjesena stvar.
kad ti se potrosi guma opet uzmes izmjeris i ukucas u milimetrima takoder i opet tocno pokazuje(dok serijski na veliko pocne srat)

(y)
 
J.U.R.C.A said:
Bruno sto te zanima oko montaze

jednostavnije ti je na zadnji kotac to smontirati i na zadnju vilicu jer je dosta tesko to na upside down prednjij rjesiti

uglavnom uzmes krojacki metar i stavis po sredini i omotas gumu (pretpostavimo zadnju)
u izmjeris njen opseg u milimetrima i ukucas u sat.i rjesena stvar.
kad ti se potrosi guma opet uzmes izmjeris i ukucas u milimetrima takoder i opet tocno pokazuje(dok serijski na veliko pocne srat)

(y)
na mom je bilo malo drugačije... ja sam samo trebao izmjeriti udaljenost magneta koji sam postavio na felgu od osovine kotača i to ukucati u sat... i nema naknadnih promjena...  (y)
 
strasilo said:
na mom je bilo malo drugačije... ja sam samo trebao izmjeriti udaljenost magneta koji sam postavio na felgu od osovine kotača i to ukucati u sat... i nema naknadnih promjena...  (y)
:misli:
Neznam baš.....
:?
 
Karabaja said:
:misli:
Neznam baš.....
:?
i još se hvališ time..  (y)

kako dobiješ obim kotača ? ... RП ... ili 2rП i dobiješ kutnu brzinu da dati obim kružnice... i šta tu nije jasno..  (y)
 
strasilo said:
na mom je bilo malo drugačije... ja sam samo trebao izmjeriti udaljenost magneta koji sam postavio na felgu od osovine kotača i to ukucati u sat... i nema naknadnih promjena...  (y)

ako se dobro sjećam tako je funkcioniralo kad sam stavljao na bicikl, ali to je bilo davno tako da...

zapravo ne znam ni sam šta sam htio ovom temom, više kao općenito vidit jel ko stavljao na motor i kakva su iskustva...

i da kolka je najveća brzina koju pokazuju? iako mi to nije pretjerano bitno, najviše mi je da imam za grad do 50 bar...
 
bruno said:
Zanima me montiranje onog malog brzinomjera od bicikla na motor...mutno mi je u sjećanju da sam čitao i slušao da ekipa to montira na motor i da je točnije od original satova ako se dobro namjesti :misli: Jel ima ko iskustva?
bruno said:
ako se dobro sjećam tako je funkcioniralo kad sam stavljao na bicikl, ali to je bilo davno tako da...

zapravo ne znam ni sam šta sam htio ovom temom, više kao općenito vidit jel ko stavljao na motor i kakva su iskustva...

i da kolka je najveća brzina koju pokazuju?
ko tu koga jebe...  :misli:
:jesus: :LOL:
 
strasilo said:
i još se hvališ time..  (y)

kako dobiješ obim kotača ? ... RП ... ili 2rП i dobiješ kutnu brzinu da dati obim kružnice... i šta tu nije jasno..  (y)
Ne kužim zašto se ukucava udaljenost od magnata do osovine...  :misli:
bruno said:
ako se dobro sjećam tako je funkcioniralo kad sam stavljao na bicikl, ali to je bilo davno tako da...

zapravo ne znam ni sam šta sam htio ovom temom, više kao općenito vidit jel ko stavljao na motor i kakva su iskustva...

i da kolka je najveća brzina koju pokazuju? iako mi to nije pretjerano bitno, najviše mi je da imam za grad do 50 bar...
Radi sigurno do 50.
 
strasilo said:
ko tu koga jebe...  :misli:
:jesus: :LOL:

ko pita ne (s)kita... :mrgreen:
 
Karabaja said:
Ne kužim zašto se ukucava udaljenost od magnata do osovine...  :misli:
pa zato jer ta udaljenos pomnožena sa rudolphovim brojem koji se još naziva "pi" daje obim kružnice koji prelazi taj magnet dok zatvori jedan pun krug .... onda taj sat broji frekvenciju prolazaka pored magnetnog prijemnika i uspoređuje ga sa dužinom oboda kružnice i tako izračunava brzinu kretanja..  (y)
 
da nije Ludvigov broj?

i ako ti postaviš to na određenu dužinu, taj magnet, i upišeš tu dužinu, kako on zna kolki je kotač????

šta je to kuća? :mrgreen:
 
strasilo said:
pa zato jer ta udaljenos pomnožena sa rudolphovim brojem koji se još naziva "pi" daje obim kružnice koji prelazi taj magnet dok zatvori jedan pun krug .... onda taj sat broji frekvenciju prolazaka pored magnetnog prijemnika i uspoređuje ga sa dužinom oboda kružnice i tako izračunava brzinu kretanja..  (y)
Kružnice koju upisuje magnet ili one koju opisuje krajnja točka kotača (radijus te kružnice je od osovine do asfalta)?
 
Karabaja said:
Kružnice koju upisuje magnet ili one koju opisuje krajnja točka kotača (radijus te kružnice je od osovine do asfalta)?
e dečko, jel znaš ti šta je to kutna brzina ?

receptor koji stavljaš na vilicu stavljaš na istu udaljenost od osovine kao što je i magnet, a pošto magnet ne zakucavaš ekserom za gumu (ili možda da) već ga stavljaš negdje na felgu, onda je satu bitna ta kružnica koju opisuje magnet, a ne vanjski rub gume...  (y)
 
strasilo said:
e dečko, jel znaš ti šta je to kutna brzina ?

receptor koji stavljaš na vilicu stavljaš na istu udaljenost od osovine kao što je i magnet, a pošto magnet ne zakucavaš ekserom za gumu (ili možda da) već ga stavljaš negdje na felgu, onda je satu bitna ta kružnica koju opisuje magnet, a ne vanjski rub gume...  (y)
Znači ovako: Kotač se okreće npr 1 okr u sekundi, magnet je na radijusu 10cm (kruznica je onda 60cm, uzmemo da je pi=3), dok je kotač promjera 40cm, znači radijus 20cm, opseg 120cm. Sad po tvome taj brzinomjer vido ovo boldano, što daje brzinu 60cm/s, a stvarna brzina je 120 cm/s.

I daj čim prije odgovori, gladan sam.
 
Daj kupite sigma cuku pa procitajte upute kakve formule kakve kemije neki radijusi ovo ono
svejedno je di stavis magnet u odnosu na osovinu
mjeri se ovako
upravo uzeto iz manuala od sigme



i mjeri tocno do 299 vrijednosti
2 bruno :
upravo radim na tom projektu
 
ajde da sad ne razglabamo u nedogled, jer smo obojica upravu... s tim što ti opisuješ sat koji mjeri obodnu brzinu, a ja onaj koji mjeri kutnu brzinu...  (y)
 
strasilo said:
ajde da sad ne razglabamo u nedogled, jer smo obojica upravu... s tim što ti opisuješ sat koji mjeri obodnu brzinu, a ja onaj koji mjeri kutnu brzinu...  (y)
Šta će ti kutna brzina?  :misli: