Cagiva prima 50 94.g par pitanja

BilyPiton

New member
Pozz svima (y)

1.Kakva je to masina gore vidim da je LC, dali  cagiva ta ima masinu tj cilindar klip i glavu  istu ko i neki drugi motor znaci da se moze stavit  s drugog motora :misli:


2.Ako neko zna slucajno dali pasu neki djelovi sa drugog nekog motora-primjerice kilometar sajla

3. di se mogu nabavit djelovi ako ne org onda abr neki zamjenski

prvo  pitanje mi je skoro najvaznije  (y)


 
takvu mašinu ima valjda debi,jer su jako slični......lanac na desnoj strani......al oni koji su ga imali,nisu ga baš hvalili......
 
Dakle ako neko zna di mogu nabavit takvu bobinu ili ako pase s nekog drugog motora da mi kaze. Hvala! (slike su ispod)
http://img709.imageshack.us/i/slika0062x.jpg/
http://img230.imageshack.us/i/slika0063.jpg/
 
Možeš ubaciti bobinu piaggio skutera leader 200 ccm....ili pak od 50 ccm skutera peugeot..honda....sa napomenom da te bobine imaju dva ulaza...na zeleni konektor spojiš masu(komad žice negdje na karoseriju)...a na crni konektor spojiš postojeću zicu sa tvoga motora... 8)
 
oracle said:
Možeš ubaciti bobinu piaggio skutera leader 200 ccm....ili pak od 50 ccm skutera peugeot..honda....sa napomenom da te bobine imaju dva ulaza...na zeleni konektor spojiš masu(komad žice negdje na karoseriju)...a na crni konektor spojiš postojeću zicu sa tvoga motora... 8)
Hvala, sam mi reci jel sam dobro skuzio
na toj bobini je zeleni konektor? i onda na njega spojm  na ramu(sad imam neku plavu zicu) a na crni spojm onu zicu koja vjerojatno ide s namotaja i onda dobijem izlaz na svječici da radi?
 
BilyPiton said:
Hvala, sam mi reci jel sam dobro skuzio
na toj bobini je zeleni konektor? i onda na njega spojm  na ramu(sad imam neku plavu zicu) a na crni spojm onu zicu koja vjerojatno ide s namotaja i onda dobijem izlaz na svječici da radi?
upravo tako....na bobini imas dvije stopice...jedna je obilježena zeleno...a druga crno...na tu zelenu ide masa..a na tu crnu ti ide plava iz cdi-a. Mada...te bobine rijetko crknu...jer je to obicni visokonaponski namotaj....Izmjeri toj staroj otpor....instrumentom....jedan kraj(crveni) instrumena na izlaz...a drugi kraj instrumenta(crni) na celicnu jezgru bobine(masa)...ako je ok mora pokazivati otpor od 1-2 ohma. Češći je slučaj da crkne cdi ili pak namotaji na motoru. (y)
 
tnx, ma mislio sam da ej do benge nekad  ide u turažu do 12 hiljada a nekad nece neg trokira, sviječka je nova sutra moram jos probat drugu lulicu i kabel (y)
 
ako trokira...mogućnost postoji da je do bobine...ako je sviječica originalne toplinske vrijednosti...onda probaj sa drugom bobinom... :wink:
 
lik mi je dao za cagivu mito 125 racing NGK  onda neka slova  pa broj 9 pa slovo  kao to neka racing  sutra cu ti moc procitat cijelo ime svječke  (y)  neznam koja je opce njegova orginal kad su to zagorci pijani rastavljali i prčkali po tom (y)
 
vjerovatno se radi o ngk br9eg sviječici...ili pak o b9eg...dobra je to svječica....ako su zagorci bili pijani...nemoj ih ti slijediti.... :mrgreen:
 
da jedna od te dve  je ta moja  to mi dao lik u auto krešo dao po katalogu od mita 125  :mrgreen:

sad mi ejdan lik kaze da CDI kosta 300 eura novi  :shock:
 
ma kojih 300 eura...polako...nije tu cdi u pitanju....a i da ti on kojim slućajem treba..na ebay-u ih imaš za malu lovu... :D
 
joja nadam se :mrgreen: da nije    btw  jel ti narucujes preko e baya ak ce mi kojim slucajem trebat neko da mi naruci to  :misli: (y)
 
nisam jos imala posla sa ebay-em...naima na mojoj VTR-ki niš ne crkava...jbg....pogledaj tu na forumu..ima negde cijela tema o kupnji preko ebay-a.....ako ti bude zatrebalo...ali mislim da neće.... 8)
 
nadam se iskreno  :D    javim  ak  uspijem rijesit kaj  (y)
 
evo cekam lulicu i kabel od bobine danas popodne stize  :mrgreen:

neki su mi rekli da pase bobina od tomosa ona vanjska sa jednim ulazom i jednim izlazom...dal mogu namotaji pregorit zbog bobine :misli:
 
nece im nista biti....mozes probati....pa ako to bude ok..nabavi si malo primjereniju bobinu...nije za vjerovati slovenskoj "iskri".... :mrgreen:
 
znaci nis nemre bit  :misli:  mogu probat od tomosa  :mrgreen:

hvala (y)