Cagiva Elefant 125 ~ Trokiranje POMOC

ToKa1502

New member
      Pozdrav svima. Imam problem sa navedenim motorom. U pitanju je trokiranje, pokusao sam sve sto mi je palo na pamet. U pocetku sam mislio da je do struje, podesavao sam predpaljenje, zakreni lijevo zakreni desno... Naljutim se nabavim kompletno paljenje, namotaje, magnet, bobinu. Ponovo ista stvar.
Skidao sam cilindar razmisljajuci da ne vuce fals zrak izmedju cilindra i blokova, sve odradim upalim opet ista stvar. Cistio sam i karburator dva puta. Testirao sam sigurno na 10 razlicitih svjecica. Nasao na netu da je fabricka NGK B9ES, kupio novu ma jok, na njoj naj losije radi.

Postavio sam rad motora na YT pogledajte pa prosudite https://www.youtube.com/watch?v=SwIyjELdd4w
 
Video zapis ti nije dostupan, pa teško da se može pogledati ... ;)

A do trokiranja može biti iz "mali miliJon" razloga .. ;) može te zajebavati instalacija od kill switcha, pa do prekidača na bočnoj nogari .. može ti "probijati" kabl od svjećice ... sama lulica može praviti problem .. loš kontakt na bilo kojem od konektora koji su u vezi sa bobinom, paljenjem, kontakt bravicom ..

ITD
 
strasilo said:
Video zapis ti nije dostupan, pa teško da se može pogledati ... ;)

A do trokiranja može biti iz "mali miliJon" razloga .. ;) može te zajebavati instalacija od kill switcha, pa do prekidača na bočnoj nogari .. može ti "probijati" kabl od svjećice ... sama lulica može praviti problem .. loš kontakt na bilo kojem od konektora koji su u vezi sa bobinom, paljenjem, kontakt bravicom ..

ITD
Hvala na odgovoru ali rijesio sam se motora, sto se tice od toga sto si napisao vjeruj sve sam provjerio bio, jedino sto nisam pokusavo drugi karburator nabacit pa je najvjerovatnije do njeg bilo...