Cagiva Navigator 1000

rus

Active member
http://motoprofi.com/motospecspictures/cagiva/navigator-2002.html#
zanima me jel ima netko ovaj zaboravljeni maxi enduro motor,a mislim da je koristija Suzukijev agregat
 
To je bio pojam za maxi enduro krajem 90ih  (y)

A ne bi se žalio ni protiiv Cagive Elefant 750 ili 900 u Lucky Strike bojama  :wink:
 
danas vidio jednog na cesti , austrijanac neki...mašina kakvu ja imam na SV-u  (y) Lijep motor...čudi me da ih je tako malo...šta je bio skup ili?
 
live-for-ride said:
jel to od v stroma 1000 ima mašinu ili....?
e pa nisan siguran da stvari tako stoje  :LOL: :LOL: Cađiva se prije počela proizvodit i koristila Suzukijev motor koji se pokaza dobar i onda ga je ubacilo u Strom i Kavu  :misli: :misli:
 
rus said:
e pa nisan siguran da stvari tako stoje  :LOL: :LOL: Cađiva se prije počela proizvodit i koristila Suzukijev motor koji se pokaza dobar i onda ga je ubacilo u Strom i Kavu  :misli: :misli:

ruki pa kaj ti je  :misli: pita čovjek jel to ta mašina...odgovor je DA  ;) :mrgreen:
 
jedimaster said:
danas vidio jednog na cesti , austrijanac neki...mašina kakvu ja imam na SV-u  (y) Lijep motor...čudi me da ih je tako malo...šta je bio skup ili?

Pratio ga je loš image i firma je umirala. Nije bilo rezervnih dijelova, logistike, servisa... ničega, tako da je cijena bila sekundarna.
 
Bolje reći mašina od TL-a, to je vjerojatno taj iz Rijeke
http://v-strom.com.hr/index.php?topic=13139.0
 
mate said:
Pratio ga je loš image i firma je umirala. Nije bilo rezervnih dijelova, logistike, servisa... ničega, tako da je cijena bila sekundarna.

(y)

valjda je to sa Suzukijevom mašinom bio pokušaj da se ovo što si nabrojao otkloni...neuspješno  :mrgreen:
 
jedimaster said:
hehehe...daj mi svoj user i password da uđem da mogu vidjet sliku  :mrgreen: mislim da ti je krivi link.
evo ga onda ovak - 2001g. 47000 km, prvi vl.
 
mate said:
Pratio ga je loš image i firma je umirala. Nije bilo rezervnih dijelova, logistike, servisa... ničega, tako da je cijena bila sekundarna.

sve istina,nažalost tako je bilo i sa još nekim modelima npr.Cagiva gran canyon 900 (mašina od Ducatija)
inače,mašina u navigatoru je od TL-a a ne od v-stroma iako su jako slične,na v-stromu je doživjela neke izmjene što će detaljnije znati v-strom "zajednica"

kad sam kupovao v-stroma išao sam prije "probati" kako se sjedi na navigatoru i tada mi nije odgovarao jer mi je položaj s odnosno volan bio "preblizu" (kao supermoto) što mi tada (2003) nije odgovaralo
ti modeli (gran canyon,navigator) su dizajnom bili ispred svog vremena i pokazatelj u kojem smjeru ili u koja dva smjera idu maxi enduro motocikli
Cagiva je u jednom periodu prekinula suradnju sa Ducatijem i počela ugrađivati Suzukijevu mašinu
Mate,ti ćeš se vjerovatno sjećati da je Parlotti u Trstu bio prodavao dijelove za Cagivu (ne sjećam se da li i za Ducati)
U hr je jedno vrijeme bio zastupnik Moto Mužinić
 
Nemoj me uzeti za riječ, ali mislim da netko od Parlottija vozi još uvijek enduro utrke za moto klub Trieste. Probat ću provjerit ako bude moguće jer za njih vozi i naša frendica Renata koja je radila u Ducati Dolomiti a sad je u Moto Charlie i nema šta ne zna. :mrgreen: Kad smo kod Cagiva, tih godina sam vozio jednu malu Cagivu enduro, krenuo na vožnju sa otvorenim nogarom i u prvom lijevom zavoju pao. :mrgreen:  Potrgao lijevu stranu motora, sve djelove u vreću i pravac Torino. U Luciano moto, stvarno dosta veliki dućan, sam našao ali baš sve polovne djelove i to za neke smiješnu cijenu. Nisam mogao vjerovat. :mrgreen:
 
ja sam za elefanta dijelove nabavljao u Parlotti-u,a u Gorizi sam kupovao u Speed motor
To su bili neki manje važni dijelovi (žmigavci,zaštite ručki,volan,dio na kotaču za kilometar sat, a regler koji se kasnije pokazao ispravan  :embarrassed:  sam kupio kod Abartha u Trstu.
 
avinko38 said:
evo ga onda ovak - 2001g. 47000 km, prvi vl.

kad je navigator "izašao" bilo mi je čudno što mu nisu stavili USD vilice (elefant 900 ih je imao)
baš bi mu pasale s obzirom na koncepciju motocikla
 
jedimaster said:
ruki pa kaj ti je  :misli: pita čovjek jel to ta mašina...odgovor je DA  ;) :mrgreen:
je ,ja u pravu si ali sam sljed nije kako je momak naveo :misli:
 
U vezi onog Navigatora iz Rijeke ( Matulja ) znam da je na prodaju ako več nije otišao i bio je u super stanju