Budućnost kineskih motora

ZZveR 14

New member
Pojavom većeg broja kineskih motora na našem i svjetskim tržištima što mislite kakva je budućnost kineske moto industrije. Da li će pokoriti ciijeli svijet svojim motorima.
 
S današnjom kvaliteto mogu pokorit sano one koji nisu još isprobali nešto made in china :jesus:
 
Worf said:
S današnjom kvaliteto mogu pokorit sano one koji nisu još isprobali nešto made in china :jesus:


To su govorili i za Japance prije 30g  :mrgreen:
 
Nece propasti!
Svakim danom ih ima sve vise i time postaju sve pristupacniji, jeftiniji.
S vremenom ce poboljsati kvalitetu i "pokoriti" svijet.
I mi im strahovito pomazemo svojim pristupom.
Ja imam kineski skuter i zelim ga prodati.
Ali 'ko ce to kupiti kad ima novoga, sa garancijom, na kredit, za samo par tisuca kuna vise.
Dakle pomazemo kinesku industriju, jer kineski proizvodi se ne kupuju polovni (ako prezive i dojde do toga da se prodaju).
 
vickodu said:
To su govorili i za Japance prije 30g  :mrgreen:
nikad ja nisam cuo za japance takvo nesto...Sjecam se starih hondi...automobila...motocikala...to ide i dan danas...japanac je uvijek bio pojam za preciznost...kvalitetu...i trajnost...u svemu....autima...elektronici...motorima..satovima...ugl....svemu...nemaju veze sa kinezima...U drugom svj ratu vec su bili jaki kao industrija....najjacu i najvecu flotu su imali...avio industriju...da im amerikanci nisu bacili atomsku bombu....nikad nebi kapitulirali...fanatici su.... (y) Kinezi su pak plagijatori...odlikuje ih smisao za fuseraj i nekvalitetu...imaju srece sto je svijet pogoden krizom...pa guraj na trziste jefitine proizvode...koji samo oblikom(a niti time) podsjecaju na motore i skutere....Da je situacija drugacija...i da ljudi nisu dekintirani...vjeruj mi da nebi po ducanima bili niti K od kineskih proizvoda....Kome trebaju nekvalitenna prometala..? Otrovne iigracke za djecu ? Odjevni predmeti nikakve kvalitete ?
 
pokorit svijet nece al da ce prodat podosta to sigurno hoce..kvaliteta pa i dizajn im sad nisu nesto ali napreduju i to koracima od 7 milja...u svakom slucaju moto industrija im je 7 svjetlosnih godina ispred nase na brdovitom balkanu :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
nikad ja nisam cuo za japance takvo nesto...Sjecam se starih hondi...automobila...motocikala...to ide i dan danas...japanac je uvijek bio pojam za preciznost...kvalitetu...i trajnost...u svemu....autima...elektronici...motorima..satovima...ugl....svemu...nemaju veze sa kinezima...U drugom svj ratu vec su bili jaki kao industrija....najjacu i najvecu flotu su imali...avio industriju...da im amerikanci nisu bacili atomsku bombu....nikad nebi kapitulirali...fanatici su.... (y) Kinezi su pak plagijatori...odlikuje ih smisao za fuseraj i nekvalitetu...imaju srece sto je svijet pogoden krizom...pa guraj na trziste jefitine proizvode...koji samo oblikom(a niti time) podsjecaju na motore i skutere....Da je situacija drugacija...i da ljudi nisu dekintirani...vjeruj mi da nebi po ducanima bili niti K od kineskih proizvoda....Kome trebaju nekvalitenna prometala..? Otrovne iigracke za djecu ? Odjevni predmeti nikakve kvalitete ?


