Bušenje original auspuha

joya

Well-known member
Pozdrav,
Ima u sjevernoj HR firma ili majstor koji bi mogao iz original auspuha (samo top) izvuči malo jači zvuk?
Dakle, malo probušiti prigušivače, možda podebljati kanale ili kaj ja znam kaj tu svega ima unutra...

Zakaj?
Mogu kupiti jako jako jeftino originalni top za moj motor (Triumph speed triple) , ali mi se ne sviđa zvuk. Imam i 2 čun ing auspuha, ali jedan je ružan, drugi nema žig. Dakle, najbolje bi bilo tjunirati originalni, izgleda radi, i žiga radi. Znam da policija mjeri i DB, ali to me nemuči. Odnosno, ako izgleda original, rijetko da poduzimaju nešto
 
mnogo češće me služi konobar nego pamet

:LOL:
 
Nije to uopce losa ideja, tko zeli malo bolji zvuk a zadrzati originalnost....pogledaj po netu/youtube...ja sam davno to htio na auspuhu od fz6...nasao na youtubu, samo se islo sa full dugackim svrdlom direkt u auspuh i to je to
 
Ja sam to za KTM 1290 napravio kod Kucelja za 900 kn. Otvorio je originalni auspuh, izbacio komoru i dodao Db killer. U odnosu na original, lijepo basira, kad staviš Db killer radi jako tiho. Tehnički prošao bez problema.
 
Tvrle said:
ovo bi trebalo bit smijesno ili opisuje tvoje trenutno mentalno stanje?

pogledaj malo bolje a to sta je podebljano znaci da je citirano  :wink:

sutra ce bit naslov trazim original auspuh jer sam bija glup I nemogu proci tehnicki  :LOL:
 
  • Like
Reactions: DrazenG
Sličnu ideju i ja imam ali ja bi bušio samo prvu pregradu i onda bi na vijak stavio prsten koji bi zatvorio rupe u slučaju potrebe.
 
Branko-ST said:
mnogo češće me služi konobar nego pamet

:LOL:
nevjerojatno glupa fora, ali u tvome slučaju vjerojatno istinita (y)
 
ili iz ovog original desno  (gore) uzeti granu i staviti na liebi (donji)

 

Attachments

  • IMG_20200223_1239091.jpg
    IMG_20200223_1239091.jpg
    1.3 MB · Views: 126
tomo3 said:
Ja sam to za KTM 1290 napravio kod Kucelja za 900 kn. Otvorio je originalni auspuh, izbacio komoru i dodao Db killer. U odnosu na original, lijepo basira, kad staviš Db killer radi jako tiho. Tehnički prošao bez problema.

hvala, to je to. budem mu odnesel oba auspuha, nek mi složi jedan iz ta dva
 
joya said:
Pozdrav,
Ima u sjevernoj HR firma ili majstor koji bi mogao iz original auspuha (samo top) izvuči malo jači zvuk?
Dakle, malo probušiti prigušivače, možda podebljati kanale ili kaj ja znam kaj tu svega ima unutra...

Zakaj?
Mogu kupiti jako jako jeftino originalni top za moj motor (Triumph speed triple) , ali mi se ne sviđa zvuk. Imam i 2 čun ing auspuha, ali jedan je ružan, drugi nema žig. Dakle, najbolje bi bilo tjunirati originalni, izgleda radi, i žiga radi. Znam da policija mjeri i DB, ali to me nemuči. Odnosno, ako izgleda original, rijetko da poduzimaju nešto

Meni je to prije radio Ignac iz Samobora i bilo je odlično.