Slazem se da su japanci vazda bili kvalitetni ali su ljudi kod nas prije bili jako nepovjerljivi prema njihovim proizvodima. Sto se tice kineza vjerujem da bi se kod njih naslo i ponesto kvalitetnijih proizvoda ali nasi trgovci koje samo interesira profit gledaju da plate sto manje u nabavi i ne interesira ih kolika je kvaliteta
 
moj stari je kupil prije 15 dana kineskog skutera, na karticu na 12 rata, njemu je super za ribiciju, meni za ducan i grad... KINA (y) (y)

p.s

OBOZAVAM kinesku hranu! :hrana:
 
Ne zaboravite da pljuvate po jeftinim kineskim proizvodima. Pogledajte samo odakle su vaši high tech telefoni, televizije, djelovi auta i motora, itd pa teška industrija da bi na kraju došli do vojne i svemirske tehnologije. Svi bi htjeli jeftino a kad im se da onda nevalja  :mrgreen: Skupi kineski proizvodi su druga priča samo normalno da netko neće dovuć nešto super skupo iz kine jer je ipak na drugom kraju svijeta, pa tako nitko ni nezna što se nudi.
Kina je već danas #1 u industriji, vjerojatno im je i tehnologija vrlo blizu, a kakvim koracima grabe naprijed mogu mislit što će to bit za 10-ak godina
 
Da bog da ih bilo sve više, neka ljudi imaju izbora. Kvaliteta se ionako popravila u zadnjih par godina, a poprilično su konkurentni cijenom. Svaki od njihovih proizvoda će imati svog kupca koji će ga koristiti za ono što  mu treba....kao što je napisani "Starom za ribe dobro, a meni za grad..." Za to mu definitivno ne treba transalp...
 
Ne znam zasto se govori o kineskoj nekvaliteti?

U redu, kineski neki veci proizvod je prilicno lose kvalitete, ali to je stoga sto su namjenjeni specificnom low budget trzistu. I to ima svog razloga.

Ali nisu mi jasni oni koji kazu da su kineski proizvodi lose kvalitete, dapace ti ljudi su mi izuzetno smijesni buduci je vrlo velik broj dijelova koji su izradeni upravo tamo. To sto je neka maticna firma iz njemacke ili japana ne igra ulogu jer su njihovi proizvodi u 90 posto slucajeva ipak izradeni u kini. Dakle ocito se moze ali to ovisi o narucitelju proizvoda i namjeni istoga. Zato ove neutemejene predrasude nemaju nekog smisla.

Dakle jos jednom ako smatrate da kinezi ne mogu napraviti proizvod tocno po vasim specifikacijama vec da ce on biti vidno losiji od vasih zelja onda se grdno varate.
 
aurellie said:
(y)a. Pogledajte samo odakle su vaši high tech telefoni, televizije, djelovi auta i motora, itd pa teška industrija da bi na kraju došli do vojne i svemirske tehnologije. Svi bi htjeli jeftino a kad im se da onda nevalja  :mrgreen: Skupi kineski proizvodi su druga priča samo normalno da netko neće dovuć nešto super skupo iz kine jer je ipak na drugom kraju svijeta, pa tako nitko ni nezna što se nudi.
Kina je već danas #1 u industriji, vjerojatno im je i tehnologija vrlo blizu, a kakvim koracima grabe naprijed mogu mislit što će to bit za 10-ak godina

Upravo to svaki laptop, telefon, tv, ma bilo sto konzumno vecinom je od tamo. Ipak na pozadini recimo pise designed by apple in california made in china, i ne znam sto je tu toliko lose  8)
 
bmw m 5 said:
nikad ja nisam cuo za japance takvo nesto...Sjecam se starih hondi...automobila...motocikala...to ide i dan danas...japanac je uvijek bio pojam za preciznost...kvalitetu...i trajnost...u svemu....autima...elektronici...motorima..satovima...ugl....svemu...nemaju veze sa kinezima...U drugom svj ratu vec su bili jaki kao industrija....najjacu i najvecu flotu su imali...avio industriju...da im amerikanci nisu bacili atomsku bombu....nikad nebi kapitulirali...fanatici su.... (y) Kinezi su pak plagijatori...odlikuje ih smisao za fuseraj i nekvalitetu...imaju srece sto je svijet pogoden krizom...pa guraj na trziste jefitine proizvode...koji samo oblikom(a niti time) podsjecaju na motore i skutere....Da je situacija drugacija...i da ljudi nisu dekintirani...vjeruj mi da nebi po ducanima bili niti K od kineskih proizvoda....Kome trebaju nekvalitenna prometala..? Otrovne iigracke za djecu ? Odjevni predmeti nikakve kvalitete ?
bubnuo i ostao živ :mrgreen:
 
                A da tak kažemo bilo bi sramota da ne grabe velikim koracima naprijed,recimo da u svakoj državi ima 0.1 % ljudi koji znaju izmislit nešt dobro,sad nije isto jel se radi o hrvatskoj sa 4 milijuna ljudi ili o kini sa preko 1.4 milijarde ljudi,normalno da imaju više inventora,jedino što njih koči je mentalitet kao i kod nas što se tiče korupcije i mita,bitna im je brza zarada a ko se brine o kvaliteti,ali kad se opamete svjetsko tržište je njihovo.
 
jolly the roger said:
bubnuo i ostao živ :mrgreen:
da ??? Jesi cuo za japanski bojni brod iz 2 svj. rata "Yamato" i "Musashi" ?? Naravno da nisi...Samo da ti kazem da je njemacki hi-tech bojni brod "Bismarc" ili americki "Missouri" prema tim japanskim...bili male bebe...Prouci malo povijest bitki na moru... :jesus:
 
Tommee said:
Ne znam zasto se govori o kineskoj nekvaliteti?

U redu, kineski neki veci proizvod je prilicno lose kvalitete, ali to je stoga sto su namjenjeni specificnom low budget trzistu. I to ima svog razloga.

Ali nisu mi jasni oni koji kazu da su kineski proizvodi lose kvalitete, dapace ti ljudi su mi izuzetno smijesni buduci je vrlo velik broj dijelova koji su izradeni upravo tamo. To sto je neka maticna firma iz njemacke ili japana ne igra ulogu jer su njihovi proizvodi u 90 posto slucajeva ipak izradeni u kini. Dakle ocito se moze ali to ovisi o narucitelju proizvoda i namjeni istoga. Zato ove neutemejene predrasude nemaju nekog smisla.

Dakle jos jednom ako smatrate da kinezi ne mogu napraviti proizvod tocno po vasim specifikacijama vec da ce on biti vidno losiji od vasih zelja onda se grdno varate.
jesu....ali pod strogom kontrolom kvalitete maticne eurposke firme...Ti dijelovi moraju zadovoljavati neke standarde glede kvalitete...A reci mi tko kontorlira kvalitetu jednog "baotijan"skutera...??? Nitko osim njih samih...zato i je katastrofa...Znas koliko ljudi kupe nove baotijan skutere u pevecu...odvezu(ako im se posreci) sezonu..i bace ga u smece.. :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
da ??? Jesi cuo za japanski bojni brod iz 2 svj. rata "Yamato" i "Musashi" ?? Naravno da nisi...Samo da ti kazem da je njemacki hi-tech bojni brod "Bismarc" ili americki "Missouri" prema tim japanskim...bili male bebe...Prouci malo povijest bitki na moru... :jesus:
da i? jedna lasta ne čini proljeće :jesus:
 
jolly the roger said:
da i? jedna lasta ne čini proljeće :jesus:
pogotovo kad je ta lasta dugacka 256 metara i teska preko 65.000 tona...naoruzana sa brodskim topovima kalibra 460 mm...koji su rigali vatru u daljinu od 42 kilometara....a mogao je voziti preko 27 milja....Najveci brodovi ikad napravljeni.... 8)